Niebywały skandal na sesji

  • 28.02.2021, 12:57
  • Bartosz Lipiński
Niebywały skandal na sesji Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Zdjęcie ilustracyjne: Alicja Dobrowolska oddaje głos podczas sesji, na której pozbawiono Marcina Kleczkowskiego funkcji przewodniczącego rady (lipiec 2019)
Wydarzenia na sesji rady miejskiej z czwartku, 25 lutego 2021 roku, zapiszą się na czarnych kartach augustowskiego samorządu. Podczas obrad banici z klubu PiS odsądzili od czci i wiary swojego byłego lidera Marcina Kleczkowskiego. Pod adresem byłego przewodniczącego rady miejskiej padło wiele szokujących zarzutów, które ciężko określić inaczej niż mianem pomyj. Kleczkowski przekonuje, że to kłamstwa. Zapowiedział, że poda do sądu "osoby, które dopuściły się haniebnych pomówień pod jego adresem".

Bartosz Lipiński

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Augustowie pojawiły się sensacyjne, zatrważające zarzuty. Banici z klubu PiS (piątka radnych, którym Marcin Kleczkowski umożliwił start w wyborach 2018 roku: Alicja Dobrowolska, Jolanta Oneta Roszkowska, Dariusz Ostapowicz, Mirosław Chudecki oraz Mieczysław Szczerbakow) przeprowadzili atak na Marcina Kleczkowskiego. Szef augustowskiego PiS został przedstawiony w niezwykle negatywnym świetle. Banici (będący dziś w koalicji z Naszym Miastem) tłumacząc decyzję o odwołaniu byłego przewodniczącego rady z funkcji w lipcu 2019 roku, zarzucali mu między innymi stosowanie przemocy fizycznej wobec kobiety. Ten porażający zarzut miał mieć miejsce w 2019 roku podczas spotkania klubu PiS zorganizowanego w Kaktusiku. Marcin Kleczkowski odpierał zarzuty banitów i nazywał je kłamstwami. Inny radny PiS Tomasz Miklas zrelacjonował sytuację, która zdaniem banitów miała świadczyć o stosowaniu przemocy. Z relacji T. Miklasa wynikało, że klub PiS miał spotkanie w restauracji, w trakcie którego dyskutowano nad głośną swego czasu sprawą dotyczącą nieprzedłużenia trzyletniej dzierżawy działki na ulicy Kasztanowej. M. Kleczkowski miał podczas rozmów opierać się na wielu dokumentach, w tym sądowych. Zdaniem Miklasa obecna przewodnicząca rady Alicja Dobrowolska nie miała ochoty zapoznać się z dokumentami i twierdziła, że wie lepiej jak ta sprawa wygląda. Ponadto w opinii T. Miklasa, A. Dobrowolska miała wówczas krzyczeć i zachowywać się niewłaściwie.

Jako, że spotkanie odbywało się w miejscu publicznym Marcin Kleczkowski chciał uspokoić radną.

-Pan Marcin Kleczkowski normalnym gestem, tak jak się to robi, złapał panią za dłoń i powiedział: „Pani Alu, trochę ciszej”. I tyle było tej przemocy -komentował radny T. Miklas na sesji 25 lutego.

Przypomnijmy, że Alicja Dobrowolska już kilka miesięcy temu publicznie insynuowała, że Marcin Kleczkowski używał siły fizycznej przekonując do swoich projektów uchwał. Poproszony przez nas wtedy o komentarz Kleczkowski stwierdził:

-Nie chcę zniżać się do poziomu dyskusji, jaki w sposób niefrasobliwy próbuje narzucić pani przewodnicząca. To, co mówi pani Dobrowolska o rzekomych rozwiązaniach siłowych, które miałem np. wobec niej stosować, jest zwyczajnym pomówieniem. Jedynym faktem jest to, że członkowie naszego klubu spotykali się w czasach, kiedy pani Dobrowolska jeszcze do niego należała. Zdarzyło się także, że rozmawialiśmy w Kaktusiku. Uczestnictwo Alicji Dobrowolskiej w spotkaniach klubu wynikało z tego, że kandydowała z list Prawa i Sprawiedliwości do rady miejskiej. Ale czas pokazał, że ta pani w sposób rażący nadużyła zaufania naszego środowiska i wyborców, którzy oddali na nią głos, jako kandydata konkretnej siły politycznej. Konsekwencją postępowania pani Dobrowolskiej oraz nadużycia przez nią zaufania, było dyscyplinarne usunięcie jej z szeregów PiS. Przypomnę również, że decyzję o usunięciu tej pani z partii podpisał osobiście prezes Jarosław Kaczyński. Uważam, iż wyborcy, na których pani Dobrowolska tak często się powołuje, są mocno rozczarowani jej zachowaniem i tym, że wbrew zapowiedziom nie reprezentuje idei naszego ugrupowania. To nie pierwsza sytuacja, gdy pani przewodnicząca posługuje się insynuacjami i pomówieniami. Jeżeli była świadkiem czynów zabronionych, to powinna podjąć stosowne kroki, np. w podawaniu ludzi do sądu ma doświadczenie -powiedział nam w listopadzie ubiegłego roku Marcin Kleczkowski.

W kolejnym numerze „Przeglądu Powiatowego” szerzej opiszemy szokujące wydarzenia, które zdaniem niektórych radnych mogłyby skłaniać do poważnych refleksji nad rozwiązaniem obecnej rady miejskiej.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (103)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
polarisy
polarisy 03.03.2021, 20:09
Gdzie burmistrz?
Co na to ten nasz Anżej...
Wodzirej
Wodzirej 02.03.2021, 15:28
Bawi się, bawi się, Augustów!
augustowiak
augustowiak 03.03.2021, 10:04
Brawo mieszkańcy, brawo elektorat PiS. Zaufaliście Kleczkowskiemu to macie w mieście to na co zasłużyliście i na co on sam zasłużył. Nie chcieliście słuchać Sieńki i Szkiłądzia i dalej nie będziecie słuchać ludzi mądrych dobrze życzących miastu to wkrótce Augustów pozostanie zapyziałą mieścinką na krańcach Rzeczypospolitej.
Boys
Boys 02.03.2021, 15:19
Tak odnośnie tych muzycznych i tanecznych propozycji na kolejną sesję, to specjalistą w tej kwestii jest marszałek województwa, niegdyś tancerz disco polo. A jak marszałek województwa, to może i radny wojewódzki pan Wnuczkowski dołączy.
Reżyser
Reżyser 02.03.2021, 12:18
Mam propozycję na kolejną sesję. Tomek zagra na gitarze, Mirek na pianinku, Filip na perkusji, a pozostali radni koalicyjni zatańczą taniec erotyczny, w pierwszym szeregu Alicja i Oneta. To może być jeszcze bardziej interesujące niż miniona sesja. Aha, muzycy muszą mieć peruki i stroje z cekinami.
Piosenka o odcieniu erotycznym
Piosenka o odcieniu erotycznym 02.03.2021, 13:53
Przetańczę z tobą całą noc, będę tuliła się w twój koc, a nad ranem wraz z szampanem podam ci jajek moc. Byś silny był jak wół, Tomku mój. Je je je, je je je.
Może być fajnie
Może być fajnie 02.03.2021, 13:49
Coś jak Abba, ale w wydaniu discopolo eroticpolo.
a jak
a jak 02.03.2021, 19:09
W nawiązaniu do Abby może być ALLA
Trzeba ich gonić
Trzeba ich gonić 01.03.2021, 18:26
Szczyt szczytów osiągnięty. Ta jedenastka radnych osiągnęła niebywały sukces. Można to nazwać zimowym wejściem na szczyt głupoty. Coś ja K2, ale w debilizmie, a nie himalaizmie. Gratulacje całej ekipie. Oby tak dalej.
Anna
Anna 01.03.2021, 17:58
Boze co za prostaki nas reprezentują,to wstyd dla całego miasta a burmistrz chyba taki sam jak na to pozwala
Mówim gwaro augustowsko
Mówim gwaro augustowsko 01.03.2021, 19:25
Nie reprezentują a reprezentujo, proszę wyrażać się poprawnie.
hjyjyjy
hjyjyjy 01.03.2021, 11:37
Dlaczego w BIP UM nie ma protokołów z sesji oraz nagrań, wyników głosowań z 2021 r. ? Marzec jest!
o takie Augustowo walczylim
o takie Augustowo walczylim 01.03.2021, 09:59
Piątka wstydu Augustowa.
Nie należy się dziwić że razem z Naszem Miastem rzondzi.:)
Obserwator
Obserwator 28.02.2021, 22:56
O co chodzi z tymi 6 zł?
Kazik
Kazik 01.03.2021, 09:34
12 groszy tylko nie płacz proszę,12 groszy w zębach tu przyniose...Dalej jazda do roboty j........e nieroby! Kazik.
Brzydko pachnie
Brzydko pachnie 28.02.2021, 20:22
6 złotych cholibka, sza pa paż
Viola
Viola 28.02.2021, 19:10
Poważne zarzuty popłynęły w stronę pana Marcina...."psychiczna i fizyczna przemoc" , dobrze że obrazy uczuć nie zarzucono i co ,znów sąd ?
emeryt
emeryt 28.02.2021, 16:59
Decyzje i postępowanie członków tej dziwnej rady wywołują smród i obrzydzenie.
Kukuś
Kukuś 28.02.2021, 16:51
Oj Marcinku zbierasz to co zasiałeś. Najgorsze jest to , że niczego się nie uczysz i w następnych wyborach wykreujesz następne Alicje, Onety, Mirki , czy Mietki. Ciekawe tylko czy mieszkańcy popierający PiS poprą Twoje Marcinku kandydatury, czy może już rozszyfrowali ile potrafisz szkód wyrządzić.
demokrata
demokrata 28.02.2021, 10:54
Gdzieś w przestrzeni publicznej padło, że przewodnicząca studiowała prawo??? Wydawało mi się, że prawnik to nie tylko osoba dążąca do rozwiązania konfliktu i sporu ale elokwentna, potrafiąca wypowiadać się. Pani Beata - również jest prawnikiem - to proszę porównać poziom wypowiedzi obu pań. Hmm ...... Prawnik co róż pyta innego prawnika o radę i to w zakresie statutu miasta - PRZEWODNICZĄCY RADY MIASTA PYTA O STATUT???
Chcieli ośmieszyć Pana Kleczkowskiego a wyszło odwrotnie :) Z ośmieszenia wyszła kompromitacja. Kompromitacja nie tylko ich samych, ale miasta i mieszkańców. Hmm dla mieszkańców to tragedia ale dla okolicznych miast - plus. Firmy zechcą lokować się tam, gdzie jest stabilna, mądra i dojrzała politycznie (i kulturalnie) władza samorządowa: patrz strefa w Suwałkach (rozwija się mimo pandemii) i patrz strefa w Augustowie).
Krzywe wargi
Krzywe wargi 28.02.2021, 12:03
Poziom wypowiedzi p. Beaty? 🤔 Że niby lepszy?? 😂😂😂😂😂🥴🥴🥴🥴🥴
bsgs
bsgs 28.02.2021, 10:22
Radni! Przeproście i się wynoście. Samozrozwiązanie rady to jedyne sensowne wyjście.
Pomarzyć
Pomarzyć 28.02.2021, 12:14
Prawo nie przewiduje takiej formuły jak samorozwiązanie rady gminy.
Ten krok muszą zrobić mieszkańcy.
Ale czy mieszkańcy są na tyle świadomi i samorządni?
wefwe
wefwe 01.03.2021, 11:26
Podpowiadam: zrzeczenie się mandatu radnego.
co proszę?
co proszę? 01.03.2021, 12:44
Zrzekły sie już 3 osoby: Kleczkowska, Bukłaho i Chodkiewicz i co z tego?
proszę
proszę 01.03.2021, 13:03
Jak to ..co z tego? po to startowali
We_are_the-Champion
We_are_the-Champion 28.02.2021, 13:53
a trole dalej swoje od dwóch lat o referendum... powoli staje się to nudne
Weltmaister
Weltmaister 01.03.2021, 12:33
czyli trolii 15 i w takiej liczbie chcą zrobić referendum? żałośni ludkowie.. a za 3 lata znowu porażka.. i jak żyć panie premierze?
POP
POP 01.03.2021, 12:52
Porażkę to poniosło NM, tracąc zdecydowaną większość w RM i samodzielne rządy. Manipulacje i skłocanie wszystkich dookoła (tak było też z WW) to ich jedyny sposób na utrzymanie się przy władzy. Ale radzę pakować walizki.
Winner
Winner 28.02.2021, 14:41
Prawda. Piszą, grożą, obiecują i.... Nic
Kasa misiu
Kasa misiu 28.02.2021, 10:48
To nie nastąpi z prostego powodu: DIETY. Nikt nie zrezygnuje z dodatkowego tysiąca lub więcej złotych co miesiąc, nawet jeśli "praca" trwa przykładowo kilka godzin przez 2-3 dni w miesiącu.
Czego nie rozumieć?
Czego nie rozumieć? 01.03.2021, 09:45
Pro publico bono-i wiadome by było kto chce pracować dla dobra miasta,a nie wypychać swoje kieszenie by mieszkańcom-żyło się lepiej.Precz ze sloganami i obietnicami bez pokrycia.W polityce ludzie być powinni którzy czegoś już dokonali,dorobili się,mają już swoja pozycję i pieniądze nie grają roli.Szczególnie takie za diety.Mówimy tu o radnych,a nie o urzędnikach i stanowiskach które muszą być opłacane godziwie by przeciwdziałać lobby i korupcji.
Ano...
Ano... 01.03.2021, 12:26
Mało , mało , ciągle mało i lans , ciągły lans, prymitywne to . Czyżby odreagowanie traumy z czasów pańszczyzny ?
Darek
Darek 28.02.2021, 12:36
Kasiu Alka tak się przyspawał do tego stanowiska
że ciężko będzie ją odspawac ale jest jeden plus tego
mamy chociaż wesoło na kolej
wit
wit 28.02.2021, 00:01
Zawsze w RM była jakaś grupa rządząca i jakaś opozycja.
Ale nigdy nie było takiego gnoju jak teraz. To szambo a nie obrady. Smród się niesie po Polsce. Wiem, że to grubo napisane, ale innych słów nie da się użyć po obejrzeniu tej stajni Augiasza.
Miasto na tym traci. Gdybym się nie brzydził oglądać tego po raz drugi to policzyłbym, ile minut zajęły merytoryczne wypowiedzi.
Oczywiście przewodnicząca powie jak zwykle, że to wina tych co "gadają". Niestety nie. To wina prowadzenia sesji. Brak kompetencji i klasy. Przerywanie, wpadanie w słowo, ciągłe komentowanie i docinki. Na lażdym kroku. Przewodnicząca zapomina, że szefuje CAŁEJ radzie, a nie tylko SWOIM. Powinna mieć szacunek do wszystkich, a nie okazywać zniecierpliwienie, irytację, zarzucać innym nieopanowanie emocji, podczas gdy gołym okiem widać, kto emocji nie trzyma. Obrady powinno się prowadzić z godnością właściwą funkcji, wyczuciem, taktem, spokojem, sprawiedliwie. Zamiast tego mamy postwę przekupki, która wykłóca się o towar. O kulturze języka, w tym błędach językowych, nie wspominam nawet, bo wiele osób celnie to już wytknęło.
Nie rozumiem, czemu przewodnicząca, która sama twierdzi, że zna się na prawie, z każdym drobiazgiem zwraca się do radcy prawnego urzędu, nawet takim, który dotyczy statutu. Chyba akurat statut powinna mieć w małym palcu? Ja na jej miejscu tak ochoczo po porady prawne do jednej osoby bym się nie zwracał. Nie mam powodu nie wierzyć w obiektywizm pani radczyni, ale dla własnego komfortu byłbym ostrożny, bo przecież teoretycznie można by założyć, że bezstronna być nie musi.
Kompromitacją są też sytuacje, kiedy przewodnicząca z burmistrzem ustala porządek obrad w trakcie sesji, pytając go o zdanie, jak ma przebiegać głosowanie. Albo slucha połajanek ze strony radnej spoza kadru, która uświadamia jej, co powinna zrobić. Sama nie wie?
