Udane Charytatywne Saunowanie

  • 16.01.2022, 12:27
  • Beata Perzanowska
Udane Charytatywne Saunowanie
W niedzielę, 9 stycznia na plaży miejskiej przy Molo Radiowej Trójki na jeziorem Necko odbyła akcja pod hasłem Charytatywne Saunowanie. Celem tego wydarzenia było zebranie pieniędzy na dalszą rehabilitację Deryka, u którego w 2019 roku stwierdzono genetyczną chorobę X-ALD. Podczas akcji udało się zebrać 15.143,08 złotych.

Akcja była udana. Nad jeziorem Necko pojawiło się mnóstwo augustowian, którzy z chęcią brali udział w licytacjach ciast, różnego rodzaju smakołyków, koszulek i innych przedmiotów. Na uczestników imprezy czekało moc atrakcji. Można było skorzystać z kąpieli z balii z gorącą wodą, przenośnej sauny, wspólnie pomorsować. Dzieciaki mogły pokopać piłkę. Można było obejrzeć pokaz ratownictwa lodowego, władania szablą, tresury psa policyjnego, prezentację wyposażenia jednostki OSP Augustów -Lipowiec i ofertę Akademii Piłkarskiej SPARTA. Wielką atrakcją wydarzenia była też możliwość przejażdżki na koniach, przygotowana przez Grzegorza Miklaszewskiego.

Przez cały dzień zbiórki pod nazwą „Podaj Derykowi Uśmiech” udało się zebrać 15.143,08 zł.

-Dziękujemy wszystkim za datki, które zostaną przeznaczone na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Deryka. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc, otwarte serce i życzliwość, którą od Państwa otrzymujemy. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każdy dar serca, który uświadamia nam, że jest wielu przyjaciół z ogromną wrażliwością i otwartością na potrzeby drugiego człowieka, na których możemy liczyć -napisał na profilu w mediach społecznościowych Ryszard Młodzianowski, prezes Augustowskiego Stowarzyszenia Kulturalno -Społecznego, które było jednym z organizatorów imprezy.

W akcję zaangażowało się mnóstwo instytucji i prywatnych osób.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (49)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe