Podwyżka mu się nie należy

  • 31.12.2021, 10:00
  • Bartosz Lipiński
Podwyżka mu się nie należy Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu szef ugrupowania Nasze Miasto Tomasz Dobkowski.
Podczas wczorajszej sesji radni koalicji rządzącej ugrupowania Nasze Miasto oraz banitów z klubu PiS przegłosowali znaczącą podwyżkę wynagrodzenia dla burmistrza Mirosławowa Karolczuka. Można przypomnieć słowa, które wypowiedział Tomasz Dobkowski w debacie nad wynagrodzeniem poprzedniego burmistrza Wojciecha Walulika. Twierdził wówczas, że burmistrz nie zasługuje na żadne pieniądze, które zarabia.

Znacząca podwyżka wynagrodzenia burmistrza Mirosława Karolczuka wzbudziła duże kontrowersje. O sprawie więcej można przeczytać: tutaj. Ale przysłuchując się dyskusji z wczorajszej sesji mogliśmy przeżyć swoiste deja vu. Już kiedyś byliśmy bowiem świadkami interesującej debaty na temat uposażenia burmistrza. W poprzedniej kadencji na sesji rady miejskiej 26 czerwca 2018 roku, radni podejmowali decyzję dotyczącą wynagrodzenia ówczesnego burmistrza Wojciecha Walulika. Był to okres, kiedy rządzące ugrupowanie Nasze Miasto było już skłócone z burmistrzem. Podczas emocjonalnej debaty szef Naszego Miasta Tomasz Dobkowski powiedział między innymi: "Rozumiem, dlaczego jest obniżka o dwadzieścia procent wynagrodzenia zasadniczego, ale dlaczego jest podwyżka innych składników wynagrodzenia? Ja nie mogę tego zrozumieć. Burmistrz  przedkłada dla rady uchwałę, w której chce zrobić sobie podwyżkę. Ja osobiście uważam, że burmistrz nie zasługuje na podwyżkę, nie zasługuje na żadne pieniądze, które zarabia, dlatego że jego praca przynosi straty dla tego miasta (...). W moim odczuciu jest to coś bardzo niestosownego, żeby burmistrz przedkładal nam uchwałę, w której proponuje sobie podwyżkę". W dalszej części dyskusji pan Dobkowski powiedział również: "Podwyżka jest nagrodą. Ja uważam, że tej nagrody nie ma za co dać". Po wczorajszym głosowaniu warto obejrzeć nagranie sesji sprzed ponad trzech lat. Pokazuje ono nie tylko całkowicie odmienną postawę Dobkowskiego i spektakularny kontrast wobec tego, co można było zobaczyć wczoraj. Ale może to być też odpowiedź na pytanie, czy sformułowanie "opozycja totalna" dotyczy obecnej, czy może jednak poprzedniej kadencji augustowskiego samorządu? Poniżej możemy obejrzeć nagranie z sesji 26 czerwca 2018 roku.

Cała debata o wynagrodzeniu burmistrza Walulika od 5.25.15, najistotniejszy fragment wypowiedzi Dobkowskiego od 5.31.23:

