Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 23:09
Reklama

#jestempieniacz. Klęska Dobkowskiego

Podziel się
Oceń

W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1150 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w subskrypcji na naszym portalu.
#jestempieniacz. Klęska Dobkowskiego
Na zdjęciu: Marian Dyczewski, w tle budynek Sądu Okręgowego w Suwałkach

Autor: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

Krzysztof Przekop by Koty2

Wakacje za pasem

Pogoda zapowiada się lepiej niż na początku tygodnia. Trochę popada, a potem będzie sporo słońca i znośne temperatury.

Wakacje to okres ogórkowy. Politycy przysypiają, w redakcjach są urlopy, ludzie mniej czytają, a więcej grillują. Okres małej nirwany informacyjnej. Wiele wskazuje na to, że zbliżające się wakacje dla burmistrza Karolczuka i jego świty mogą okazać się nerwowe. Wodociągi miejskie są zagrożone wysoką karą za przekroczenie ilości ścieków. Już zostało naliczone 7 milionów złotych, a to dopiero początek. Naliczenie nie objęło roku 2020 i 2021. Dojdzie zatem około 4 mln złotych. Ale to nie koniec. Wody Polskie zgłaszają pretensje do przekroczenia poboru wody, co może skutkować kolejnymi milionami dodatkowych opłat. Problemem może być także złamany podobno zakaz składowania odpadów z oczyszczalni, co może skutkować kolejnymi milionami kar. To są pieniądze, które mogą zatrzymać rozwój miasta na wiele lat.

Siwych włosów nie zabraknie burmistrzowi Karolczukowi z powodu MPEC. Zerwana umowa na dostawę paliwa do ciepłowni spowoduje zapewne konieczność zakupu miału węglowego po znacznie wyższej cenie. Nawet kilkukrotnie. Jak się do tego doliczy szybujące opłaty za emisję, cena ogrzewania może być nie do zaakceptowania. Słyszałem o analizach mówiących, że w czarnym scenariuszu ogrzewanie mieszkania w bloku może kosztować nawet 1.500 zł miesięcznie. A do kompletu radni Naszego Miasta i banici z PiS zdecydowali, że śmieci z bloków będą odbierane 2-3 razy rzadziej niż obecnie. Będzie drogo i śmierdząco.

Na spokojny urlop burmistrz raczej liczyć nie może.

Jestem pieniacz i dobrze mi z tym

Radny Tomasz Dobkowski tego tygodnia nie zaliczy do udanych. W poniedziałek burmistrz Karolczuk ujawnił pismo wojewody podlaskiego zapowiadające wygaszenie mandatu radnemu, a we wtorek sąd w Suwałkach ogłosił wyrok w głośnej sprawie, którą wytoczył Dobkowski przeciwko Marianowi Dyczewskiemu. W styczniu napisałem takie oto słowa, które okazały się prorocze:

Szef Naszego Miasta, Tomasz Dobkowski, może z pełnym przekonaniem użyć hasztagu #obiecanewykonane. Niecały rok temu zapowiedział złożenie pozwu przeciwko Marianowi Dyczewskiemu i słowa dotrzymał. Wątpliwe jest, by takie postępowanie dało mu jakąkolwiek korzyść. Sam bezpardonowo znieważał dobre imię znanego społecznika. T. Dobkowski domaga się przeprosin oraz wpłacenia 5 tys. zł na jedno ze stowarzyszeń. Oby nie wyszło #jestempieniacz.

Pół roku później widać, że pieniactwo Dobkowskiego przynosi szkody jemu samemu, całej radzie miejskiej i wszystkim mieszkańcom Augustowa. To smutne. Mam nadzieję, że ten lubiący sądy obywatel naszego miasta przestanie niedługo używać tytułu „radny”.

Dobkowski przegrał z Dyczewskim” to artykuł okładkowy o tym, dlaczego radnemu nie wypada ciągać się po sądach.

Dobkowski łamie prawo antykorupcyjne

Życie prawnika jest pełne zasadzek. Weźmy sobie za przykład sprawę biznesów Tomasza Dobkowskiego i Mirosława Zawadzkiego. Wojewoda nakazał wygasić mandat Dobkowskiego, a decyzja wobec Zawadzkiego nie może być inna. Miejska prawniczka Beata Kornelius, otrzymująca wynagrodzenie z naszych podatków, wydaje się być adwokatem i łaskawym sędzią niektórych radnych miejskich. Ze szczególną namiętnością broni radnych Naszego Miasta i banitów z PiS. Radni opozycyjni muszą liczyć się raczej z atakami ze strony pani prawnik niż na obronę. Pani prawnik nie rozumie chyba, że jej pracodawcą nie jest radny Dobkowski, radny Zawadzki. Jej pracodawcą jest każdy augustowski podatnik. Pani Krysia z Żabki, pani Zosia ze sklepu mięsnego również. Pani Krysia i pani Zosia mają prawo zapytać, dlaczego za ich pieniądze pani Beata Kornelius udziela porad prawnych panom, którzy są wystarczająco zamożni, by opłacić prawników, a jeszcze bogacą się na wspólnym mieniu miejskim. Rządzący miastem muszą wiedzieć, że prawnik miejski ma służyć dobru miasta i jego mieszkańców, musi być poza podejrzeniami o stronniczość, uwikłanie w poboczne interesy, związki biznesowe stojące w konflikcie z interesem miasta, musi w końcu być wzorem etycznym i moralnym. O wysokim poziomie merytorycznym nie wspomnę. Pani Krysia i pani Zosia mogą zatem zapytać burmistrza Karolczuka, czy zatrudniani przez niego prawnicy spełniają te warunki. Wszak uczestniczą oni w podejmowaniu ważnych dla mieszkańców decyzji, mają dostęp do wielu ważnych informacji, są traktowani przez prawo jako osoby pełniące funkcje publiczne, obowiązuje ich jawność wynagrodzeń otrzymywanych z miasta. Mają w końcu ochronę prawną przysługującą sędziom i prokuratorom. Obrona radnego Dobkowskiego nie wyszła miejskim prawnikom zbyt dobrze. Wojewoda nakazał wygaszenie mandatu szefowi Naszego Miasta i koalicji rządzącej. Zapowiadają się ciekawe tygodnie. O potyczkach radnego Dobkowskiego z prawem antykorupcyjnym piszemy w artykule „Dobkowski znokautowany”.

Pływacy bez basenu

Augustów to jego mieszkańcy. To hasło wyborcze Mirosława Karolczuka i ugrupowania Nasze Miasto. Jestem ciekaw, kogo autor tego sloganu miał na myśli. Zdecydowanie w tej definicji nie mieszczą się młodzi sportowcy, którzy wybrali sobie pływanie. Basen decyzją burmistrza jest dla nich właściwie niedostępny ze względu na horrendalne opłaty. Gratuluję radnej Aleksandrze Sigillewskiej, która jak zwykle bezbłędnie zdefiniowała i naświetliła problem. Zapraszam do przeczytania felietonu jej autorstwa zatytułowanego „Młodzi pływacy bez wsparcia włodarzy”.

Kolejna porażka prawna

Burmistrz Karolczuk miał plan zmian w edukacji. Chodziło o powołanie nowych dyrektorów zespołów szkolnych z wolnej ręki. Interweniowało kuratorium i sprawy musiały wrócić na normalne tory. Czyżby znowu zawiodły porady miejskich prawników? Pani Krysia i pani Zosia znowu będą zadawały złośliwe pytania.

Zapraszam do przeczytania tekstu „Konkurs zamiast powołania”.

Bajkowy Ostapowicz

W tym numerze nic raczej nie przebije „sukcesów” radnego Dobkowskiego. Zauważyć jednak należy niezwykłą erudycję radnego Ostapowicza. Pamiętamy jego sentencje w klasycznej łacinie wygłaszane na sesjach. Pozostali radni, by nie wyjść na ignorantów, w pośpiechu szukali, co znaczą te mądre słowa. Ostapowicz tym razem chciał „wyklepać maskę” Tomaszowi Miklasowi. Jako ochroniarz z całą pewnością nie boi się brutalnych argumentów. Jednak szczyt erudycji osiągnął, gdy zrobił radnym wykład o Gumisiach. Bez takich radnych byłoby znacznie nudniej. Tekst o miejscowym erudycie nazywa się „Klepanie bajek na sesji”.

O tych oraz wielu innych ważnych sprawach, o których nie napiszą media finansowane przez burmistrza Karolczuka, przeczytamy w najnowszym „Przeglądzie Powiatowym”.

Jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny


Napisz komentarz

Komentarze

Mieszkaniec 25.06.2021 12:11
A na stronach Radia Białystok możemy przeczytać :,,JUŻ PO RAZ DRUGI WOJEWODA UCHYLIŁ POZWOLENIE NA BUDOWĘ NA DZIAŁCE NALEŻĄCEJ DO MĘŻA MIEJSCOWEJ RADNEJ" Brawo Panie Wojewodo czas wziąć to miasto pod lupę i poddać dogłębnej kontroli.

Kto pyta, nie błądzi 24.06.2021 07:09
Szanowni państwo. Nie odwiedzam z zasady innych portali internetowych niż tutejszy, opisujących sprawy Augustowa. Może jednak istnieją osoby mające większą odporność i odwiedzających inne strony. Czy ktokolwiek poza Dziennikiem Powiatowym napisał o porażce Dobkowskiego w sądzie? Jeśli tak, prosiłbym o informacje. Zaznaczę również, że z zasady i dla zdrowia psychicznego nie odwiedzam stron propagandowych na Facebooku. Ale może i w tym przypadku istnieją osoby ode mnie bardziej odporne i to robią. W związku z tym chciałbym się także dowiedzieć, czy na Facebooku wiadomych osób w jakiś sposób odnotowano oraz skomentowano porażkę Dobkowskiego?

Lusia 24.06.2021 07:32
https://augustow.org/2021/spolecznik-marian-dyczewski-nie-musi-przepraszac-augustowskiego-radnego-tomasza-dobkowskiego/ . Czasem warto jednak zlamac swe zasady. Dla wlasnej ciekawosci. Ja tak robie .

Gorzej niż na Białorusi 24.06.2021 07:50
Ten wpis na org mówi jasno jak nisko upadł ten portal. Nie dość, że jest to kopia newsa z radia Białystok, to jeszcze jest bardzo mocno schowany na stronie. Zbyszek, obudź się. Nasze Miasto odejdzie, a ty świnią pozostaniesz na zawsze. To co robisz to hańba i wstyd dla dziennikarstwa.

Lusia 24.06.2021 09:41
Alez komuś ten Zbyszek zalazl za skórę . Ciągle tu o nim sie pisze. U niego nic nie ma na temat PP Czyli celebryta .? Robicie mu niezłą reklamę .Ludziska od was sie dowiadują ,ze istnieje cos tskiego jak org.

Kto nie z Mieciem, tego zmieciem 23.06.2021 00:08
Ależ jestem ciekaw atmosfery w pewnych szeregach po ogłoszeniu wyroku, czy rozwolnienia podostawali, czy były łączenia online w celu ustalenia dalszych działań, czy została wypracowana jednolita narracja na wypadek pytań mediów, czy było gorączkowe szukanie przyczyn, czy padały pytania typu: "Co my teraz zrobim?", czy omawiano strategię narzucenia tematu zastępczego, czy był lament albo wzajemne pocieszanie się, czy odbywało się to poprzez wysyłanie wiadomości na Facebooku, czy sztab kryzyzowy odbył osobiście spotkanie na przykład w miejscu odosobnionym? To wszystko są jednak pytania, na które nie otrzymamy odpowiedzi.

Kabanos 23.06.2021 05:37
Mnie najbardziej nurtuje reakcja banitów, bo sprawa Pana Mariana jest podobna, powiedziałbym nawet bardzo podobna do tej, którą wytoczyli "Przeglądowi". Jeśli Pan Marian wygrał i sąd nie pozostawił żadnych złudzeń, banici raczej nie są już tak pewni siebie jak na słynnej konferencji prasowej.

Atena 23.06.2021 10:10
Nie wiem jak zareagowali banici, ale o jednym jestem przekonany. Gdyby jedna z tych osób została poproszona o komentarz do wczorajszego wyroku, odpowiedziałaby tradycyjnie: "Jestem zdumiona".

zero 24.06.2021 00:02
Tak właśnie powiedziała. Przewodnicząca.

temida 23.06.2021 09:38
Czekamy na wyroki w sprawie dyrektor Chrulskiej o przemoc w szkole i wystawioną ocenę przez Chodkiewicza i Karolczuka oraz w sprawie redaktora Przekopa o hamowanie rozwoju Augustowa.

Kura 22.06.2021 23:23
Chyba dzisiaj zabrakło ostatniej deski ratunkowej w postaci hasła: "Czy mamy na łączach panią mecenas?". W radzie miasta to hasło jest wystarczające, ale przed niezawisłym sądem nie.

Czesław 22.06.2021 22:12
Szanowny Panie Marianie, jako mieszkaniec królewskiego Grodu nad Nettą pragnę z serca podziękować Panu za pańską pracę na rzecz społeczeństwa i determinację, która mi imponuje. Pragnę również Panu podziękować, że dzięki Panu ten dzisiejszy dzień był dla mnie bardziej radosny, składam Panu najszczersze gratulacje.

Prawnik 22.06.2021 20:16
Trzeba koniecznie zapytać, czy to prawda że Pani mecenas pracuje dla deweloperów, którzy mają wiele spraw w mieście. To może być ciekawy trop

Zmiana planu 22.06.2021 21:12
Oj bardzo ciekawy.

zzzz 23.06.2021 07:51
od dawna , Ameryki nie odkryłeś

dzin 23.06.2021 11:17
W Suwałkach mówią że w dowód wdzięczności Pani deweloper z Augustowa sprzedała Pani mecenas kamienice. Tak ludzie mówią. Praca w UM Augustów od 7 do 15 i od 15.30 do 18 u Pani deweloper konfliktu interesu Pani mecenas podobno nie wywoływało i co jej zrobicie jak Nasze Miasto.

Wypada czy nie wypada 23.06.2021 11:26
Trzeba przyznać, że jest pracowita. Ciekawe, czy opiniuje burmistrzowi decyzje związane z deweloperami. Bo to chyba nie wypada

#jestnadzieja 22.06.2021 20:11
#jestempieniacz i to nie bylejaki, bo wygaszony. Te wydarzenia ostatnich dni dają jakąś nadzieję, że w końcu doczekamy lepszych czasów oraz wiarę, że dobro zwycięża ze złem nie tylko w bajkach.

Dobkosiowa 22.06.2021 19:58
Zastanawia mnie, jako mieszkańca jedna sprawa..... Czy prawniczka miejska może być adwokatem radnych, a w szczególności radnych, którzy są zamożni? Co na to mówią przepisy? Rada adwokacka? Czy popiera takie praktyki? Czy tak można?

oby 23.06.2021 11:20
Do niedawna wszystko można było w Naszem Mieście. Może w końcu to się zmieni i poseł z Suwałk zrobi tu porządek.

Temperatura: 20°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: buk Treść komentarza: Polecam lekturę zarządzenia NR 196/2026 burmistrza. "2. Wprowadza się zadaniowy czas pracy na stanowiskach pracy: Burmistrza Miasta, Zastępcy Burmistrza Miasta, Skarbnika, Radcy Prawnego i Audytora wewnętrznego." Zrobili sobie nienormowany czas pracy Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:04 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Ciekawe ile oni przez swoją kadencję pozyskali pieniędzy na rozwój naszego powiatu , myślę że więcej oni pozyskali do swoich kieszeni niż dla powiatu Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:26 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Na ostatniej sesji były zadawane pytanie do starosty rusieckiego , na żadne na sesji nie odpowiedział , chłop nawet nie umie na zadawne pytania odpowiedzieć Data dodania komentarza: 24.06.2026, 22:28 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Ani urody ani mądrości ale zachłanność wynosi się z domu Treść komentarza: Panowie ze zdjęcia doczekają się odpowiedniej "zapłaty" za swoje "kompetencje". Data dodania komentarza: 24.06.2026, 20:13 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Luśka Treść komentarza: Przecież ta odpowiedź to jest kpina z ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:21 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Niech Pam staraosta wreszcie się weźmie za robotę , a nie jeździ z księdzem z Lipska i swoją małżonką , ok Warszawie i się przebiera za kogoś , a powiat z kadym dniem upada tak jak jego wylicytowany majątek przez komornika Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dość kolesiostwa Treść komentarza: Pani Chrulska na Starostę. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:18 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: "elity" Treść komentarza: To są karierowicze z nizin społecznych, to widać i słychać. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 21:59 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: BAU Treść komentarza: Przecież burmiszczunio woli Chorwację,po co mu zamulone Necko albo Sajno? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:49 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: r4g3 Treść komentarza: Na ulicy Hotelowej jest prędkość do 20 km/h. Zachodzę w głowę jakim cidem można doprowadzić do kolizji przytakiej prędkości. Czy będzie tam ograniczenie do 10 km/h aż do świateł z Al. Kardynała? Oj chyba jechało się "toszkę" szyciej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:04 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Wychodek, kret i "śliski" egotyk-dzban wyautowani Treść komentarza: Psychopatyczny wychodek i jego serwilistyczny kret chcieli zainfekować klub naszomiastową dżumą. W Augustowie już chyba tylko Sparta nie została skażona naszomiastowopisowskim modelem zarządzania, zaczerpniętym z trzewi feudalnego folwarku pańszczyźnianego. Jak do tej pory mogą tylko cmoknąć w dudę prezesa i zarząd klubu. Natomiast żałosny kabotyn z ratusza zapisze się na kartach historii jako ten, który bolszewicką metodą na zagłodzenie chciał na rympał przejąć klub, jednak zarząd pokazał temu kompulsywnie szkodnikującemu dzbanowi, gdzie raki zimują i gdzie jest jego miejsce w szeregu z uwagi na jego "śliskie" morale i kurzy rozumek. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:56 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Czym jest finansowany niedobór w zaliczkach na co? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:39 Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą odwołać całą Radę Nadzorczą Spółdzielni. Decyzja zapadnie na Walnym 30 czerwca Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji
Reklama