Zmieni się rozkład pociągów

  • 04.03.2021, 14:23
  • Beata Perzanowska
Zmieni się rozkład pociągów
Od 14 marca wejdą w życie zmiany w rozkładzie jazdy pociągów PKP Intercity. Korekta rozkładu obowiązywać będzie do 12 czerwca 2021 roku. Zmiany w rozkładzie jazdy są podyktowane pracami inwestycyjnymi między innymi na Warszawskim Węźle Kolejowym.

Zmiany, które zaczną obowiązywać od 14 marca, związane się z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi na liniach kolejowych. Wynikają głównie z rozpoczętej w ubiegłym roku przebudowy stacji Warszawa Zachodnia. To największa w Polsce stacja pod względem liczby kursujących pociągów. Średnio na dobę przejeżdża przez nią około 1000 pociągów aglomeracyjnych, regionalnych, dalekobieżnych krajowych i międzynarodowych. Inwestycja na dworcu Warszawa Zachodnia polega między innymi na zadaszaniu peronów, montowaniu ruchomych schodów, wind, systemie informacji oraz poszerzaniu przejść. Zgodnie z planem przebudowanych zostanie około 30 km torów, 130 rozjazdów i sieć trakcyjna. 26 marca rozpocznie się kolejny etap tej przebudowy. Wyłączone z użytku zostaną dwa perony linii dalekobieżnych nr 6 i nr 7. Prace wymagają wstrzymania ruchu pociągów na jednym torze linii dalekobieżnej pomiędzy Warszawą Zachodnią a Warszawą Centralną. Modernizacja powoduje, że część pociągów kursujących przez Warszawę będzie jeździć innymi trasami. 40 pociągów zostanie skierowanych na stację Warszawa Gdańska. Stacja Warszawa Gdańska będzie jedynym postojem w stolicy dla przejeżdżających przez nią pociągów: Słowacki relacji Wrocław–Białystok–Wrocław, Dąbrowska relacji Białystok–Wrocław i Pilecki relacji Racibórz–Białystok. PKP Intercity uruchomiło specjalną podstronę https://Intercity.pl/wwk, gdzie zamieszczane są informacje o zmianach w rozkładzie jazdy, honorowaniu biletów i poruszaniu się w obrębie dworców w związku z pracami na Warszawskim Węźle Kolejowym. To jednak nie koniec zmian. Od 14 marca do 8 kwietnia na odcinku Dąbrowa Oleśnicka – Łukanów trasą alternatywną przez Oleśnicę będą jeździć pociąg Dąbrowska relacji Wrocław–Białystok–Wrocław oraz Karkonosze relacji Jelenia Góra–Białystok–Jelenia Góra. Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie www.intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Bilety PKP Intercity dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w automatach biletowych, a także przez Internet na stronie intercity.pl lub za pośrednictwem aplikacji IC Mobile Navigator.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe