Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 09:14
Reklama

Mowa nienawiści radnych

Podziel się
Oceń

Obóz rządzący miastem charakteryzuje niezwykła hipokryzja. Podczas posiedzeń rady i w mediach społecznościowych przybierają pozy niewiniątek, piewców miłości, osób sprzeciwiających się nienawiści. Tymczasem prawda o tych osobach wygląda inaczej. Niedawno Facebook w ciągu pięciu minut zareagował na zgłoszenie o mowie nienawiści i ukrył komentarze dwójki radnych koalicji wypisujących oszczerstwa na nasz temat.
Mowa nienawiści radnych
Na zdjęciu: Sylwia Bielawska i Jolanta Oneta Roszkowska

Krzysztof Przekop

Radni mają szereg przywilejów

Funkcja radnego wiąże się z licznymi przywilejami. Osoby sprawujące mandat dostają z tego tytułu niemałą dietę, nawet jeżeli w danym miesiącu nie odbyły się żadne posiedzenia. Warto nadmienić, że w bieżącej kadencji rady wysokość diety została znacznie podniesiona. W przypadku przewodniczących komisji mówimy o dietach przekraczających tysiąc złotych.

Innym przywilejem radnego jest ochrona przed zwolnieniem z pracy. Jeśli pracodawca chciałby zwolnić osobę sprawującą mandat radnego, musi otrzymać na to zgodę rady miasta. W zdecydowanej większości przypadków takie wnioski są odrzucane, bo radny z racji pełnionej funkcji może podlegać rozmaitym naciskom, np. o charakterze politycznym. Jedynym wyjątkiem, gdy rada bez głębszej refleksji godzi się na rozwiązanie stosunku pracy z radnym jest sytuacja, kiedy radny dopuścił się złamania prawa np. spożywał alkohol w godzinach pracy, podejmował działania przestępcze, etc. Niemal dokładnie rok temu radni koalicji rządzącej Naszego Miasta i banici z klubu PiS podjęli decyzję o wyrażeniu zgody na rozwiązanie stosunku pracy z Marcinem Kleczkowskim. Wniosek w tej sprawie skierował zarząd województwa podlaskiego. Mimo, że radny miejski nie miał na swoim sumieniu przewinień, utracił pracę w suwalskim WORD. Ta sprawa budzi wątpliwość, bo sam Kleczkowski mówił o wywieranych na niego naciskach.

Nienawistne komentarze Bielawskiej i Roszkowskiej

Funkcja radnego to również obowiązki. Dotyczą przede wszystkim godnego reprezentowania mieszkańców na forum publicznym. Chyba o tej zasadzie zapomniały niedawno panie Bielawska i Roszkowska, radne koalicji rządzącej. Krótko po opublikowaniu na portalu internetowym dziennikpowiatowy.pl jednego z ostatnich wstępniaków naszej gazety, długi wpis szkalujący „Przegląd Powiatowy” zamieścił na Facebooku zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz. Zaciekawiły nas komentarze.

Pod wpisem zastępcy burmistrza Sylwia Bielawska napisała: „Gazetka ziejąca nienawiścią, publikująca masę kłamstw i oszczerstw. NIE CZYTAM”. W psychologii znany jest termin: „projekcja”. Jest to jeden z najpopularniejszych mechanizmów obronnych, polegający na przypisywaniu innym własnych niepożądanych poglądów, zachowań bądź cech, najczęściej negatywnych. Pani Bielawska w swoim wpisie wykazała się niebywałym zakłamaniem, bezczelnością i nienawiścią. Jej wpis z całą pewnością mógłby zostać zbadany przez prokuraturę. Trudno jest nam konkurować z jej politycznym środowiskiem w kategorii ziania nienawiścią. Rok temu osoby związane z Naszym Miastem wysyłały naszej redakcji zdjęcia z rozprawy rozwodowej czołowego oponenta tego ugrupowania. Prawdopodobnie liczono, że podchwycimy ten temat i wykorzystamy go do publikacji na naszych łamach. Gdzie szacunek do osoby prywatnej i do jego rodziny? Pani S. Bielawskiej polecamy raczej, aby zajęła się kwestią swojego połączenia internetowego. Jest jedną z nielicznych osób najrzadziej włączających kamery na posiedzeniach zdalnych.

Natomiast radna Jolanta Oneta Roszkowska napisała enigmatycznie: „Już czas przewietrzyć salę” i dodała „brawo”. Co radna miała na myśli? Wielu z naszych odbiorców uważa, że jej komentarz zawierał elementy grypsery i że można zinterpretować go w kategoriach groźby pod adresem redakcji. Pisanie takich bzdur przez przewodniczącą komisji rewizyjnej w radzie miejskiej nie tylko urąga piastowanemu przez nią stanowisku, ale każe też zadać pytanie, czy taka osoba powinna być na czele organu mającego kontrolować działalność burmistrza? Jedno jest pewne. Roszkowska po tak kompromitującym i jednoznacznie stronniczym wpisie została moralnie zdyskwalifikowana.

*Artykuł ukazał się w 47/2020 numerze "Przeglądu Powiatowego".


Napisz komentarz

Komentarze

Hogata 12.12.2020 08:27
Przewietrzyć to można mieszkanie. Wstyd

Ja 09.12.2020 10:20
Naburmuszeni karierowicze ,!

Trochę matematyki 09.12.2020 08:30
Poparcie społeczne radnych z poszczególnych partii RM KO 1666 glosów PiS bez banitów 1213 Banici 1065 NM 936 p. Wilczewska 115 Nasuwa mi się taka refleksja, że trzeba umieć się ustawić i mimo 6 słabych mandatów rządzić miastem! Proszę radnych koalicji rządzącej o szacunek dla opozycji to są nasi wybrani ogromną ilością głosów, oni nas reprezentują! Szczególnie proszę p. Dobrowolską ! Pani uzyskała 138 głosów a p. Sieńko 534 , p. Cieślik 472 , p. Siegielewska 438, p. Kleczkowski 463 .......proszę im pozwolić swobodnie wypowiadać w naszym imieniu ! To nie redaktor DP jest agresywny i "czepia" się rządzących to sami państwo doprowadziliście do takiej sytuacji wylewając agresję w stosunku do opozycji rządzącej. Pan Dobkowski uzyskał zaledwie 92 glosy a jak widac ma najwięcej do powiedzenia !

Co ja widzę, nienawiść? 08.12.2020 17:17
Sylwia Bielawska napisała: „Gazetka ziejąca nienawiścią..." Sylwia Bielawska powiedziała : "...erdalać". - 3 grudnia 2020r, godzina 22.30, do odsłuchania na nagraniu. Taki tam kulturalny zwrocik, chyba do Przewodniczącej. Kulturalnie, bez nienawiści.

polarisy 08.12.2020 13:29
Jak to jest,że osoby z mizernym mandatem od wyborców,decydują w sprawach tysięcy mieszkańców. Dla przypomnienia-Oneta 138 głosów w wyborach,a Syla 159 głosów. Żenada..

Aleks 07.12.2020 22:43
Nie będę nikogo anonimowo atakowac kto jak wygląda. Prawda jest taka że do rady miasta weszli sami przedsiębiorcy. Nikt inny. Jeśli coś już robią to robią dla siebie. Wszędzie dookoła są układy, to co zrobione jest medialnie to pod stołami przechodzi bokiem. Pani Bielska od x czasu jest jaka jest, i każdy kto ją poznał ten wie że to osoba która robi wszystko tak by było jej dobrze. Dziś kiedy na to wszystko patrzę to widzę to czego obawiałem się w czasie wyborów, i wszystkich tych plakatów które były w Augustowie - nie pomyliłem się . Zrobił się prywatny folwark w Augustowie dla kilku czołowych osób. A i jeszcze jedno - Pewnie czytasz panie dobkowski - jak wychodzi od pana burmistrz w raz z zastępcą to proponuję to robić jakoś tak nie ostentacyjnie bo ja rozumiem że ostatnie słowa należy właśnie do pana. No cóż ...tak zresztą było do przewidzenia że wszystkie decyzje które są podejmowane, podjemowane sa u pana w biurze nad cpnem

Qwerty 08.12.2020 17:13
A tyle było lamentu że nauczyciele wygrywają wybory i trzeba wybrać biznesmenów bo tacy to dopiero wiedzą jak rządzić. No to macie teraz dobrze - hahaha

pure hate 07.12.2020 22:25
Uwaga Smerfy Zbliża się niebezpieczeństwo Kryjcie się To Gargamel Kto się boi Gargamela Niechaj zaraz idzie spać To film dla tych co się lubią bać! Jakoś tak mi się przypomniało. Z dzieciństwa

Dobek idź precz 07.12.2020 22:53
Jest w mieście człowiek dzielny. Brawo Panie Krzysztofie

Krystal 08.12.2020 00:34
Pisz, Krzysztof, pisz. Zanim Obajtek Cię przejmie :)) (mamy tu w mieście jednego Obajtka, co stracił PP, więc pewnie chętnie by odkupił haha)

??? 08.12.2020 07:23
Hogata

Mieszkanka 07.12.2020 22:01
Trochę im się role pomieszały. To radni/e są dla mieszkańców a nie odwrotnie. Chyba ze to taki kabaret to zmienia postać rzeczy. Bo śmiechu trochę jest.

Kuropatwy 07.12.2020 21:24
Siostry bliźniaczki :)))

Moje Miasto 07.12.2020 21:14
co się tak wszyscy uczepili bufetowej bielawskiej...ona zwyczajnie jest piękna..inteligentna...i szczera bezobjawowo.

Bella 08.12.2020 00:40
Ta obok ma wieksze zadatki na bufetowe. Z wygladu i wymowy. Tylko jej koronkowe opaskie we wlosy i za lade do Gieesu lub remizy.

Inteligent 08.12.2020 11:11
przeraża mnie to co piszesz ty i osoby na tym forum.. takie treści to tylko w najgorszych tabloidach przeznaczonych dla gawiedzi... . i najczęściej piszą to osoby z najniższych warstw społecznych które mają kompleksy i w ten sposób (jedyny) mogą złorzeczyć na niesprawiedliwość tego świata - czyli ktoś jest mądrzejszy i ma więcej a ja głupi nie mam nic... a w nickach (podpisach pod wypowiedzią) skrywają swoje marzenia.. Bella? wiesz co to słowo oznacza? przejrzyj się w lustrze i tego nie zobaczysz.. to twoje marzenie, co nie? pomijam w ogóle inteligencję, bo bella nie zna takiego słowa... hahahaha

Chłop 08.12.2020 19:16
Dziwisz sie osobom tym forum? A sama piszesz. Niech wiedzą jak ludzie ich widzą i co o nich myślą. Biegnąc do wyborów wiedzieli, że będą na celowniku, oceniani. Nazwałas siebie inteligentem. Pomyłka. Prostaczka.

Bella 09.12.2020 00:23
W psychologii to sie nazywa projekcja jak pisal redaktor. Inteligencja wyprojektowana hahaha

magda-lena 08.12.2020 21:22
Inteligencją nie błysn/ołeś/ełaś ! Styl jak na posiedzeniu RM !

Bella 09.12.2020 00:20
Piszesz to w imieniu tych pieknych, inteligentnych i z wyzszych sfer z fotki? To faktycznie blyszczysz intelektem az sie kurzy. Takie kompleksy to ja chce miec!

krasawiec 08.12.2020 11:40
nawet jeżeli Bella to nie widząc nie wiem, ale rozwój umysłowy na poziomie pomiędzy pierwotniakiem, bo umiesz pisać, ale na pewno poniżej pantofelka

Kolega_Belli 08.12.2020 15:04
to powiedziała Bella z zazdrości bo tyle lat jeździła tam na szmacie... buhahahahaha

Bella 09.12.2020 00:17
Jakbys zgadl. Dlatego znam sie na kwalifikacjach bufetowych i mozesz mi zaufac w tym wzgledzie.

rzyg 07.12.2020 18:21
Obie Panie równie piękne jak mądre. My to mamy szczęście że tak wybitne persony reprezentują nas, szarych, zwykłych zjadaczy chleba. To prawdziwy zaszczyt, mogą zrobić dla nas tak wiele, nasze małe ciasne rozumki nie są w stanie ani tego ogarnąć, ani tego docenić.

Mieszkaniec 07.12.2020 18:14
Co z naciskiem na autora tekstu o Zarzeczu o którym mówił Pan redaktor ?Co z wywiadem Z - cy w radiu Białystok ?Może trzeba Panie redaktorze zwrócić uwagę dla kolegi po fachu aby lepiej się przygotowywał do przeprowadzenia wywiadu .Szczyt hipokryzji został zdobyty !

Ble 07.12.2020 17:35
Co z parkingiem, wycinką, budową?

ted 11.12.2020 10:03
prosimy o bieżące informacje w powyższej sprawie

Kury 07.12.2020 17:16
Wstyd. I te osoby reprezentują mieszkańców.

w_punkt 07.12.2020 16:40
No i dodajmy do tego występ na ostatnim posiedzeniu RM, nazywający bredniami wypowiedź Redaktora. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że to kolejne rzekome kłamstwo PP i Beata Prrzanowska płakała na niby.

super 07.12.2020 15:58
Brawo! Świetnie napisany tekst!

Temperatura: 23°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto go wybrał Treść komentarza: A pan Szczudlo to swoimi wypowiedziami wydaje świadectwo o sobie. Do wieziennictwa ze swoimi komentarzami ale na pewno nie na wicestarostę. A wybory niedługo... Pani Chrulska najlepsza radna. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:22 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Mieszkaniec. Treść komentarza: Bo Pani Wiesia Chrulska to najlepsza radna powiatu jaką znam , zawsze mówi z sensem i prawdę, nie to co Walduś,jak coś powie to nie wiadomo czy płakać czy się śmiać.Brawo Pani Wiesiu ,dociskać ich i kawa na ławę. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 09:36 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Zajrzyjcie do administracji szpitala. Tam to się dzieje... Tyle nowych twarzy, tyle ludzi, którzy nie mają kompetencji, ale znają kogo trzeba. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 15:39 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Augustów po dekadzie rządów à la gangu łolsena spod znaku Nasze Miasto-PiS Treść komentarza: Układ wzajemnej adoracji Nasze Miasto-PiS rządzi Augustowem od ponad dekady. Zarówno burmistrz Augustowa i radni miejscy popierający paralityczne działania trzech niewydarzonych burmiszczów nie wybierają sami. Jak widać mieszkańcom pasuje taki stan rzeczy, czyli brnięcia miasta w kierunku zadupia i zaścianka kresów wschodnich lub po prostu głosują jak bezwolna mentalnie gawiedź, wybierająca na swoich reprezentantów cynicznych kabotynów, kuglarzy i geszewciarzy, przed wyborami obiecujących gruszki na wierzbie naiwniakom otumanionym fetorem naszomiastowopisowskiego populizmu, natomiast po wyborach permanentnie uszczuplających budżety domowe mieszkańców wysokimi opłatami za ciepło, śmieci, wodę, ścieki i czynsze w lokalach komunalnych, a w urzędzie miejskim i podległych jednostkach organizacyjnych uskuteczniających kumoterszczyznę i drenowanie miejskiego budżetu milionami złotych przepalanych na etaty dla statystujących swojaków. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 11:56 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Powodzenia wam augustowiacy Treść komentarza: Wyjechałam z Augustowa zaraz po maturze do Białegostoku, planowałam wrócić, ale życie szybko zweryfikowało że w takim mieście jak Augustów, bez znajomości to pracę mogę znaleźć co najwyżej w Biedronce lub innym spożywczaku. Kilka lat temu aplikowałam do urzędu, starostwa, kilka firm i niestety w Augustowie wyższe wykształcenie + studia podyplomowe mba można schować głęboko do kieszeni. Koleżanka za to tylko z maturą szybko znalazła pracę w urzędzie miasta (pewnie fakt że jej matka tam pracuje nie miał w ogóle znaczenia). Nie jest dobrze i nie będzie, młody człowiek nie zostanie w Augustowie, miasto jest bez perspektyw, nie ma dużych firm dających pracę. Drożyzna taka, że ja nie wiem jak ludzie w Augustowie funkcjonują. Byłam na urlopie i za podcięcie końcówek zapłaciłam 150 zł, później się okazało że salon należy do żony zastępcy burmistrza, w Augustowie chyba ludzie zarabiają miliony a Białystok to nędzna wieś w porównaniu do Augustowa. Leki w aptece, która podobno jest jedną z najtańszych w Augustowie również o połowę droższe niż w Białymstoku. Paliwo…. To już nawet nie wspominam bo dyskusje trwają od lat na ten temat. Także tak, miasto umiera i argument że w całej Polsce tak jest to argument z d*** Data dodania komentarza: 18.06.2026, 09:01 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: nie leśnik Treść komentarza: Ten leśnik to w pracy jest czy na sesji??? Ci leśnicy cywilnych ubrań nie posiadają?? Mundur to chyba do pracy chyba że po za pracą ego podnosi?? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 20:51 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Boże pomóż Treść komentarza: Kochani radni. Co tak jesteście ździwieni? Nie broniąc Karolczuka, Żabeckiego i tam w coś czesanego to burmiszcze wykonują uchwały radnych. No to taki stan jest wynukiem waszej nedznej "pracy". Myślicie, że społeczeństwo to idioci? Dotyczy to wszystkich bez względu na opcję polityczna i lata "urzędowania". Uchodzicie (chcecie) za elitę, a to co jest w Augustowie to wasze wizje, propozycje, uchwały i ta ciężka praca. To jest wasz obraz co mamy my mieszkańcy. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:52 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: booboo Treść komentarza: Szczudło też mówił o liczbie urodzeń i zgonów w MIEŚCIE, a nie w powiecie. Czemu Kotarski mu nie przerwał??? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:17 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Gienia Treść komentarza: Najpierw umrze Spółdzielnia Mieszkaniowa. W blokach pojawiły się ogłoszenia, że jakichś 18 mieszkańców złożyło wniosek, aby na walnym zgromadzeniu 30 czerwca odwołać całą Radę Nadzorczą. Czy DP może się temu przyjrzeć??? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:13 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: ooloo Treść komentarza: No i jestem pełen podziwu dla intelektu 6zeta. Nikt jej nie będzie mówił jak mamy mieszkać w Augustowie. Jak pustaki chcą rządzić, to mamy, co mamy. Wszystkie "inwestycje" to PATOLOGIA jakości i uczciwości.. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Krytykowana inwestycja nie wytrzymała próby deszczu Autor komentarza: Fazi Treść komentarza: I o to chodzi. Zrobi się protokół zniszczenia, rozpisze nowy przetarg i gra gitara. Nie za swoje się przecież bawią tylko za nasze. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 08:41 Źródło komentarza: Krytykowana inwestycja nie wytrzymała próby deszczu
Reklama