Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 17:48
Reklama

Parkować nie mogą

Podziel się
Oceń

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o problemie parkowania samochodów na trawniku w miejskim parku. Sprawa dotyczyła handlujących starociami w centrum, którzy przywozili towar, a potem przez cały dzień parkowali swoje auta przy stoiskach, niszcząc trawniki. O sytuacji poinformowaliśmy wówczas augustowską policję. Jak mówią funkcjonariusze, handlujący nie mogą tam parkować i zostali o tym poinformowani.
Parkować nie mogą
Tak parkowano w sezonie

Beata Perzanowska

Przypomnijmy, że z prośbą o rozwiązanie tego problemu zwrócili się do nas mieszkańcy Augustowa i turyści. Mówili nam, że handlarze sprzedający przy miejskim parku tzw. starocie, wjeżdżają autami na trawnik i parkują tam przez cały dzień. Czytelnicy twierdzili też, że po takim parkowaniu ziemia jest zryta a trawnik zniszczony. Podkreślali także, że park w centrum miasta to przecież wizytówka Augustowa. Udaliśmy się na miejsce z aparatem fotograficzny i rzeczywiście taki proceder miał miejsce. Całą sprawę naświetliliśmy w pierwszej kolejności Augustowskim Placówkom Kultury, które zajmują się sprzedażą miejsc dla handlujących. Powiadomiono nas tam, że APK ma za zadanie pobierać jedynie opłaty za miejsce i nie może zwrócić uwagi dla sprzedających za parkowanie. Kolejne kroki skierowaliśmy więc do władz miejskich. Urzędnicy miejscy odpowiedzieli nam wtedy, że umowy o wynajęcie powierzchni do sprzedaży nie obejmują parkowania. Dodali też, że handlujący parkują wbrew obowiązującym przepisom, których egzekwowanie należy do policji, a jeżeli w danym mieście jest straż miejska, to do strażników. Tak więc zadzwoniliśmy do augustowskich policjantów. Ci obiecali przyjrzeć się sprawie. Jak mówi komisarz Paweł Jakubiak, oficer prasowy augustowskiej komendy policji, handlujący zostali pouczeni o tym, że łamią prawo. Skończył się sezon letni i stoiska ze starociami zniknęły z centrum. Niemniej jednak wrócą zapewne za rok, a być może będą się jeszcze pojawiać na weekendy. Obiecujemy, że będziemy wtedy także przyglądać się parkowaniu w centrum.


Napisz komentarz

Komentarze

markos 10.09.2018 17:57
Porządek po sobie zostawiają ...? , zostawiają , nikt po nich nie musi sprzątać i dlatego tych kilka godzin parkowania bez włączonych silników nic strasznego nie zrobi i tak łysym nadbrzeżom trawników . Poza tym to , czym handlują nie da się włożyć w reklamówkę czy inną torbę i przenieść z oddalonego miejsca parkingowego bo to nie "ciucholand".. każdy chyba wie że ilość starego żelastwa wystawianego do sprzedaży jest dość znaczna . Po prostu znów komuś przeszkadza że ktoś może parę groszy zarobić a przecież tam wystawiana jest nasz historia ...kultywujmy to i nie pozwólmy aby te przedmioty poszły w zapomnienie . Policja i odpowiednie służby powinny raczej więcej uwagi zwracać na kierowców , którzy pozostawiają włączone swe "dizelki" na postojach niejednokrotnie po kilkanaście minut i to niezależnie od pory roku ...powszechnie wiadomo że dizla się nie gasi ale jak respektować przepisy to wszystkie i wymagać od wszystkich .

gh 11.09.2018 08:46
Moralność Kalego. My niszczymy trawniki, ale "dbamy o historię". Niech Policja zajmuje się dieslami, bo "powszechnie wiadomo że dizla się nie gasi". Gasi się diesla. Akurat mam diesla i to z DPF i systemem start stop. Na światłach też gaśnie samoczynnie i włacza się. A ten dzierżawiący miejsce handlowe (wiadomo kto) co niszczy trawnik zgodnie z k.c jest zobowiązany do naprawienia szkody. Poza tym niech ustawiają swoje stragany tak, żeby po trawnikach nie jeździć, a po kostce. My mieszkańcy za to płacimy!

markos 11.09.2018 14:41
To wcale nie moralność Kalego , tylko normalne spojrzenie na problem bo gdyby zostały stworzone cywilizowane warunki dla tych sprzedawców nie byłoby dyskusji . Najłatwiej zainkasować za miejsce a reszta ? niech się sami martwią . Tak jak napisał przedmówca ... rynek w centrum miasta w sezonie byłby żyłą złota a regionalne wyroby znikałyby jak świeże bułeczki , rękodzieło również miałoby swoich nabywców a i handlarze staroci byliby zadowoleni . Promocja regionu i miasta praktycznie za darmo . Za Twoim dizlem z DPFem i systemem "start stop" pewnikiem żaden Niemiec nie płakał i temat emerytowanych "tedeików" ciebie nie dotyczy ... no chyba że przy okazji pochwaliłeś się nabytkiem ... a co ?

gh 11.09.2018 16:43
Markos Ty Alfo-omego naszego miasta. Piszesz, że to nic że niszczą trawniki, ale Policja niech niszczycieli trawników nie ściga tylko właścicieli diesli "bo ich sie nie gasi". Nikt nikogo nie zmusza do wynajmowania miejsca na RZA. Nie pasuje miejsce to od handlowania jest obok targowica z dobrym dojazdem i miejscem na busy. Ktoś za nasze pieniądze dba o zieleń, a WY handlarze starociami jej nie szanujecie i niszczycie. Jeżeli wiadomo kto niszczy, to ten ktoś powinien być wezwany do zapłacaenia za zniszczenia. I chciałbym wiedzieć dlaczego Policja nie nałożyła mandatów na niszczycieli i dlaczego UM nic nie robi, żeby odzyskać pieniądze za straty. Panie markos! Piszesz, żeby stosować jednakowe prawo dla wszystkich i od wszystkich wymagać to nie rócb wyjatku wobec handlarzy, bo to nic innego jak moralność Kalego.

markos 12.09.2018 08:33
Była Straż Miejska ? ..była , ale przeszkadzało że wypisują mandaty m.in za złe parkowanie . Od takich spraw byli i teraz do kogo pretensje ? .. do UM ? i tu nie trzeba być alfą i omegą bo to my , mieszkańcy o tym zadecydowaliśmy żeby zlikwidować SM. Policja ? wcale się nie dziwię że w tej sprawie dyplomatycznie umywają ręce bo mają o wiele ważniejszy zakres obowiązków a od tego w innych miastach jest SM podlegająca pod UM i wszystko w temacie . Chcieliśmy zaoszczędzić ?.. "zaoszczędziliśmy" na tym , że mamy zaśmiecone miasto , nieodśnieżone i śliskie chodniki przy posesjach, rozjeżdżone trawniki i nikogo , kto mógłby w takich sprawach zainterweniować i wystawić mandat ..no, ale jaki wtedy krzyk że ktoś śmie wystawiać jakieś mandaty. Wszyscy pamiętamy jak mówiono "chodzą nieroby" i tylko mandaty wypisują dla Bogu ducha winnych obywateli. To jest właśnie moralność Kalego ...

tgher 12.09.2018 11:27
Co z tego że była skoro nic nie robiła sam wielokrotnie próbowałem zadzwonić jak ktoś mi garaż zastawiał to nigdy nikt nie odbierał - pracowali tylko do 15 potem dzwoniłem na policję a tam że tym zajmuje się straz miejska i tyle w temacie bardzo dobrze że ich nie ma

augustowianin. 11.09.2018 09:40
Czy tu nikt nie widzi jaka kasa by była gdyby co weekend takie duże targi regionalnej żywności, sztuki i rękodzieła przez całe wakacje odbywały się na RZA? Żyła złota tylko po co ma się UM wysilać i przemęczać. Lepiej wydzierżawić na kolejną budę z piwem i po kłopocie. Rozwalić AOT i w to miejsce stylowe stragany wzorem Warszawy, Wrocławia cz Krakowa postawić. Rynek żyłby do późnych godzin wieczornych a nie tylko do 17.00

tttt 10.09.2018 15:54
OO to dopiero prasa musi podnieść temat by problem znikną

Temperatura: 32°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: buk Treść komentarza: Polecam lekturę zarządzenia NR 196/2026 burmistrza. "2. Wprowadza się zadaniowy czas pracy na stanowiskach pracy: Burmistrza Miasta, Zastępcy Burmistrza Miasta, Skarbnika, Radcy Prawnego i Audytora wewnętrznego." Zrobili sobie nienormowany czas pracy Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:04 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Ciekawe ile oni przez swoją kadencję pozyskali pieniędzy na rozwój naszego powiatu , myślę że więcej oni pozyskali do swoich kieszeni niż dla powiatu Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:26 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Na ostatniej sesji były zadawane pytanie do starosty rusieckiego , na żadne na sesji nie odpowiedział , chłop nawet nie umie na zadawne pytania odpowiedzieć Data dodania komentarza: 24.06.2026, 22:28 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Ani urody ani mądrości ale zachłanność wynosi się z domu Treść komentarza: Panowie ze zdjęcia doczekają się odpowiedniej "zapłaty" za swoje "kompetencje". Data dodania komentarza: 24.06.2026, 20:13 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Luśka Treść komentarza: Przecież ta odpowiedź to jest kpina z ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:21 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Niech Pam staraosta wreszcie się weźmie za robotę , a nie jeździ z księdzem z Lipska i swoją małżonką , ok Warszawie i się przebiera za kogoś , a powiat z kadym dniem upada tak jak jego wylicytowany majątek przez komornika Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dość kolesiostwa Treść komentarza: Pani Chrulska na Starostę. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:18 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: "elity" Treść komentarza: To są karierowicze z nizin społecznych, to widać i słychać. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 21:59 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: BAU Treść komentarza: Przecież burmiszczunio woli Chorwację,po co mu zamulone Necko albo Sajno? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:49 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: r4g3 Treść komentarza: Na ulicy Hotelowej jest prędkość do 20 km/h. Zachodzę w głowę jakim cidem można doprowadzić do kolizji przytakiej prędkości. Czy będzie tam ograniczenie do 10 km/h aż do świateł z Al. Kardynała? Oj chyba jechało się "toszkę" szyciej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:04 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Wychodek, kret i "śliski" egotyk-dzban wyautowani Treść komentarza: Psychopatyczny wychodek i jego serwilistyczny kret chcieli zainfekować klub naszomiastową dżumą. W Augustowie już chyba tylko Sparta nie została skażona naszomiastowopisowskim modelem zarządzania, zaczerpniętym z trzewi feudalnego folwarku pańszczyźnianego. Jak do tej pory mogą tylko cmoknąć w dudę prezesa i zarząd klubu. Natomiast żałosny kabotyn z ratusza zapisze się na kartach historii jako ten, który bolszewicką metodą na zagłodzenie chciał na rympał przejąć klub, jednak zarząd pokazał temu kompulsywnie szkodnikującemu dzbanowi, gdzie raki zimują i gdzie jest jego miejsce w szeregu z uwagi na jego "śliskie" morale i kurzy rozumek. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:56 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Czym jest finansowany niedobór w zaliczkach na co? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:39 Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą odwołać całą Radę Nadzorczą Spółdzielni. Decyzja zapadnie na Walnym 30 czerwca Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji
Reklama