Dzień Nauczyciela w powiatowych szkołach

  • 21.10.2021, 09:59 (aktualizacja 21.10.2021, 13:36)
  • Beata Perzanowska
Dzień Nauczyciela w powiatowych szkołach Zdjęcie z uroczystości w I LO w Augustowie
Dzień Edukacji Narodowej jest doskonałą okazją do przekazania wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty wyrazów wdzięczności oraz szacunku. Obchody święta odbyły się w każdej ze szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Augustowski.

Wieści z powiatu

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz powiatowych: Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski, Dariusz Jan Szkiłądź – Wicestarosta oraz Członkowie Zarządu: Marek Dobkowski, Tadeusz Drągiewicz i Waldemar Jedliński, dyrektorzy szkół powiatowych, nauczyciele, pracownicy szkół, uczniowie i ich rodzice. Starosta, składając życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podziękował za codzienną troskę o wykształcenie i wychowanie młodego pokolenia oraz wskazywanie ponadczasowych wartości.

Za szczególne osiągnięcia w kierowaniu pracą i wspieraniu działalności szkół oraz placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Augustowski, starosta wręczył nagrodę Bożennie Kondrackiej – Naczelnikowi Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu. Za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej nagrody starosty otrzymało dziewięciu nauczycieli: Elżbieta Bartoszewicz (ZST), Anna Buksińska (ZSO), Danuta Kaszlej (II LO), Jarosław Kwiecień (Dyrektor ZPM), Małgorzata Pieklarz (ZSO), Jan Przystał (ACE), Agnieszka Sobota (ZSS), Alicja Sokołowska (ZSS) i Małgorzata Sudnik (ACE).

Podczas uroczystości 17 uczniom szkół ponadpodstawowych wręczone zostały stypendia Starosty Augustowskiego, które stanowią wyraz uznania i są formą uhonorowania osób najzdolniejszych lub osiągających największe sukcesy sportowe. W tym roku po raz pierwszy przyznanych zostało również 5 stypendiów uczniom Szkoły Branżowej nr 1 w ACE, kształcącym się w zawodach poszukiwanych na rynku pracy. Starosta zapowiedział, że od przyszłego roku szkolnego zwiększona zostanie liczba stypendiów za wyniki w nauce. Oprócz dwóch uczniów z każdej szkoły, otrzyma je jeszcze 10 osób osiągających najlepsze wyniki w nauce we wszystkich powiatowych szkołach średnich.

Red.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wiejski folklor
Wiejski folklor 22.10.2021, 13:51
Członkowie zarządu ? A po co? wybory za 2 lata? Lepiej te ogólniaki doinwestujcie, bo wstyd.
buhaha
buhaha 21.10.2021, 12:57
W woli ścisłości, dyrektorzy nie wzieli udziału w uroczystości, która jest na zdjeciu!

Pozostałe