Na granicy jest mnóstwo kobiet z dziećmi  

  • 21.03.2022, 12:03
  • Beata Perzanowska
Na granicy jest mnóstwo kobiet z dziećmi
Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów-Lipowiec już nie po raz pierwszy angażują się mocno w sprawy społeczne. Tym razem pojechali na granicę ukraińską. To kolejna podróż na Ukrainę.

Pierwszy raz druhowie na granicę ukraińską pojechali dwa tygodnie temu.

-Pomysł wyjazdu z pomocą na Ukrainę powstał na spotkaniu pomocowych organizacji, harcerzy, przedsiębiorców, które odbyło w Urzędzie Miasta Augustowa. Padła wtedy propozycja, żeby dokładnie dowiedzieć się, co się dzieje na granicy, żeby podjąć konkretne działania pomocowe w Augustowie. Chodziło o wysłanie konkretnych osób, które by tam nawiązały kontakty, sprawdziły, co tam się dzieje i jaka realna pomoc jest tam potrzebna. Po krótkiej konsultacji podjęliśmy się tego zadania -mówi Zbysław Kurczyński, prezes OSP Augustów-Lipowiec. -Pojechaliśmy tam we czwórkę -Marcin Kopiczko, Mariusz Kopiczko, Miłosz Szlaszyński i ja. Wyjechaliśmy o drugiej w nocy z soboty na niedzielę i byliśmy w Hrubieszowie ok. 8.00 rano. Znajduje się tam jeden z największych punktów recepcyjnych przy tamtejszej granicy. Potem pojechaliśmy na granicę do Zosina i tam dowiedzieliśmy się, jakie są procedury oraz zasady działania ochotników i straży państwowej tam przebywających. Potem wróciliśmy do Hrubieszowa, gdzie tamtejsi wolontariusze poprosili nas o pomoc w przewiezieniu niezbędnych środków medycznych, ubrań i żywności do ukraińskiej miejscowości Uściług, znajdującej się tuż za samą granicą.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe