Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 21 sierpnia 2026 00:33
Reklama
Interwencja czytelnicza

Niepokojące wysypisko śmieci w lesie nieopodal augustowskiego technikum

Podziel się
Oceń

Otrzymaliśmy sygnał czytelniczy o bardzo niepokojącym znalezisku. Chodzi o swoiste składowisko śmieci w lesie, a jednocześnie bliskim sąsiedztwie popularnej augustowskiej szkoły ponadpodstawowej, czyli Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. Nie ulega wątpliwości, że teren powinien zostać posprzątany. Niezależnie od tego, kto miałby się tym zająć, taka sceneria w mieście słynącym z przyrody i szczycącym się nią, jest rzeczą bardzo smutną. Zwłaszcza, że jest to szlak, z którego korzystają chętnie piesi i rowerzyści. Zdjęcia, które przesłał nam Czytelnik budzą dużą trwogę, ale przy okazji pobudzają do refleksji nad koniecznością podjęcia działań, by zmienić aktualną rzeczywistość. Obecny stan jest bowiem zdecydowanie nie do akceptacji.
Dominują tam plastikowe butelki, a jak wiemy plastik rozkłada się całymi latami.
Dominują tam plastikowe butelki, a jak wiemy plastik rozkłada się całymi latami.

Bartosz Lipiński

Zapowiedź autora artykułu:

Czytelnik (imię i nazwisko znane redakcji) przesłał do nas zdjęcia obrazujące niepokojące odkrycie, wraz z komentarzem o następującej treści:

„Podsyłam fotki zrobione w lesie za technikum. Może warto zmobilizować władze Starostwa Powiatowego, pod które podlega ta szkoła, żeby wspólnie z dyrekcją i uczniami tej placówki posprzątali las z okazji dnia wiosny” -napisał Czytelnik.

Nawet, jeżeli nie jest to właściwy adresat, z pewnością teren wymaga uprzątnięcia. Dominują tam plastikowe butelki, a jak wiemy plastik rozkłada się całymi latami. Absolwenci technikum pamiętają czasy, gdy (ze względu na brak sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia), na lekcji wychowania fizycznego chodziło się w teren na tzw. marszobiegi. Taka sceneria z całą pewnością nie jest odpowiednia dla latorośli szkolnej, ale również dla całego społeczeństwa. Za zaśmiecanie lasu grożą surowe kary.

Nawiązując do komentarza naszego Czytelnika. Starostowie lubią chwalić się powstającą przy ACE halą sportową. Taki widok w bliskim sąsiedztwie koliduje z inwestycją, którą będzie w przyszłości hucznie otwierana. Starostowie lubią też chwalić się w mediach społecznościowych udziałem w akcji sprzątania akwenów. Może mogliby zatem podjąć jakąś chwalebną akcję na rzecz posprzątania lasu. Poniższe zdjęcia są bowiem zatrważające i choćby z uwagi na sąsiedztwo placówki oświatowej, sytuacja wymaga bardzo pilnej interwencji.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Żywa patologia 02.04.2026 22:09
Każdy wie że to tej "latorośli" robota. Jak oni tak w lesie robią to strach pomyśleć co w domach mają... Drodzy rodzice czy wam nie wstyd?

Zosia 26.03.2026 17:37
Ostatnio normą jest, że albo sami sprzątamy albo mamy śmieci pod oknami. Dwa tygodnie temu telefonicznie do UM zgłosiłam, że na działce należącej do miasta leżą śmieci typu butelki, folia, papiery itp. w sąsiedztwie terenu wspólnoty mieszkaniowej. Podałam dokładne miejsce. Najpierw Pani na podstawie mapy ustaliła do kogo należy teren (czy aby nie do miasta) a potem poproszono mnie o numer telefonu z zapowiedzią, że się ze mną skontaktują. Pytam w jakim celu?. Palcem mam wskazać zalegające śmieci czy też razem będziemy sprzątać. Śmieci leżą do dzisiaj. Nadmieniam, że jest to w sąsiedztwie pięknej nowo wybudowanej ulicy Arnikowej.

Justyna 26.03.2026 14:31
Kilka lat temu zgłaszałam to dla dyrekcji szkoły, że śmietniska są porobione w lesie. Odpowiedź mnie zdumila, bo powiedziano ze taka młodzież dzis uczęszcza do szkoły i ze oni nie maja jak tego posprzatac. Tak, jestem pewna tego, ze to ta młodzież z tej szkoły robi takie śmietniska.

czytelnik 26.03.2026 22:23
Co za czasy, dyrekcja boi się rodziców, nauczyciele uczniów...

Ania 28.03.2026 05:54
A dyrekcja umie rządzić...? Tylko gdzie? Doprowadzić do ruiny świetną augustowską zawodówkę też się "udało".

Mama 02.04.2026 09:00
Augustów ostatnio nie ma szczęścia do zarzadzających. Układy, koneksje... Ja ci załatwię miejsce, ty mojej synowej, ty będziesz moim zięciem, ty ... I ktoś wybiera takich leni w garniturkach, karierowiczow"... Polityka niszczy zakłady pracy.

Mieszkaniec 02.04.2026 21:47
Raczej nie wina to władz, a zasobów z tej "młodzieży". Jak oni sprzątać nie chcą wokół szkoły to niby zawodu rzemieślnika będą się uczyć? I ciężko pracować? Szczerze wątpię. Proponuję mieszkańcom spacer w tym lesie w czasie przerwy lekcyjnej.

Komu służy demoralizacja??? 02.04.2026 22:19
Dokładnie! co to znaczy "szkola wygrodziła palarnię" ??? To szkoła średnia czy zakład poprawczy? Marszobiegi w tym lesie to pamiętają już tylko obecni 50cio i 40-latkowie. Absolwenci Technikum i 2 LO. Na takim wuefie obecna "młodzież" prawdopodobnie wymagałaby przyjazdu karetki pogotowia i podania kroplówki na cito🤣

Spacerowicz 27.03.2026 16:38
Kilka lat temu kilkakrotnie zgłaszałem co kilka miesięcy zasmiecanie lasu pod technikum. Szczególnie przy bramce do lasu pzy starej sali gimnastycznej, gdzie ACE na terenie lasku wygrodziło palarnię. Oczywiście o palarni i zajęciu miejskiego lasu nikt nic nie wiedział, mimo wysłanych zdjęć. Ogrodzenie palarni zosyało zniszczone. Postawiono pojemniki przy bramce i na początku lasku przy chodniku na Al. Kardynała. Mało tego. Pewnego razu zastałem tam hałdy liści zgrabionych z ACE i wysypanych do lasu prz ścieżce i przy ogrodzeniu. Tego młodzież nie zrobiła. Wysłałem do UW do Ochrony srodowiska jak szkoła ucząca turystyki i ekologii dba o środowsko. Liście wysypane przy dróżce zostały usunięte. Te wzdłuż ogrodzenia leżą do dziś. Widać jakie hałdy usypane są wzdłuż ogrodzenie ACE na terenie miejskiego "parku zdrojowego". Panie Filipie co Pan nie krzyczy jak o sośnie na lipowcu lub kasztanach na Kościelnej? I jeszcze jedno. Kto wyznaczył miejsce do zwożenia usuniętego sniegu na ulicy Szpitalnej pod ogrodzeniem cmentarza (od Letniskowej w stronę szpitala) zminą jest zwożony snieg w dużych ilościach. O tym tez nikt nic nie wie? Wracając do tematu. Widać grupki uczniów biegających po lesie. Czy naprawdę butelki po wodzie trzeba zostawiać na kupce? Są poustawianie na skraju lasu smietniki.

Jan Zamoyski 02.04.2026 22:03
Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.

Czytelnik 02.04.2026 21:49
A co ma dyrekcja szkoły do śmietniska w lesie? Gdzie indziej się zgłasza takie tematy. Ja bym pani odpowiedział że równie dobrze sama może pani posprzątać.

JKD 26.03.2026 14:23
zainstalować foto pułapkę szybko wyjdzie kto, kiedy i co. Wszystkie te butelki maja dziurę w dnie...

Leśny Ludź 27.03.2026 16:40
Burmiszcz chwalił się fotopułapkami. I co? Gdzie one są?

Pisiorowo-konfowe pierścionki ulepione z kociego gówna 26.03.2026 11:48
Starostowie i burmistrzowie z augustowskich magistratów ze swoimi quasi-sukcesami ulepionymi bajaniem z mchu i paproci kompulsywnie nadymają się mediach społecznościowych niczym żaby na wiosnę. Natomiast realnie są jak balony napompowane fetorem pisowsko-konfederacyjnej onucy i ultrapopulizmem defekowanym w przestrzeni publicznej przez największe dzbany reprezentowane przez obleśnego wuja czarnka vel oze-sroze i "śliskiego" arywistę-kibola vel rozedrgany troglodyta-wetomat.

Temperatura: 16°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Buka Treść komentarza: Dokładnie tak samo za późno jak ze strefą ekonomiczną. Data dodania komentarza: 20.08.2026, 13:22 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: ooloo Treść komentarza: Tu nie chodzi o to by było dobrze, lecz by "wydawać kasę". Przy tym zawsze są koperty pod stołem. Natomiast jeśli chodzi o ten pejoratywny artykuł, to można przemyśleć skierowanie sprawy do odpowiedniej instytucji z uwagi na naruszenie dóbr osobistych oraz szkalowanie w przestrzeni publicznej.. Data dodania komentarza: 20.08.2026, 06:12 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: Szkoda Treść komentarza: Smutne to. Jeżeli teraz dzieci się nie rodzą to znaczy że nie pójdą za 6 lat do szkoły. W dalszej kolejności trzeba będzie likwidować szkoły podstawowe. Data dodania komentarza: 19.08.2026, 23:30 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: Eko noce i dnie w kurorcie Augustów Treść komentarza: To jest naprawdę bardzo dobry pomysł z tymi e-katamaranami firmy Demex. Jest to świetne rozwiązanie na wypoczynek na dość niewielkich akwenach jakie są w Augustowie, czyli jeziorze Necko, Białe, Rospuda i Sajno. Na augustowskich jeziorach powinny być dopuszczone do użytkowania wyłącznie eko jednostki pływające z napędem elektrycznym i jachty żaglowe. Łodzie i skutery z napędem motorowym są bardzo uciążliwe na niedużych akwenach z jakimi mamy do czynienia na augustowskich jeziorach. Silniki spalinowe powodują tak duży hałas, iż wypoczynek na wodzie i nad jeziorem staje się niestety kakofonią skumulowanego ryku silników spalinowych skutkujac przeraźliwym, po prostu dojmująco uciążliwym dla ludzi i zwierząt smogiem akustycznym. Data dodania komentarza: 19.08.2026, 22:57 Źródło komentarza: E-katamaran z Augustowa zachwyca ciszą i wygodą. Powstał z inspiracji rowerem wodnym z czasów PRL Autor komentarza: nauczycielka Treść komentarza: "DLA NAS zleży na tym....". Ot nieuk. Wzór dla dzieci i młodzieży. Data dodania komentarza: 19.08.2026, 21:49 Źródło komentarza: Przewodniczący rady kwestionuje prawomocny wyrok Autor komentarza: Diana Treść komentarza: Kiedyś na forach internetowych takim niepogodzonym z wyrokami sądów ordynowano maść na ból d..y. Trzeba by wrócić do tej tradycji. Data dodania komentarza: 19.08.2026, 21:47 Źródło komentarza: Przewodniczący rady kwestionuje prawomocny wyrok Autor komentarza: Ludwik Treść komentarza: To jest bardzo dobry kierunek, zgadzam się. Te tereny aż proszą się o takie eko atrakcje. Ludzie szukają tu najczęściej ciszy i ukojenia, a nie huku skuterów pędzących na oślep po wodach. Te ostatnie akurat skutecznie odstraszają większość turystów, nawet spacery bulwarami stają się mało przyjemne. Data dodania komentarza: 19.08.2026, 21:45 Źródło komentarza: E-katamaran z Augustowa zachwyca ciszą i wygodą. Powstał z inspiracji rowerem wodnym z czasów PRL Autor komentarza: Propagandowo-gazetkowa niegospodarność & korzyści osobiste osób decyzyjnych Treść komentarza: Radni są przedstawicielami mieszkańców Augustowa i jak najbardziej mają prawo do kontrololowania działalności miejskich urzędników, w tym przypadku burmistrza Karolczuka oraz jego dwóch zastępców Chodkiewicza i Sieczkowskiego. Bezdyskusyjnie zasadne jest sygnalizowanie do odpowiednich organów patologii związanej permanentnym popełnianiem niegospodarności dotyczącej zarządzaniem środkami publicznymi, tym bardziej że przedmiotowy "gazetkowo-propagandowy" proceder prawdopodobnie poza niegospodarnością, skorelowany jest także z osiągnięciem korzyści osobistych przez ww. urzędników. Data dodania komentarza: 19.08.2026, 19:13 Źródło komentarza: Leszek Stanisław Cieślik skieruje wniosek do NIK Autor komentarza: ooloo Treść komentarza: Może lepiej wniosek o kontrolę finansów UM? Tam są wałki.. Data dodania komentarza: 19.08.2026, 17:25 Źródło komentarza: Leszek Stanisław Cieślik skieruje wniosek do NIK Autor komentarza: Kierowca rowerzysta Treść komentarza: "Ulica Sejneńska" lub "szosa sejneńska" to nazwa zwyczajowa, podobnie jak szosa lipska , "kaczy dołek", "wilkownia" itd. W twojej głowie tego nie ma, a szkoda, bo byś nie zadawał głupich pytań. Przdłużenie ścieżek rowerowych nie jest równoznaczne z bezwzględnym pierwszeństwem rowerzystów. Tłumaczyć nie ma sensu, bo skoro nie zrozumiałeś, że chodzi o bezpieczeństwo zarówno rowerzystów jak i pieszych to nie zrozumiesz. Może wtedy jak kogoś potrącisz to zmienisz zdanie, bo drogi sa dla wszystkich. Data dodania komentarza: 19.08.2026, 13:48 Źródło komentarza: Nowa kładka nad Kanałem Augustowskim już otwarta. Rowerzyści i piesi zyskali bezpieczne przejście Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Brawo brawo brawo !! Data dodania komentarza: 19.08.2026, 12:35 Źródło komentarza: Leszek Stanisław Cieślik skieruje wniosek do NIK Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: A dlaczego mieszkańcy mają płacić urzędnikom za uczestnictwo w wydarzeniach w trakcie pracy? Jakieś nieporozumienie… Data dodania komentarza: 18.08.2026, 21:08 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: Michalina Treść komentarza: Nareszcie coś eko, nie tylko skutery i skutery. Brawo za pomysł i odwagę ! Data dodania komentarza: 18.08.2026, 11:02 Źródło komentarza: E-katamaran z Augustowa zachwyca ciszą i wygodą. Powstał z inspiracji rowerem wodnym z czasów PRL Autor komentarza: Rafi Treść komentarza: Ciekawy pomysł i wykonanie ! Można z nostalgia wrócić do dawnych lat i w ciekawy, wygodny, ekologiczny sposób spędzić czas na jeziorze. Super rozwiązanie dla rodzin z dziećmi w wózku, można zabrać wózek ze sobą, do tej pory takie rodziny albo nie skorzystały z pływania albo musiały gdzieś prosić i zapłacić za przechowanie wózka, to naprawdę genialne rozwiązanie ! Życzę aby wasz projekt się rozwinął i żeby pływało u nas, i nie tylko, więcej takich jednostek ! Data dodania komentarza: 18.08.2026, 10:57 Źródło komentarza: E-katamaran z Augustowa zachwyca ciszą i wygodą. Powstał z inspiracji rowerem wodnym z czasów PRL Autor komentarza: …… Treść komentarza: Może dlatego, że część wydarzeń odbywa się poza godzinami pracy, a pracownicy mają swoje etaty i życie prywatne, więc nie muszą być dostępni ani pracować po godzinach? I nie chodzi tu wcale o popieranie lub niepopieranie, tylko o zwykłe szanowanie własnego czasu pracy oraz życia prywatnego. Data dodania komentarza: 18.08.2026, 09:44 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: Diana Treść komentarza: Z pompą otwarto żłobek po rozbudowie. Teoretycznie dobrze. Ale praktycznie - co dalej? W innych miastach zamykają żłobki i przedszkola z powodu niżu. Nie ma naboru, bo nie ma dzieci. Z każdym rokiem będzie ich coraz mniej! Czyżby Augustów obrodził pod tym względem? Na sesji RP ogłoszono klęskę urodzeń. To jak to jest? Kolejna inwestycja psu na budę, bo 5 lat za późno??? Data dodania komentarza: 17.08.2026, 22:36 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: ooloo Treść komentarza: Typowy PiSiarczyk.. Data dodania komentarza: 17.08.2026, 17:20 Źródło komentarza: Przewodniczący rady kwestionuje prawomocny wyrok Autor komentarza: Gogh Treść komentarza: Wygląda na to, że nawet już pracownicy i kierownicy urzędu odsuwają się od tej władzy. Wcześniej na Facebooku hulały wspólne zdjęcia. Teraz trudno szukać na fotkach jakiegokolwiek pracownika czy kierownika który brałby udział w czymś oficjalnie. Wąskie grono tych samych twarzy. Data dodania komentarza: 17.08.2026, 16:42 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: didżej_Maniek Treść komentarza: Mocny język nie zawsze idzie w parze z mocnym intelektem. Najczęściej właśnie nie idzie. Data dodania komentarza: 17.08.2026, 14:59 Źródło komentarza: Przewodniczący rady kwestionuje prawomocny wyrok Autor komentarza: cyrk odjechał małpy zostawił Treść komentarza: Filipek naczelny hipokryta. Mam nadzieję że to twoje ostatnie lata na stołku klaunie Data dodania komentarza: 17.08.2026, 13:53 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat
Reklama