Oświadczenia Izabeli Piaseckiej i Rafała Harasima

  • 28.04.2021, 15:57
  • List do redakcji
Oświadczenia Izabeli Piaseckiej i Rafała Harasima Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Klub radnych Koalicji Obywatelskiej (Izabela Piasecka w środku, Rafał Harasim z tyłu w beżowej marynarce)
Radni miejscy Izabela Piasecka i Rafał Harasim przekazali naszej redakcji swoje oświadczenia. Treść przekazanych oświadczeń publikujemy poniżej.

Oświadczenia Izabeli Piaseckiej i Rafała Harasima

Oświadczenie Izabeli Piaseckiej:

W porządku najbliższej sesji rady miejskiej w Augustowie znajduje się uchwała w sprawie wygaszenia mojego mandatu jako radnej miejskiej.

Dlaczego tak się stanie? Odpowiedź jest prosta. Otóż dlatego, że trzeba przykryć skandal z udziałem radnego Dobkowskiego, który własnoręcznie wystawił w imieniu swojej firmy faktury na rzecz jednostek miejskich w kwocie około 1.200.000 zł oraz utraty możliwości pozyskania funduszy na rozwój miasta w kwocie ok. 100 milionów złotych przez burmistrza Augustowa.

Propozycja pozbawienia mnie mandatu to polityczna hucpa, która wykracza poza moje pojmowanie służby publicznej.

Mogę tylko ubolewać, że za awanturnictwo pana Dobkowskiego i Naszego Miasta zapłaci podatnik.  

Mam nadzieję, że sądy szybko uporają się z tą sprawą.

Izabela Piasecka

Wyjaśnienie Rafała Harasima:

W związku z wnioskiem o wygaszenie mojego mandatu jako radnego Rady Miejskiej w Augustowie stwierdzam, że są to manipulacje i polityczna granda. Jest to typowa gra w celu przykrycia działalności radnego Tomasza Dobkowskiego oraz wielu niepowodzeń w pozyskaniu funduszy zewnętrznych przez burmistrza. Mało tego, kosztami tej awantury burmistrz obarczy mieszkańców miasta, ponieważ jestem gotów poddać się weryfikacji przez sąd, jeżeli będzie taka decyzja rady, pomimo tego, iż absolutnie nie widzę kolizji pomiędzy moją działalnością a pełnieniem mandatu radnego.

Rafał Harasim

Izabela Piasecka o nagraniu video:

*W mediach społecznościowych ukazał się kontrowersyjny filmik, gdzie wykorzystano wizerunek radnej Piaseckiej. Izabela Piasecka przygotowała też oświadczenie do tej sytuacji (odczytane na wczorajszej konferencji prasowej, którą można obejrzeć tutaj), które również przekazała naszej redakcji. Jego treść można przeczytać poniżej:

Szanowni Mieszkańcy Augustowa,

Znajomi i przyjaciele poinformowali mnie o krążącym w mediach społecznościowych filmiku dotyczącym mojej osoby. Zdecydowanie chcę podkreślić, że nie udzielałam zgody na wykorzystanie mego wizerunku ani też wypowiedzi, nie udostępniałam nikomu też zdjęć z mojego prywatnego profilu. Ta żałosna produkcja jest czystą manipulacją, mającą na celu zdyskredytowanie mojej osoby. Używanie wyrwanych z kontekstu fragmentów moich wypowiedzi ma wyłącznie na celu przykrycie i odwrócenie uwagi od rzeczywistych i istotnych problemów związanych z wykorzystaniem majątku komunalnego przez radnego Tomasza Dobkowskiego oraz utraty możliwości pozyskania funduszy zewnętrznych dla miasta w wysokości ok. 100 milionów zł przez burmistrza Augustowa.

To nie Piasecka, a radny Dobkowski robi wielomilionowe interesy w Augustowie z wykorzystaniem majątku miejskiego.

Zastanawia też ogromny nakład pracy i determinacja tej zorganizowanej grupy nad przygotowaniem materiału. Czego i kogo się boją? Czy problemem Augustowa jest radna Piasecka czy inne osoby? Potwierdzenie wykorzystania wielomilionowych korzyści nie zostanie zakryte zmanipulowanym klipem.

Mowa nienawiści, podsycana przez miejskich urzędników, takich jak Pan Sieczkowski czy Pani Kornelius, na czele z zastępcą burmistrza Panem Chodkiewiczem, nie zastąpi merytorycznej dyskusji i nie zamknie ust ani mnie ani moim koleżankom i kolegom z rady.  Jak nisko trzeba upaść, aby posługiwać się brudnymi metodami i mową nienawiści. Wstyd panie Dobrowolska, Roszkowska i Bielawska – wstyd!

Informuję, że ta żenująca produkcja została zgłoszona do administratora Facebooka jako typowa mowa nienawiści.

Już wcześniej, w ramach interpelacji, zwracaliśmy uwagę burmistrza na wykorzystywanie prywatnych wypowiedzi i wizerunków radnych przez pracowników urzędu miejskiego. Pozostało to jednak bez echa. To rzecz niesłychana i niedopuszczalna, żeby urzędnicy tacy jak zastępca burmistrza czy skarbnik, brali udział w komentowaniu, udostępnianiu a być może tworzeniu tego rodzaju manipulacji.

Nie rozwój miasta ani jego mieszkańcy są ważne dla tego towarzystwa – a pijar i interesy.

Konkludując – brak poziomu, szacunku i jakichkolwiek standardów – to określa środowisko skupione wokół burmistrza Karolczuka i radnego Dobkowskiego.

I powtórzę słowa, których użyłam już nie raz i nie dwa - a pycha kroczy przed upadkiem….

Izabela Piasecka

List do redakcji

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
www
www 30.04.2021, 12:20
powiem tak ,, dno i wodorosty ,,Kij ma 2 końce.
Suwałki
Suwałki 28.04.2021, 23:10
To co się dzieje w Augustowie to już nie cyrk, nie wstyd, a upadek wszystkiego co jest w człowieku, żadnych zasad, żadnej pokory, żadnej demokracji, żadnej dyskusji to w najgorszym wydaniu układ zamknięty, to władza, która nie widzi żadnej współpracy, żadnej refleksji, a co najgorsze ŻADNEGO SZACUNKU DO DRUGIEGO CZŁOWIEKA, tyle kłamstw, manipulacji, filmików, to przeraża, robią to najważniejsze osoby w mieście, to upadek wszystkiego...chyba musi być warto tak się szmacić i upokarzać całe miasto, musi być warto opuszczać głowę na widok sąsiadów i zastanawianie czy mnie nie opluje, musi być warto, ale czy wartość pieniądza to wszystko co jest w tych ludziach...przykro patrzeć...przykro
Podpis
Podpis 28.04.2021, 21:43
Już się chwalą, że halę fabryczną budują. I że poprzednie ekipy nie dałły rady. Całanaprzód! Serio potrzebna nam fabryka w Augustowie? Jakie mamy bezrobocie?
.
. 29.04.2021, 10:52
Nie wiem jakie jest bezrobocie w Augustowie, ale zamiast dojezdzac do pracy do Suwalk dobrze, zeby mieszkancy Augustowa i powiatu mieli prace na miejscu.
Dobkowski
Dobkowski 29.04.2021, 07:40
Piszesz o firmie ekodrom, ktora buduje hale w strefie? To też ktoś powinien zbadać. Najpierw wybudowali sobie infrastrukturę, za którą wzięli pieniądze, a teraz budują halę w tej strefie. Kolejne co dziwi to do kiedy jest ekipa karolczuka w mieście jest tylko jedna firma, która buduje drogi ( w bardzo kiepskiej jakości ).
przedsiębiorca
przedsiębiorca 28.04.2021, 23:05
firma która buduje halę działa w Augustowie chyba ze 20 lat .rozwija sie i buduje swaja nową siedzibę i tyle a ci juz przypisują sobie zasługi ..
Podpis
Podpis 28.04.2021, 19:48
Serio, warto zaprosić Uwagę albo Państwo w państwie, niech odpytają władzę.
Metoda
Metoda 28.04.2021, 19:42
Poraz kolejny z zachwytem będę oglądał jak dwóch solidarnościuchów tak jak do tej pory bywało w innych sprawach min. podwyżek będą grzecznie podnosić rączki za odwołaniem radnych opozycyjnych a jednocześnie będą bronić ojca ,,sukcesu".
Chyba że się mylę.
ooloo
ooloo 28.04.2021, 20:31
To kwintesencja "yntelygencji" z BAT.
Normalnie Przodownicy myślenia.
Wyborca zawiedziony
Wyborca zawiedziony 28.04.2021, 22:44
Dwie marionetki a właściwie 3 - maszynki do głosowania !!!
Powinni wystartować z list NM ...a jak im nie podobało się bycie w radzie z pisem to powinni zrezygnować! No i dwie szapopażżż to samo !
Myślą, że wykonują misję podobnie jak WW.
Szapo paż
Szapo paż 28.04.2021, 19:07
Czy ja dobrze myślę ? pani Dobrowolska w pierwszej kolejności w porządku obrad podda pod głosowanie wniosek o odwołanie z funkcji radnego Pana Harasima później Panią Piasecką. W ten sposób pozbawi opozycję dwóch radnych. Następnie z uśmiechem na twarzy będzie głosowany wniosek o odwołanie dobkowskiego. Żenada i skandal na cały kraj szczyt arogancji i hipokryzji dawno sięgnął zenitu ale teraz to trudno to ubrać w cenzuralne słowa
August
August 28.04.2021, 20:20
Ten spisek jest ukartowany przez naczelnego miejskiego reżysera bo trąci jego ręką na kilometr tak jak ten kolejny paszkwil opublikowany na ich FB.
Pani Izo i Panie Rafale proszę nie zostawiać tego bez odpowiedzi a rolą opozycji jest nagłośnienie tego wszem i wobec to co się dzieje w moim mieście za sprawą ich i tej jedenastki.
Mam nadzieję że takimi podłymi działaniami otworzą ludziom oczy i już nigdy nie będą mieli okazji zarządzać tym miastem .
August
August 28.04.2021, 20:19
Ten spisek jest ukartowany przez naczelnego miejskiego reżysera bo trąci jego ręką na kilometr tak jak ten kolejny paszkwil opublikowany na ich FB.
Pani Izo i Panie Rafale proszę nie zostawiać tego bez odpowiedzi a rolą opozycji jest nagłośnienie tego wszem i wobec to co się dzieje w moim mieście za sprawą ich i tej jedenastki.
Mam nadzieję że takimi podłymi działaniami otworzą ludziom oczy i już nigdy nie będą mieli okazji zarządzać tym miastem .
Brudasseb
Brudasseb 28.04.2021, 19:02
Ktotokarolczuk ogarnij wraz z małym rudym przyjacielem brud.
Prywatny folwark
Prywatny folwark 28.04.2021, 17:51
Proszę zaprosić na sesję radio 5 !
Dziś p. Karolczuk tak się wychwalał jak Augustów płynie miodem i mlekiem ! Zapomniał tylko wspomnieć o uzyskanych dofinansowaniach "zero" , o sesjach RM, jak traktowana jest: opozycja przez panią przewodniczącą RM, mieszkańcy, i wszyscy co są przeciw NM! Prywatny folwark !
Taki rozwój Augustowa
Taki rozwój Augustowa 29.04.2021, 08:44
Taki "bum inwestycyjny", że trzeba o tym trąbić w radio, bo inaczej nikt tego bumu w mieście by nie zauważył. Żenada panie burmistrzu!!!
Pixi
Pixi 29.04.2021, 11:14
A kto jeszcze wierzy w wypowiadane przez niego słowa ? Ten człowiek już na opowiadał różnych rzeczy o faksymilach , przetargach ,reklamie na Atolu o strefie aktywności gospodarczej, itd
Realizuje posłusznie to co mu powiedzą koledzy i koleżanki z NM. Tylko ich interes się liczy brak współpracy a przy tym transparętności o której tyle mówili.
jak to jest?
jak to jest? 28.04.2021, 18:48
A po co go zapraszają? Czy sam kupuje czas antenowy?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.04.2021, 22:37
Oczywiście, że Augustów płaci radiu za wypowiedzi władz na antenie.
heszek
heszek 29.04.2021, 02:18
można to sprawdzić?
KR
KR 29.04.2021, 00:42
Słuchając miałam wrażenie, że pan redaktor dostał pytania od pana Karolczuka !
Pamiętam, jak na początku kadencji jeszcze za WW ogłosili sukces, że ukazał się artykuł o Augustowie w prestiżowej gazecie Forbes! Będąc na wyjeździe służbowym spotkałam kolegę który jest dziennikarzem i powiedział że moje miasteczko zapłaciło za ten artykuł ! Po prostu bogate miasto z naszych podatków!
efe
efe 28.04.2021, 17:44
Burmistrzowie, zajmijcie się miastem, sprzątaniem chodników, ulic, scieżek. Przycinaniem gałezi nad nimi. Internetem obiecanym, co podłaczyć mieli 2 lata temu. Pracy jest dużo. Propozycja do Przeglądu: portal z wrzucaniem zdjęć, gdzie cokolwiek jest nie tak jak powinno być. Zobaczymy wtedy co ważniejsze. Czy mieszkańcy, czy polityczne zagrywki.

Pozostałe