Sytuacja już bez wątpliwości

  • 15.04.2021, 15:57
  • Krzysztof Przekop
Sytuacja już bez wątpliwości Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Klub radnych Koalicji Obywatelskiej
Klub Koalicji Obywatelskiej złożył wniosek o ujęcie w porządku obrad kolejnej sesji rady miejskiej w Augustowie projektu uchwały, o wygaszeniu mandatu radnego Tomaszowi Dobkowskiemu. Jest to pokłosie m.in. transakcji prowadzonych przez firmę radnego z instytucjami i spółkami miejskimi. Prowadzenie działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy jest zabronione mocą ustawy o samorządzie gminnym.

Krzysztof Przekop by Koty2

Rozmawialiśmy z radnym Leszkiem Cieślikiem, przedstawicielem wnioskodawców i przewodniczącym klubu radnych Koalicji Obywatelskiej.

-Wydaje się, że obecnie posiadane informacje nie pozostawiają wątpliwości, jak powinien się zachować radny. Dane udostępnione przez Centrum Sportu i Rekreacji związane ze sprzedażą paliwa przez firmę pana Dobkowskiego są jednoznaczne. Centrum Sportu i Rekreacji jest jednostką budżetową i w tym przypadku są wykorzystywane środki bezpośrednio z budżetu miasta. Naszą konsternację budzi również sytuacja związana ze sprzedażą paliwa dla spółek przez pana Dobkowskiego. Istnieją orzeczenia wskazujące, że to także dotyczy mienia gminy, bo ich stuprocentowym właścicielem jest miasto. Chodzi tu np. o spółkę wodociągową. Kolejnym argumentem, jaki zdecydował o naszym wniosku jest kupowanie przez miasto reklam i dofinansowywanie spółki „Augustowski Reporter”, której współwłaścicielem jest żona pana radnego Dobkowskiego -przekazał nam Leszek Cieślik.

Były wieloletni burmistrz Augustowa nie obawia się sytuacji, w której radni koalicji rządzącej Naszego Miasta i banitów z klubu PiS obroniliby w głosowaniu Dobkowskiego przed utratą mandatu. Obrona radnego miałaby również formę uchwały, którą musiałby zbadać wojewoda. Cieślik deklaruje też, że jego klub byłby gotowy przesłać odpowiednie informacje do wojewody, który zdecydowałby o przyszłości Tomasza Dobkowskiego w radzie miejskiej poprzez rozstrzygnięcie nadzorcze lub wezwanie radnych do ponownego podjęcia uchwały o wygaśnięciu mandatu szefa ugrupowania Nasze Miasto.

*Artykuł ukazał się w 13/2021 numerze "Przeglądu Powiatowego".

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Poszdlwon
Poszdlwon 13.04.2021, 18:15
Wreszcie. Trzymamy kciuki
łzy nie uronim
łzy nie uronim 13.04.2021, 15:17
Żegnamy zatem bez żalu radnego Dobkoskiego i serdecznie życzymy aby w żadnej formie i żadnym wcieleniu do lokalnej polityki już nie powrócił. Skorzystają na tym wszyscy mieszkańcy tego udręczonego miasta. Oby to był początek szybkiego końca tego patologicznego układu. Niestety przy okazji pewnie pożegnamy radnego Harasima- tego akurat szkoda.
Schetyna
Schetyna 14.04.2021, 12:13
Poświęcili go.. kto zna się na polityce to wie że tak jest...
Lol
Lol 13.04.2021, 17:28
Tyle ze podnóżki radnego zostaną i będą dalej wykonywać rozkazy
Mela
Mela 13.04.2021, 09:48
Przewodniczącą Rady Nadzorczej jednoosobowej spółki Miasta Augustowa Wodociągi i Kanalizacje Miejskie Spółka z o.o. w Augustowie jest Beata Kornelius:
http://www.wodociagi-augustow.…
Przypominam to w celu informacji, choć jest to informacja ogólnie dostępna.
Skok na kasę miasta
Skok na kasę miasta 13.04.2021, 14:23
I zupełnie przypadkiem spółka kupuje paliwo u bliskiego przyjaciela pani mecenas. Zupełnie przypadkiem.
Tata
Tata 14.04.2021, 22:29
A jak to się ma do moralności? Czy tej choć jest odrobina?
Kiedy koniec ?
Kiedy koniec ? 13.04.2021, 17:00
Patologia władzy ! Zawłaszczenie przez pewną grupę zamkniętą władzy! Podejmowanie decyzji o zwalnianiu, zatrudnianiu o realizacji inwestycji lub ich braku! A banici im w tym pomagają są maszynką do głosowania! Wstyd !
Krzywe wary
Krzywe wary 13.04.2021, 18:17
Niech zarobi baba. Jej akurat potrzeba. Może zbiera na operacje plastyczną pewnego, krzywego organu? 🤔

Pozostałe