Fragment z komentarzem Dobkowskiego: link.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obserwator
Obserwator 02.01.2022, 11:15
W tym roku raczej na pewno zabraknie w składzie rady tego pana o nienachalnej czuprynie. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców.
pokemon
pokemon 01.01.2022, 11:02
Z kulturą bycia do pięt WW nie dorastają i nigdy nie dorosną bo za żadne pieniądze tego się nie kupi ani żadne bogactwo tego nie uczyni.
Anna
Anna 01.01.2022, 10:35
Odsłuchałam nagranie z 2018 roku i z tego co zrozumiałam (jeśl dobrze zrozumiałam) pan Walulik nie zabiegał o podwyżkę, ale de facto o pozostawienie jego zarobków na niezmienionym poziomie. Nie chodziło o żadną podwyżkę, ale o trwanie przy dotychczasowej pensji. To chyba zupełnie inna od obecnej sytuacja. Czy ktoś może to zweryfikować?
dziad kalwaryjski
dziad kalwaryjski 01.01.2022, 08:40
Lepiej być burmistrzem takiej pipidówy jak Augustów niż.....premierem. https://www.pulshr.pl/wynagrod…
Hipokryzja, kuglarstwo i nepotyzm ekipy "NM"
Hipokryzja, kuglarstwo i nepotyzm ekipy "NM" 31.12.2021, 16:10
Radni z ekipy "Nasze Miasto" lekką ręką przyklepują wydatek w kwocie ponad stu tysięcy złotych na 100% zwiększenie wynagrodzenia dla burmistrza Karolczuka. Nieporadny burmistrz Karolczuk bezrefleksyjnie wydaje kilkaset tysięcy złotych z miejskiej kasy, niechlubnie przechodząc do historii Augustowa, jako pionier utworzenia stanowiska drugiego z-cy burmistrza oraz zatrudniania kolejnych "swojaków" w ratuszu. Z-ca burmistrza zachęca dzieci do świętowania zakończenia roku szkolnego, osobiście firmując dyskusyjny koncert, za kolejną kwotę ponad stu tysiecy zlotych. Natomiast dla mieszkańców Augustowa powyższe "towarzystwo" serwuje m.in. podwyżki cen na lodowisku i pływalni. Kuglarstwo, kazuistyka i nepotyzm przylepiły się jak gó.no do butów dla ekipy obecnie rządzącej w Augustowie. Trudno będzie "towarzyszom z NM" wyczyscić buty oblepione tym śmierdzącym gó.nem.
Darek
Darek 31.12.2021, 15:44
Pycha kroczy przed upadkiem łysy będzie rozliczony przy
następnych wyborach
Harry
Harry 31.12.2021, 15:35
Na nagraniu widzimy Amicus Plato będącego w opozycji do Ich Miasta. Pięknie przeszedł na drugą stronę, ciekawe czy można to opisać słowami: "Sed magis amica veritas"?
100% podwyżki NM dla burmistrza i dla mieszkańców Augustowa
100% podwyżki NM dla burmistrza i dla mieszkańców Augustowa 31.12.2021, 15:11
Biznesmeny i aparatczyki z klubu "NM" poszli na całość podczas wczorajszej rady miejskiej. Zapracowanemu, ale zupełnie nieefektywnemu i nieporadnemu burmistrzowi dali 100% podwyżki wynagrodzenia, a mieszkańcom Augustowa w tym dzieciom i młodzieży też dostało się w ostatnim czasie, tyle że są to podwyżki m.in. opłat za korzystanie z pływalni i lodowiska. Nepotyzm, kumoterstwo i aberracja intelektualna zmieszane z biznesowym wsiórstwem to kwintesencja towarzyszy z "NM" i ekipy obecnie rządzącej w Augustowie.
Krótko
Krótko 31.12.2021, 13:44
Nieprawdopodobna hipokryzja, aż trudno uwierzyć.
Układ biznesowo-urzędniczy działa w Augustowie
Układ biznesowo-urzędniczy działa w Augustowie 31.12.2021, 13:02
Klakierzy i figuranci klubu NM z "żabsonem" na czele to grupa wspierania wzajemnych interesów, a przede wszystkim układ biznesowo-urzędniczy, który jak czas pokazał na przykladzie burmistrza W. Walulika, nie zawaha się przed bezkompromisowym usunięciem przeciwników, utrudniających osiągnięcie tym karierowiczom, w pejoratywnym słowa tego znaczeniu, ich rozdętych aspiracji i biznesowych celów. Karolczuk dostał maksymalną podwyżkę z prostej przyczyny. Ok, marnie zarządza miastem Augustów, ale nie przeszkadza, a nawet pomaga swoim biznesowym mocodawcom.
Wybałuszony
Wybałuszony 31.12.2021, 18:20
Żabson😂😂😂😂
Waldy
Waldy 31.12.2021, 12:43
"Podwyżka jest nagrodą" - zgadzam się z panem radnym. Za co jest więc tegoroczna nagroda? Pomyślmy. Może za Fundusze Norweskie? A może za wyrok w sprawie z panią byłą dyrektor szkoły nr 3?
janek
janek 07.01.2022, 09:43
Nagroda jest za oczernianie ludzi, za przypisywanie sobie cudzych sukcesów, za chamstwo i manipulowanie ludźmi. Takiego dziadostwa władz jakie obecnie zapanowało w moim mieście nigdy nie było i mam nadzieję że wkrótce się skończy.
Antoni
Antoni 31.12.2021, 11:04
Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Pozostałe