Kiedy warto podawać suplementy psu?

  • 06.07.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Kiedy warto podawać suplementy psu?
Wydawać by się mogło, że suplementy diety są dostępne jedynie dla ludzi. Nic bardziej mylnego. Okazuje się bowiem, że witaminy można podawać także zwierzętom. Są one do nich odpowiednio dostosowane i całkowicie bezpieczne. Rzecz jasna w razie jakichkolwiek wątpliwości powinniśmy skonsultować się z weterynarzem.

Zbilansowana dieta

Zarówno psy jak i każde inne zwierzęta domowe potrzebują dobrze dobranej diety. Nasze czworonogi powinny przyjmować odpowiednią ilość białka i tłuszczów, ale także witamin. Warto więc wybierać takie karmy, które pozwolą na bieżąco uzupełniać ewentualne niedobory. Niestety czasami zdarza się nam źle dobrać pokarm, albo wybrać taki który nie zapewni psu wystarczającej ilości składników odżywczych. Zanim podejmiemy decyzję warto więc zapoznać się ze składem danego produktu. Nie zapominajmy, że ogromne znaczenie dla diety czworonoga ma także jego wiek.

Kiedy suplementy?

Witaminy dla psa mogą być pomocne w wielu przypadkach. Zaleca się je między innymi po chorobie. Kiedy organizm naszego pupila jest mocno osłabiony, dobrze jest pomóc mu w regeneracji. Możemy to zrobić właśnie przy pomocy suplementów takich jak kwas askorbinowy. Również samice spodziewające się szczeniaków powinny przyjmować dodatkowe witaminy. Podobnie jak u ludzi, tak i w tym przypadku zaleca się podawanie psu kwasu foliowego. Nie zapominajmy o samicy także po oszczenieniu. Wymaga ona wtedy dodatkowej opieki i uzupełnienia niezbędnych składników. Czasami może się także zdarzyć, że czworonóg ma problemy z sierścią lub uzębieniem. Może to oznaczać niedobór witamin, a suplementacja powinna poradzić sobie z tym problemem.

Pierwsze objawy

To właśnie problemy skórne najczęściej są najważniejszą wskazówką, pokazującą że z naszym pupilem dzieje się coś niedobrego. Warto więc, obserwować zwierzaka i zwracać uwagę na wszelkie odchyły od normalności, jak na przykład bardzo duże wypadanie sierści. Kiedy psu nagle zacznie pogarszać się wzrok, lub zacznie zachowywać się inaczej również powinniśmy wziąć pod rozwagę odpowiednią suplementację jego diety. 

Grupa Tipmedia
Podziel się: