Lek na Alzheimera Memantin NeuroPharma wycofany z obrotu. Wyrzuć go natychmiast z apteczki!

  • 02.03.2022, 10:18
  • News4Media
Lek na Alzheimera Memantin NeuroPharma wycofany z obrotu. Wyrzuć go natychmiast… iStock
Jeśli masz w swoim otoczeniu starszą osobę, która może przyjmować lek na chorobę Alzheimera Memantin NeuroPharma, koniecznie pomóż jej przejrzeć apteczkę. Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował bowiem, że dwie serie leku na to schorzenie zostały wycofane z obrotu.

Chodzi o preparat pod nazwą Memantin NeuroPharma 20mg. Lek o działaniu przeciwotępiennym stosuje się w celu poprawy przekazywania impulsów nerwowych. Firma Neuraxpharm Arzneimittel GmbH poinformowała Głównego Inspektora Farmaceutycznego, że w dwóch partiach specyfiku wykryto wadę jakościową.

„Wystąpienie podmiotu odpowiedzialnego do Głównego Inspektora Farmaceutycznego o wycofanie ww. serii produktu leczniczego było wynikiem stwierdzenia w trakcie prowadzonych badań stabilności wyniku poza specyfikacją, w zakresie parametru uwalniania” – czytamy w komunikacie.

GIF podjął decyzję o natychmiastowym wycofaniu dwóch serii produktu leczniczego. Poniżej przedstawione są wszystkie informacje, które pomogą w zidentyfikowaniu kwestionowanego leku:

1. Memantin NeuroPharma (memantini hydrochloridum) tebletki powlekane, 20 mg, opakowanie 42 labletki; numer serii P1444, termin ważności: 09.2023.

2. Memantin NeuroPharma (memantini hydrochloridum) tebletki powlekane, 20 mg, opakowanie 28 labletek; numer serii P1443, termin ważności: 09.2023.

Decyzja Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego zyskała natychmiastową wykonalność. W przypadku stwierdzenia, że powyższe informacje zgodne są z zawartymi na zakupionym już opakowaniu, należy powstrzymać się od spożycia leku i odnieść go do najbliższej apteki w celu utylizacji.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe