Salmonella w popularnym produkcie z Biedronki! Możesz odzyskać pieniądze

  • 06.05.2022, 08:41
  • News4Media
Salmonella w popularnym produkcie z Biedronki! Możesz odzyskać pieniądze GIS
Główny inspektor sanitarny poinformował, że w jednym z ekspresowych dań badania potwierdziły obecność bakterii. Absolutnie nie wolno go spożywać. Sklep powinien zwrócić pieniądze

Informacja o wykryciu salmonelli w jednej z partii roladek devolay z Biedronki opublikowana została zarówno na stronie GIS, jak i producenta oraz dystrybutora produktu. Do potwierdzenia zanieczyszczenia doszło w trakcie badań prowadzonych przez państwowe organy. Bakteria może powodować poważne problemy zdrowotne, które pierwotnie objawiają się m.in. wymiotami, bólem brzucha, podwyższoną temperaturą i nudnościami. Jeśli doszło do spożycia wyrobu, a tego typu symptomy utrzymują się dłużej niż 2-3 dni, konieczne jest zasięgnięcie opieki lekarza.

Sklep przyjmie zwrot

Osoby, które zakupiły wadliwy produkt, mogą razem z opakowaniem (koniecznym do identyfikacji) oddać go do sklepu i uzyskać zwrot pieniędzy. Żeby mieć pewność, że skażenie dotyczy dokładnie tego opakowania, które jest w naszym posiadaniu, należy potwierdzić zgodność poniższych informacji:

Produkt – Roladki Devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym, 500 g
Numer partii: 109/P1/L4/I
Termin przydatności do spożycia: 07.05.2022
Producent: Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Poznańska 39, 62-400 Słupca, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30230501 WE
Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn


Graf.: GIS

Państwowa Inspekcja Sanitarna nadzoruje proces wycofywania roladek devolay z obrotu. Producent w wystosowanym komunikacie zapewnia, że decyzja podyktowana jest dobrem konsumentów i dokłada wszelkich starań, żeby możliwie szybko wyeliminować zagrożenie.

W razie dodatkowych pytań można kontaktować się telefonicznie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym pod nr. telefonu +48 22 34 53 300 czynnym w dni robocze w godzinach 8:15-16:15.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe