"Płyn do mycia felg – jak go nakładać i używać?"

  • 09.10.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
"Płyn do mycia felg – jak go nakładać i używać?"
Niezależnie od pory roku i pogody za oknem, trzeba mieć czysty samochód. Za nieczytelne lampy czy tablice rejestracyjne można otrzymać mandat. Choć brudne felgi nie wpływają na nasz komfort jazdy, warto o nie dbać dla lepszego efektu wizualnego. W poniższym tekście pomówimy o płynie do mycia felg.

Jak wygląda mycie felg?

Większość kierowców nie podchodzi zbyt poważnie do tematu mycia felg. Traktujemy je jako mało istotny element całego pojazdu, dlatego ich czyszczenie ograniczamy do opłukania każdej z nich na myjni bezdotykowej. Ba, rzadko kiedy w ogóle zdejmujemy kołpaki, więc felga (o ile nie jest aluminiowa) tak naprawdę nie jest w ogóle myta. Nie przeszkadza to w sytuacji, gdy kołpaki zdejmujemy tylko w przypadku wymiany opon, jednak jest mocno widoczne, gdy ich w ogóle nie posiadamy. Jeżeli więc zaliczasz się do tego grona osób lub twój samochód ma felgi aluminiowe, ten tekst jest dla ciebie. Sprawdź, jak dobrać płyn do mycia felg, jak go nakładać oraz czy potrzebny będzie ci opryskiwacz ciśnieniowy.

Jak wybrać dobry płyn do mycia felg?

Kupno odpowiedniego płynu do mycia felg nie jest proste. Szczególnie w sytuacji, gdy kompletnie się na tym nie znamy i jest to nasz pierwszy raz. Dlatego zanim spojrzysz na cenę, zwróć uwagę na skład. Środki do czyszczenia felg z niższej półki cenowej raczej nie będą najlepszym wyborem. Najczęściej są to roztwory kwasów (m.in. siarkowego) i łączy je jedna wspólna wada: powodują korozję wszystkich elementów nielakierowanych. Oznacza to, że trzeba być niezwykle dokładnym przy ich nakładaniu, bowiem w przeciwnym razie płyn do mycia felg uszkodzi nam hamulce, karoserię oraz podwozie. Zdecydowanie lepszym wyborem będą preparaty neutralne. Znajdziesz je tutaj: https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Elementy-zewnetrzne_Opony-i-felgi_Plyny-do-mycia-felg-427.html. Neutralne pH oznacza, że taki środek do czyszczenia felg jest bezpieczny nie tylko dla lakieru, ale i środowiska oraz człowieka. Jeżeli chodzi zaś o nałożenie płynu, to szczegółowe instrukcje są zawsze podane na opakowaniu.

Na co opryskiwacze ciśnieniowe przy myciu felg?

Opryskiwacze ciśnieniowe to przede wszystkim narzędzie ogrodnicze, które służy przede wszystkim do zraszania i nawożenia dolistnego. Jednak przyda się nam również w pielęgnacji felg. Często zdarza się, że możesz kupić płyn do mycia felg w dużym (5 litrów) opakowaniu. Trzeba go jednak do czegoś przelać i właśnie tutaj przydaje się opryskiwacz ciśnieniowy. Opryskiwacze ciśnieniowe do tego typu preparatów znajdziesz tutaj. Różnią się one nieco od tych ogrodowych, ponieważ przeznaczone są do bardziej „agresywnych” płynów. Z tego powodu są wykonane z lepszej jakości materiałów.

Grupa Tipmedia
Podziel się: