Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 6 listopada 2025 12:21
Reklama
Reklama

Dlaczego warto inwestować w szkolenia i rozwój zawodowy?

Szkolenia to sposób nie tylko na podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie nowej wiedzy, ale także na zwiększanie swojej wartości na rynku pracy. W dzisiejszych czasach, kiedy konkurencja jest duża, a wymagania pracodawców rosną, nie wystarczy już tylko posiadanie dyplomu czy nawet doświadczenia. Trzeba stale się uczyć, doskonalić i podążać za zmianami. W tym artykule przedstawimy kilka powodów, dla których warto inwestować w rozwój zawodowy, oraz podpowiemy, jak znaleźć odpowiednie oferty dla siebie.
  • 19.12.2023 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Dlaczego warto inwestować w szkolenia i rozwój zawodowy?

Jakie korzyści dla pracownika ma rozwój zawodowy?

Rozwój zawodowy, w tym odpowiednio dobrane szkolenia, pozwala na poszerzanie umiejętności twardych (konkretnej wiedzy związanej z wykonywaną pracą) oraz miękkich. Te drugie to osobiste nawyki definiujące sposób pracy danej osoby, takie jak komunikacja, zdolność do współpracy, kreatywność, zarządzanie czasem, rozwiązywanie problemów czy radzenie sobie ze stresem. Wzrost kwalifikacji i kompetencji przekłada się na większą efektywność i lepsze wyniki pracy, a to pozwala na podniesienie swojej wartości na rynku pracy, co jest szczególnie ważne w czasach dynamicznych zmian, nowych technologii i rosnącej konkurencji.

Posiadanie aktualnej i poszukiwanej wiedzy sprawia, że pracownik jest atrakcyjniejszy dla potencjalnych pracodawców, ma większe szanse na awans lub znalezienie zatrudnienia w innej branży. Jeśli marzy nam się nowa praca, Ełk czy Augustów natomiast nie oferują możliwości rozwoju dla osób z naszym wykształceniem, być może warto zmienić perspektywę i najpierw zainwestować trochę w odpowiednie kursy, a potem poszukać pracy na bardziej rokującym i lepiej opłacanym stanowisku. Szkolenia mogą pomóc w zdobyciu oficjalnych certyfikatów lub dyplomów, które potwierdzą nasze kwalifikacje i zwiększą wiarygodność.

Jak znaleźć odpowiednie szkolenia i oferty rozwojowe?

Rozwój zawodowy to inwestycja, która wymaga czasu, pieniędzy i zaangażowania, dlatego warto dobrze się do tego przygotować i wybrać odpowiednie oferty. Zanim zaczniesz szukać szkoleń, zastanów się, co chcesz osiągnąć, jakie są twoje mocne i słabe strony, co cię interesuje, jakie są twoje plany zawodowe i osobiste. Możesz skorzystać z narzędzi takich jak testy predyspozycji bądź porozmawiać z doradcą zawodowym, aby lepiej poznać siebie i swoje możliwości. Przed podjęciem decyzji o obraniu konkretnego kierunku rozwoju, zorientuj się, jak wygląda sytuacja na rynku i w branży, w której pracujesz lub chcesz pracować. Sprawdź, jakie są aktualne i przyszłe trendy, wymagania i oczekiwania pracodawców, średnie zarobki i warunki pracy, jak również szanse na zatrudnienie, awans lub zmianę pracy.

Przeczytaj nasz artykuł: 8 najlepiej płatnych zawodów w Augustowie

Mając już tę wiedzę, wybierz odpowiednie szkolenia i oferty rozwojowe. Skup się na tych, które będą dla ciebie najbardziej korzystne i adekwatne. Aspekty, które warto wziąć pod uwagę, to nie tylko tematyka, lecz także forma, czas, efektywność, koszt oraz certyfikacja. Aby znaleźć oferty, które spełniają twoje kryteria, możesz skorzystać z rekomendacji osób z wybranej branży, opinii w mediach społecznościowych czy na przykład rankingów na portalach edukacyjnych. Zawsze warto też skonsultować się z przełożonym, współpracownikami czy doradcą zawodowym, aby uzyskać dodatkową wsparcie i poradę.

Rozwój zawodowy to nie tylko szkolenia

Pamiętaj, że rozwój zawodowy to nie tylko płatne kursy, warsztaty itd., ale także wiele innych możliwości. Czytaj inspirujące książki i artykuły z prasy branżowej, śledź blogi, słuchaj podcastów i oglądaj webinary. Nie zapominaj także o networkingu – czy to na żywo na konferencjach i innych eventach, czy w mediach społecznościowych poprzez uczestnictwo w grupach dyskusyjnych. Rozwój zawodowy to nieustający proces, a wszystkie podjęte przez ciebie teraz działania z pewnością zaprocentują w przyszłości.

--- Artykuł partnera ---


zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 11°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i ekipy Nasze Miasto-PiS🤡👺👹🚀🛸🛰🥸💰💰💰🤑Treść komentarza: Kładka nad Nettą pod wezwaniem burmiszcza Mirosława Karolczuka musi powstać! Przeciez każdemu wiadomo, że ta megalomańska kładka powstrzyma wyludnianie się Augustowa, tak jak utwórzony niegospodarnie cztery lata temu i drenujący miejski budżet setkami tysięcy złotych etat drugiego zastępcy burmistrza Augustowa wpłynął na niebywały dotychczas rozwój Augustowa.Data dodania komentarza: 6.11.2025, 11:32Źródło komentarza: Kolejka linowa nad Nettą (Video)Autor komentarza: 🤡👺👹🎈🚀🛸🛰🎉🏚🏚🏚🤣Treść komentarza: Uwaga, uwaga!!! Włodarze Augustowa zadecydowali o zmianie logo Augustowa. To symptomatyczne działanie na miarę możliwości augustowskich burmistrzów, które zapewne wg trzech jeźdźców augustowskiej apokalipsy ma powstrzymać wyludnianie się Augustowa finalnie skutkujące jego całkowitą zapaścią po dekadzie rządów ekipy Nasze Miasto-PiS.Data dodania komentarza: 6.11.2025, 10:34Źródło komentarza: Nagła zmiana w urzędzie miasta. Pytania o przyczynyAutor komentarza: leśny ludekTreść komentarza: A nawet powiem więcej. Wiceprezesem będzie teraz na papierze przez kilka miesięcy, wykonując obowiązki prezesa, który jest na zwolnieniu. A jak już prezes przejdzie na emeryturę, to zostanie formalnie prezesem.Data dodania komentarza: 6.11.2025, 07:15Źródło komentarza: Nagła zmiana w urzędzie miasta. Pytania o przyczynyAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Na to wygląda. Takie typowe zagranie. Już Beata (nie z Augustowa) o tym śpiewała. "Pojawiasz się i znikasz, I znikasz, i znikasz..."Data dodania komentarza: 6.11.2025, 05:31Źródło komentarza: Nagła zmiana w urzędzie miasta. Pytania o przyczynyAutor komentarza: dudekTreść komentarza: Niegłupia myśl.Data dodania komentarza: 5.11.2025, 22:54Źródło komentarza: Nagła zmiana w urzędzie miasta. Pytania o przyczynyAutor komentarza: Też urzędnikTreść komentarza: Skąd wiesz że ci ludzie są wtedy w czasie, może mają wolne?. Sprawdzasz u ich pracodawcy i weryfikujesz? Czy coś ci się zdaje?Data dodania komentarza: 5.11.2025, 22:03Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą biegać na stadionieAutor komentarza: leśny ludekTreść komentarza: Będzie wiceprezesem Spółdzielni?Data dodania komentarza: 5.11.2025, 21:52Źródło komentarza: Nagła zmiana w urzędzie miasta. Pytania o przyczynyAutor komentarza: MieszkankaTreść komentarza: Dziwna sprawaData dodania komentarza: 5.11.2025, 20:14Źródło komentarza: Nagła zmiana w urzędzie miasta. Pytania o przyczynyAutor komentarza: NinaTreść komentarza: Migracja młodych to nie jest błachy problem? Mniej ludności większe koszty utrzymania Urzędy (często ich nieudolność). Obsługą tego są obciążeni mieszkańcy. Oni sobie bawią się w zastępców kierowników, dokładają stanowisk, biurek etc. Natomiast płacimy MY wszyscy. Początek roku napewno będzie bardziej bolesny. !!!Data dodania komentarza: 5.11.2025, 19:03Źródło komentarza: Nagła zmiana w urzędzie miasta. Pytania o przyczynyAutor komentarza: AsdfTreść komentarza: Czyli kto?Data dodania komentarza: 5.11.2025, 18:25Źródło komentarza: Nagła zmiana w urzędzie miasta. Pytania o przyczynyAutor komentarza: The End Augustów pod auspicjami ekipy Nasze Miasto-PiSTreść komentarza: To miasto umiera. Po dekadzie rządów ekipy spod insrybutorowo-jablonkowego znaku Nasze Miasto-PiS niestety, ale Augustów zmierza w przepaść. Naszomiastowe lamusy myśleli, że propaganowymi gazetkami, infantylnymi wpisami na służbowym fb i populistycznie rozedrganymi inwestycjami stworzą drugi dobkowy cpn i bar mleczny pod zgniłą gruszką.🤣Data dodania komentarza: 5.11.2025, 18:23Źródło komentarza: Nagła zmiana w urzędzie miasta. Pytania o przyczynyAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: tak to jest jak włodarze urząd traktują jak swój prywatny folwark i postępują zgodnie z zasadą Kto nie z Mieciem tego zmieciem. Dlatego jestem za dwukadencyjnością władz samorządowych jak i posłów i senatorów bo władza uderza do głowy a efekty pracy włodarzy coraz bardziej mizerne - oczywiście dla mieszkańców, bo sami raczej na pensum i przywileje nie narzekają..Data dodania komentarza: 5.11.2025, 17:05Źródło komentarza: Kolejka linowa nad Nettą (Video)Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i ekipy Nasze Miasto-PiS🤡🥸👺💰💰💰🤑Treść komentarza: W Nowym Jorku burmistrz właśnie obniża opłaty i podatki, natomiast w Augustowie burmiszcz Karolczuk z nadania insrybutorowo-jablonkowej wierchuszki Nasze Miasto-PiS juz kilka lat temu podniósł opłaty za korzystanie z miejskich obiektów użyteczności publicznej i podatki.Data dodania komentarza: 5.11.2025, 16:26Źródło komentarza: Parking nie przynosi wielkiego dochoduAutor komentarza: BAUTreść komentarza: Szykuje się IV wiceburmistrz ?Data dodania komentarza: 5.11.2025, 16:15Źródło komentarza: Nagła zmiana w urzędzie miasta. Pytania o przyczynyAutor komentarza: Dyskusyjna polityka kadrowa burmiszcza KarolczukaTreść komentarza: Dyrektor CSiR Michał Paruch chyba wie co robi. Skoro dokonał szczegółowej i dogłębnej analizy, iż płatny parking korzystnie wpłynie na funkcjonowanie podległego mu miejskiego basenu, to chyba jako doświadczony specjalista, po prostu wie co robi. Burmistrz Karolczuk przecież nie zatrudnił jakiegoś dyletanta, szkodnika i gamonia, tylko fachowca, który usprawni działanie CSiR i zwiększy marną frekwencję w augustowskiej miejskiej pływalni. P.S. Przed dyrektorem Paruchem dyrektorem CSiR był fachowiec spod Ełku, który gargantiucznue podniósł ceny za korzystanie z miejskuego basenu, ale niestety dyrektor Paruch dotychczas nic z tym nie zrobił, poza tym że wprowadził płatny parking za korzystanie z parkingu przy miejskim basenie w Augustowie.Data dodania komentarza: 5.11.2025, 12:29Źródło komentarza: Parking nie przynosi wielkiego dochoduAutor komentarza: Art. 160 kkTreść komentarza: To chyba nie policja powinna zrobić porządek z organizacją stałą ruchu na tej ulicy, ale zarządca tej drogi, czyli miasto Augustów na czele z trzema burmiszczami. Ok, dotychczas nie doszło tam to śmiertelnego wypadku, ale chyba nie o to chodzi, zeby czekać na wypadek, np. podjąć działania dopiero, gdy ktoś wypadnie z balkonu przez zbyt niską barierkę, która nie została podwyższona w trakcie modernizacji osiedla Przylesie.Data dodania komentarza: 5.11.2025, 12:11Źródło komentarza: Parking nie przynosi wielkiego dochoduAutor komentarza: Burmistrz Walulik vs burmiszcz KarolczukTreść komentarza: Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik już kilka lat temu zrezygnował ze współpracy z panią M. Sokołowską. Może warto zapytać u źródła. Jakimi przesłankami kierował się ówczesny burmistrz Walulik, iż nie chciał powierzyć pani Magdalenie Sokołowskiej funkcji kierowniczej w podległym mu urzędzie miejskim w Augustowie? No i nasuea sie następne pytanie. Dlaczego burmiszcz Karolczuk przywrócił tą panią do pracy w UM w Augustowie, pomimo iż burmistrz Walulik definitywnie zakończył współpracę z kierownik wydziału inwestycji w augustowskim magistracie M. Sokołowską?Data dodania komentarza: 5.11.2025, 12:05Źródło komentarza: Nagła zmiana w urzędzie miasta. Pytania o przyczynyAutor komentarza: Augustów wyludniajacy się w ekspresowym tempieTreść komentarza: Jak parking ma przynosić wysoki dochód, skoro klientów na basenie jest coraz mniej? Miasto wyludnia się, więc klientów na basenie i nie tylko na basenie jest coraz mniej. Augustów jest już w zasadzie dokumentnie pozamiatany po dekadzie rządów ekipy Nasze Miasto-PiS z Karolczukiem i jego dwoma zastępcami na czele. Insrybutorowo-jablonkowe fachowcy wywindowali figurantów na wysokie funkcyje urzędnicze. Chyba myśleli, że zarządzanie turystycznym miastem jest powinowate z prowadzeniem stacji paliw lub restauracji.Data dodania komentarza: 5.11.2025, 10:38Źródło komentarza: Parking nie przynosi wielkiego dochoduAutor komentarza: O.Treść komentarza: Nasze Złotouste :) Zawsze można liczyć na kwieciste wypowiedzi. Ale tej pewnie się nie doczekasz:)Data dodania komentarza: 5.11.2025, 10:26Źródło komentarza: Kolejka linowa nad Nettą (Video)Autor komentarza: A.Treść komentarza: No cóż, zapomnieli, że to my jesteśmy ich pracodawcami...Data dodania komentarza: 5.11.2025, 10:19Źródło komentarza: Augustów TV. Pokrętne tłumaczenia urzędnika
Reklama