Oświadczenie radnej Izabeli Piaseckiej

  • 02.08.2021, 16:37
  • List do redakcji
Oświadczenie radnej Izabeli Piaseckiej Na zdjęciu: Izabela Piasecka
Poniżej publikujemy treść oświadczenia radnej Izabeli Piaseckiej przysłanego naszej redakcji.

Oświadczenie radnej Izabeli Piaseckiej

Drodzy Mieszkańcy Augustowa,

W dniu 15 lipca br. WSA oddalił moją skargę na uchwałę rady miejskiej w sprawie wygaśnięcia mojego mandatu.

Zgodnie z tym co powiedziałam wcześniej przyjmuję tę decyzję z pełną pokorą i konsekwencjami, ale zamierzam złożyć kasację od tego orzeczenia. Możliwe, iż za kilka tygodni mój mandat wygaśnie. Nie oznacza to, że w jakiś sposób wpłynie to na moją aktywność społeczną. W dalszym ciągu będę interesowała się sprawami miasta i brała udział we wszystkich przedsięwzięciach na jego rzecz z ramienia tzw. opozycji.

Korzystając z okazji chciałabym skomentować ostatnie wydarzenia. Od blisko roku w Augustowie trwa ostry spór dotyczący sposobu sprawowania władzy i decyzji podejmowanych przez rządzącą koalicję. Opozycyjni radni wiedzą, że nie mając większości w radzie muszą przegrywać kolejne głosowania. Jednak dzięki pracy niezależnych mediów i opozycyjnych radnych mieszkańcy Augustowa tylko w ostatnich tygodniach dowiedzieli się o rozmiarze interesów radnych Naszego Miasta ze spółkami i jednostkami miejskimi, o 7- milionowych dodatkowych opłatach, które ma ponieść jedna ze spółek miejskich, co nie pozostanie bez wpływu na wysokość opłat dla mieszkańców za wodę i ścieki.

Kwestia koncertu dla młodzieży czy nocnych eskapad zastępcy burmistrza i wypłaszaniu turystów z Augustowa, nigdy nie trafiłaby do dyskursu publicznego, gdyby nie działała opozycja i wolne media.

Moim zdaniem nagła sympatia Pana Chodkiewicza do młodzieży po sześciu latach rządów naszego Miasta ma drugie dno. Nasze Miasto nie jest w stanie samodzielnie wygrać wyborów w mieście. Nieudolne próby zmiany szefa PIS w Augustowie oraz próby przejęcia rodzących się struktur Polska 2050 doprowadziły szefostwo Naszego Miasta do wniosku, że jedynym elektoratem, który jest do pozyskania to młodzież. Młodzież, która za dwa lata będzie mogła już głosować. Polityczny flirt z młodzieżą będzie trwał tylko do wyborów. Jednak olbrzymi skandal związany z pierwszą próbą pozyskania najmłodszej grupy społecznej może zniweczyć te zamiary. Szkoda tylko, że młodzi kiedy zrozumieją, że zostali instrumentalnie wykorzystani, odwrócą się od działalności społecznej, a Augustów potrzebuje świeżej krwi.

Koalicjo rządząca, patrząc na Waszą radość z wygranych głosowań i triumfalny ton komentarzy na facebooku (znaczna część komentatorów nie mieszka w Augustowie) widzę też coraz większy strach w Waszych oczach. Radni z Waszego ugrupowania, którzy stracą mandat będą musieli przy następnych wyborach zrezygnować z działalności gospodarczej lub z interesów z miastem. Nie będzie to komfortowa sytuacja. Ja, jeżeli zdecyduję się kandydować w przyszłych wyborach muszę tylko przestać być pełnomocnikiem spółki, w której jestem zatrudniona. Coraz więcej augustowian poznając szczegóły działań naszych włodarzy jest rozczarowanych i rozgoryczonych.

Opozycja poprzez codzienną pracę ma pokazać mieszkańcom jakie władza popełnia błędy i wskazywać lepsze rozwiązania. Niestety, póki co, nasze propozycje jednym głosem przewagi udaje się oddalić. Rolą opozycji jest patrzeć na ręce, pilnować przestrzegania prawa i pokazywać nieprawidłowości czy sytuacje, które budzą wątpliwości. Czujemy coraz większe wsparcie od mieszkańców i dlatego chcę dzisiaj za to serdecznie podziękować i obiecać, że cały czas jestem do Państwa dyspozycji. Pamiętajcie, że jeśli będziemy obojętni na działania burmistrza i koalicji rządzącej to jakość naszego życia znacznie się pogorszy, a nasze dzieci nie będą chciały mieszkać w Augustowie.

Z wyrazami szacunku

Izabela Piasecka

List do redakcji

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 03.08.2021, 10:59
Iza, byłaś i jesteś jedną z najlepszych twarzy Augustowa. Dziękuję za Twoją pracę na rzecz społeczności. Zrób wszystko, żeby ta praca nie poszła na marne. Życzę dużo zdrowia ❤️❤️❤️
Elka
Elka 03.08.2021, 10:02
Dziękujemy Pani Izo!!! Z niecierpliwością czekamy na kolejne wybory i Pani oczywisty powrót do Rady Miasta, mam nadzieję, że RADY AUGUSTOWIAN, a nie rady biznesu Naszego Miasta.
ratownik WOPR
ratownik WOPR 03.08.2021, 09:17
Prawda aż w oczy kole. Na Plaży Bielnik uschła brzoza. Jak długo rządzący mają zamiar igrać ze zdrowiem i życiem turystów, mieszkańców?
Trzeba tragedii na całą Polskę by gospodarz w Augustowie się odnalazł? O taki szum medialny chodzi Naszemu Miastu?
Beton
Beton 03.08.2021, 12:39
Pozwolę sobie zadać pytanie jak ma się sprawa z zabytkiem architektury pod adresem 3 maja 19 (prawie naprzeciwko Bazyliki i obok Ptysia)? Czy ktoś w końcu to rozbierze, czy czekamy aż balkon spadnie komuś na głowę? A potem się zobaczy.
7 dziewcząt z Albatrosa
7 dziewcząt z Albatrosa 03.08.2021, 13:58
Na łączach tak się zinterpretuje, że będzie winny ten, na którego spadł ten balkon.
hreh
hreh 03.08.2021, 11:15
I tak winę zwalą na poprzedników. Gdy Iza gasiła latarnie w nocy, to brzoza z rozpaczy zaczęła schnąć.
Ryżychamut
Ryżychamut 02.08.2021, 20:50
Pamiętamy. Patrzymy na brud i syf w mieście. Na powalone drzewa, brudne plaże, przepełnione kosze, brudne przystanki, na próbę poniżenie p. Chrulskiej, na aroganckie odżywki urzędników przez telefon i nie tylko, na niepokiszone trawy, na chamskie zachowanie wobec turystów, na nocne eskapady tylko we dwoje i można by tak wymieniać i wymieniać. Pamiętamy i nie zapomnimy przy następnych wyborach. Mają to jak w banku
Murem za Ich Miastem
Murem za Ich Miastem 02.08.2021, 17:39
Nasze Miasto kupuje komentarze i lajki.
Zus
Zus 02.08.2021, 17:34
Pamiętamy
Fan
Fan 02.08.2021, 16:57
Pani Izo , będzie dobrze . Prawda i uczciwość musi wygrać i już wygrywa.
Kol
Kol 02.08.2021, 16:47
Iza, to nie może się tak zakończyć 😱trzeba działać 👍

Pozostałe