Turniej Miast o Puchar Niepodległości w Augustowie

  • 03.11.2021, 11:26 (aktualizacja 03.11.2021, 12:11)
  • Beata Perzanowska
 Turniej Miast o Puchar Niepodległości w Augustowie Fot. ASKO
W hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Augustowie w sobotę, 16 października odbyły się zawody w ramach „II Korespondencyjnego Multisportowego Turnieju Miast o Puchar Niepodległości”. W turnieju w Augustowie wzięło udział 70 uczniów z klas 4-8 z augustowskich szkół podstawowych.

Projekt pod nazwą „II Korespondencyjny Multisportowy Turniej Miast o Puchar Niepodległości” Fundacji Orły Sportu jest realizowany w pięciu lokalizacjach w Polsce. Jak informują organizatorzy korespondencyjny pojedynek pozwala na rywalizację 500 dzieci w całym kraju. W każdym mieście zawodnicy rywalizują w ośmiu konkurencjach, za które zdobywają punkty do ogólnej klasyfikacji miast. I tak dzieciaki muszą pokonać piłkarski slalom zakończony strzałem do małej bramki, wykonać rzuty wolne do kosza, wziąć udział w biegu wahadłowym10x6 m, w biegu zwinnościowym „po kopercie”. Do tego zmierzyć się podczas podskoków obunóż na skakance, wykonać skok w dal po odbiciu obunóż z miejsca, rzuty na bramkę do piłki ręcznej i skok dosiężny wzwyż z odbicia obunóż przy ścianie. Augustowska odsłona turnieju odbywała się 16 października. Młodych sportowców powitał Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa oraz Jolanta Magulska, z Fundacji Orły Sportu. W ramach turnieju odbyła się lekcja historii, którą prowadził Łukasz Faszcza. Potem przyszedł czas na sportowe zmagania. Oprócz ogólnej rywalizacji miast augustowscy uczniowie mierzyli się też między sobą. Najlepsze trzy dziewczynki i najlepszych trzech chłopców, startujących w ośmiu konkurencjach otrzymali puchary. Wszyscy uczestnicy augustowskiego turnieju otrzymali z rąk Joanny Fiedorow, augustowskiej utytułowanej młociarki, pamiątkowe medale oraz upominki. W klasyfikacji szkół najwyższą średnią w wynikach zmagań uzyskała Szkoła Podstawowa nr 3 w Augustowie i jednocześnie zdobyła Puchar Burmistrza Augustowa. W organizację augustowskiego turnieju zaangażowani byli nauczyciele augustowskich szkół, Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno -Społeczne oraz harcerze ZHP z Augustowa. Współorganizatorami imprezy była Gmina Miasto Augustów, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4 i ASKS, a patronatem objął Burmistrz Miasta Augustowa.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (104)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe