Co z drzewami na Młyńskiej?

  • 23.09.2022, 20:00
  • Bartosz Lipiński
Co z drzewami na Młyńskiej?
Trwa kapitalny remont ulicy Młyńskiej będący kolejnym elementem wielkiej ofensywy inwestycyjnej powiatu augustowskiego w naszym mieście. Na Młyńskiej znajduje się wiele istotnych społecznie instytucji. Wdrażane zmiany poprawią wizerunek dotychczas dziurawej drogi oraz jej funkcjonalność. Radny ugrupowania Nasze Miasto dopytuje o wycięcie drzew podczas prac.

Powiat augustowski realizuje szereg spektakularnych inwestycji w Augustowie związanych z realizacją projektu: „Centrum komunikacyjne Augustowa”. Do przebudowy zaplanowane są ulice wokół bazyliki, obecnie prowadzony jest remont ulic Kopernika i Młyńskiej. Zwłaszcza ostatnia z wymienionych dróg, z racji swego położenia, budzi duże zainteresowanie. Znajdują się przy niej bardzo ważne instytucje takie jak urząd miasta, ZUS, KRUS, Sąd Rejonowy, etc.

Podczas ostatniej sesji rady powiatu augustowskiego Michał Kotarski zapytał o sprawę drzew na Młyńskiej. Radny ugrupowania Nasze Miasto powołując się na sygnały od mieszkańców mówił, że na odcinku od skrzyżowania z ulicą Hożą w stronę sądu, planowana jest wycinka drzew. Podobne sygnały zgłaszali też niedawno radni miejscy koalicji rządzącej. Do pytań Kotarskiego odniósł się starosta Jarosław Szlaszyński próbując załagodzić nastroje.

-To nie jest tak, że ktoś biega z siekierą i wycina drzewa, bo mu się tak podoba albo ma takie hobby. Przy realizacji inwestycji na ulicach 3 Maja i Wojska Polskiego również była robiona dokumentacja. Celowo i jak widać słusznie, poleciłem pracownikom Powiatowego Zarządu Dróg oraz firmie wykonawczej, żeby dokumentować każdą wycinkę. Okazało się, że drzewa w zdecydowanej większości były w środku puste. Na ulicy Młyńskiej także została zrobiona ekspertyza dotycząca drzew w ramach przygotowania inwestycji i niestety wiemy z niej, że te drzewa są chore, co jest opisane w ekspertyzach -komentował Jarosław Szlaszyński.

Starosta zaprosił radnego Kotarskiego na spotkanie celem zaprezentowania mu wszystkich dokumentów związanych z wycięciem drzew, a relacja ze spotkania ma być zdawana na sesji. 

-Zakładam, że pan radny Kotarski nie widział tych dokumentów. Tak samo jak rada miejska nie widziała ekspertyz dotyczących kasztanowców na Kościelnej przed podjęciem uchwały o ochronie drzew. Zapraszam pana radnego Kotarskiego do mnie na spotkanie, na które przybędzie również dyrektor PZD z dokumentacją. Na następnej sesji rady powiatu zreferujemy wyniki tego spotkania, bo tak powinno być w debacie publicznej. Mam wrażenie, że zmieni pan swoje zdanie, jeżeli będzie pan uczciwy -stwierdził starosta.

-Drzewa o szerokich koronach trzeba przycinać, co źle wpływa na ich stan zdrowia. To nie jest wymysłem Augustowa. Proszę zwrócić uwagę podróżując, jakie gatunki drzew są odsadzane w innych miastach i jakie mają korony. Nie trzeba daleko jechać, wystarczy udać się na ulicę Kościuszki w Suwałkach, zobaczyć, jak został zrewitalizowany Park Konopnickiej i wyciągnąć z tego właściwe wnioski –spuentował starosta augustowski Jarosław Szlaszyński.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
smutne ulice
smutne ulice Wczoraj, 09:12
Czy po wycięciu tych drzew ta ulica zyska? Może być wręcz brzydsza niż obecnie jest. Będzie pewnie więcej miejsc parkingowych i lepszy asfalt.
Ale za to patelnia.
Czy miasto zyskuje na takich zmianach?
suwalczanka
suwalczanka 2 dni temu, 21:42
Suwałki wycięły prawie wszystko w parku M. Konopnickiej. To już nie park, tylko betonowy plac. Jeżeli to ma być przykład dla Augustowa, to ja dziękuję.
Oplaty+
Oplaty+ 23.09.2022, 15:43
Jak to co? Do wycinki,a wyciete do pieca kotlowni miejskiej.Idzie zima wegla ni ma..🙃
Czy starosta przekaże biomasę dla burmistrza...?
Czy starosta przekaże biomasę dla burmistrza...? 23.09.2022, 18:17
Starosta powinien wspomóc miasto i "dorzucić do pieca" spróchniałe kasztanowce dla burmistrza, a Karolczuk przekazać dalej opał dla prezesa MPEC, a wtedy zmaterializuje się styl naszomiastowego dokapitalizowania miejskiej spółki. Burmistrz Karolczuk w blasku fleszy w ramach pomocy festyniarsko, czyli zgodnie ze swoim, niezmiennym mentalnym kolorytem i ułanską fantazją, osobiście wręczy dla prezesa MPEC pierwszą dostawę biomasy!

Pozostałe