Wysokie zarobki starosty PREMIUM

  • 25.01.2022, 19:00
  • Bartosz Lipiński
Wysokie zarobki starosty PREMIUM
Artykuł o niemal stuprocentowej podwyżce pensji burmistrza wzbudził ogromne zainteresowanie naszych Czytelników. Teraz przyjrzymy się podwyżce starosty. Niedawno rada powiatu augustowskiego przyznała Jarosławowi Szlaszyńskiemu maksymalne stawki wynagrodzenia. Nikt z radnych temu nie oponował.

Bartosz Lipiński

Na niedawnej sesji rady powiatu augustowskiego głosowano nad ustaleniem wynagrodzenia starosty Jarosława Szlaszyńskiego. Referujący podczas obrad projekt uchwały Andrzej Mursztyn poinformował, że w propozycji skierowanej radnym została ujęta maksymalna stawka wynagrodzenia zasadniczego, maksymalna stawka dodatku funkcyjnego i ustawowo określony dodatek specjalny. Po zmianie i podwyżce Jarosław Szlaszyński będzie zarabiać łącznie 19 tys. 470 zł brutto. Są to podobne zarobki do pensji burmistrza Augustowa.

Jeden z radnych powiatowych, który nie mówił o tym publicznie, tłumaczył nam w rozmowie kuluarowej, że podwyżka dla Szlaszyńskiego jest uzasadniona. Zrelacjonował, że dochodziło do dziwnych sytuacji, kiedy np. zarządcy jednostek powiatowych zarabiali więcej od starosty.

Krótka dyskusja

Debata nad wynagrodzeniem starosty była krótka, spokojna i chwilami zwyczajnie nudna. Nie mogło być inaczej, bo podwyżkę dla Jarosława Szlaszyńskiego poparł nawet jego największy oponent w radzie, Michał Kotarski z ugrupowania Nasze Miasto. Zwykle nie szczędzi krytyki staroście. Lecz tym razem podszedł do tematu wynagrodzenia z bardzo dużym zrozumieniem.

-Rozumiem tę podwyżkę, bo wynika z ustawy. Możemy się nie zgadzać, czasami sprzeczać w kwestiach inwestycji lub stylu zarządzania. Jednak uważam, że funkcja starosty z wyboru jest odpowiedzialna. Jeżeli ustawodawca daje nam takie możliwości, to w tym przypadku trzeba zagłosować za podjęciem uchwały -powiedział Michał Kotarski z ugrupowania Nasze Miasto.

Komplementy przewodniczącego

Zwolennikiem zwiększenia poborów Jarosława Szlaszyńskiego jest też przewodniczący rady powiatu augustowskiego. Andrzej Mursztyn niezwykle komplementował osiągnięcia starosty.

-Powiat augustowski kierowany przez starostę Jarosława Szlaszyńskiego z powodzeniem realizuje zadania we wszystkich obszarach swojej działalności, a szczególnie w zakresie opieki medycznej, budowy i utrzymania dróg powiatowych oraz edukacji, pozyskując na ten cel fundusze ze źródeł zewnętrznych. W obecnej kadencji powiat przeznaczył na inwestycje w tych obszarach ponad 60 mln zł. Starosta Szlaszyński pełni funkcję wiceprzewodniczącego konwentu powiatów województwa podlaskiego, aktywnie uczestnicząc w jego pracach. Jest członkiem zarządu Związku Powiatów Województwa Podlaskiego -mówił Andrzej Mursztyn.

-Kierowany przez starostę powiat augustowski od lat zajmuje wysokie miejsca w konkursach i rankingach krajowych. Na podkreślenie zasługują osiągnięcia tj. certyfikat samorządowy Lider Edukacji 2020, pierwsze miejsce w rankingu Związku Powiatów Polskich do 60 tys. mieszkańców, tytuł „Super Powiat” za wszechstronność działań oraz uzyskanie najwyższego procentowego udziału realizacji kryteriów ocenianych w rankingu ZPP -powiedział Mursztyn.

Przewodniczący rady powiatu dodał, że jest członkiem rady drugą kadencję i ma porównanie jak wyglądały finanse powiatu kiedyś, a jak prezentują się obecnie. Przekonywał, że niegdyś sytuacja augustowskiego szpitala była tragiczna, a dziś jest dobra.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe