Starosta dostanie po kieszeni 

  • 12.10.2018, 11:07 (aktualizacja 12.10.2018, 13:40)
  • Bartosz Lipiński
Starosta dostanie po kieszeni
Kilka miesięcy temu rząd wprowadził rozporządzenie zakładające obniżki wynagrodzeń dla wójtów, starostów, burmistrzów i prezydentów miast. Aura tej decyzji nie wystawia jednak najlepszego świadectwa dla władzy centralnej. Już w czerwcu rada powiatu w Augustowie podjęła nieskuteczną próbę obniżenia pensji staroście. Dopiero niedawno przyjęto stosowną uchwałę zakładającą znaczną obniżkę zarobków włodarzowi powiatu.

Bartosz Lipiński

Błędy centrali rykoszetem w samorząd

Nie milkną echa decyzji rządu o obniżeniu wynagrodzeń najważniejszym postaciom władzy samorządowej. Popularne porzekadło mówi o tym, że ślusarz zawinił, a kowala powieszono. Jest to chyba najlepszy obraz tego, co spotkało niedawno pracowników samorządowych. Po burzliwych dyskusjach z początku roku dotyczących wysokich premii i nagród dla członków rządu sondaże poparcia partii rządzącej zaczęły spadać. Dopiero wtedy zdecydowano się na ofensywne kroki związane m.in. z obniżeniem pensji dla posłów i senatorów. Ale dla wielu komentatorów niejasnym było, dlaczego rykoszetem za błędy wizerunkowe rządzących mają zapłacić również Bogu ducha winni samorządowcy.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
hgf
hgf 12.10.2018, 21:10
Może dwie miski ryżu wystarczą?

Pozostałe