O pogardzie wobec części radnych i demonstrowaniu swojej wobec nich wyższości, zdegustownych min i lekceważących tonów - tak ze strony kolaicji rządzącej, przewodniczącej jak i urzędników miejskich - wspominać nie trzeba, bo wszyscy to widzą, a nawet radni niejednokrotnie to podnoszą
Miasto nie zasługuje na taką radę miasta.
tyjty
tyjty 27.02.2021, 18:01
Radni (nie wszyscy) to niby elity Augustowa. Odtwórzcie sobie wideo i obejrzyjcie siebie, jak mówicie, co mówicie io czym mówicie. Zwykły mieszkaniec nie dość, że ogląda powtorną żenadę to jeszcze, gdy nie śledzi komisji, agendy itd. to w wielu miejscach nie wie o czym wy "strzępicie twarze". Plan sesji to hasła zdawkowe, na sesji półgębkami. Np. przedłużenie dzierżawy działki? Oglądam i nie wiem jakiej działki, komu, itd. Jesteście dwulicowi? Ciężko napisać i mówić np.: działki przy ul. xxxxxxx na wniosek grupy mieszkańców? Pic na wode, fotomontaż. Pyskówki Dobrowolska-Kleczkowski-Miklas to chyba jedyne co bawi. Tylko czy sesja to kabaret?
Bogdan
Bogdan 28.02.2021, 12:38
Myślisz że pan Dobrowolska to elita tylko od czego
polarisy
polarisy 27.02.2021, 17:26
Oneta sprzedawała kupony i była na sesji.
Razkazywaj ty mienia
Razkazywaj ty mienia 27.02.2021, 17:57
Jakie kupony?
polarisy
polarisy 28.02.2021, 09:51
Na loterię.
Ja
Ja 27.02.2021, 12:19
Pani Oneta nie potrafi powstrzymac emocji , trzeba to naglosnic , tacy ludzie nie moga rzadzic , mieszkancy zjednoczmy sie !!!!
Czy Oneta mówi prawde?
Czy Oneta mówi prawde? 27.02.2021, 13:06
Oneta na ostatniej sesji oświadczyła, że jak nagrało sie jej słynne "6 złotych proszę" to akurat odbierała przesyłkę od kuriera. Ciekawe co to za kurier, który jeździ po domach z kasą fiskalną? I dlaczego przez 3 godziny nie było jej na wizji? Kto wierzy Onecie - łapka w dół.
Zula
Zula 28.02.2021, 22:17
Osobiście przedefilował przez mieszkanie - pofatygował się od drzwi wejściowych do komputera i mikrofonu Mam nadzieję, że przynajmniej buty zdjął.
takie tam sprawy
takie tam sprawy 27.02.2021, 11:40
W całym tym bajzlu wszystkim umknęły dwie ciekawe kwestie poruszone na sesji:
- arcyciekawa interpelacja radnego Sieńko, dotycząca zakupów paliwa przez miasto i miejskie spółki, w konsekwencji mogąca prowadzić do wygaszenia mandatu jednego z prominentnych radnych;
- ulica Hotelowa - właśnie wyszło na jaw jakiego kasztana fundują mieszkańcom i turystom; otóż główna aleja uzdrowiska, przecinająca na pół Królewski Park Uzdrowiskowy (który notabene za tej władzy z pewnością nie powstanie), będzie pięciometrowym kawałkiem asfaltu z krawężnikiem z jednej strony, bez pełnego odwodnienia oraz poprowadzoną w krzakach trzymetrową ścieżką pieszo-rowerową z najtańszego polbruku. Zaiste oto aleja, która zwali na kolana narody. To będzie kuriozum, które rzeczywiście będzie przyciągać tłumy. Można by rzec - jakie władze, taka ich aleja. Kwintesencja dziadostwa i obskurantyzmu.
O tym też warto rozmawiać
inne sprawy
inne sprawy 27.02.2021, 12:05
Ja również zwrócę uwagę, żeby nie umknęło. Kilka dni przed sesją na komisji pan zastępca burmistrza oznajmił, że miasto ma informacje z funkcjonujących od kilku tygodni basenów o bardzo niskim zainteresowaniu ze strony klientów. Na sesji pani radna Piasecka przedstawiła informacje, że okoliczne pływalnie po wznowieniu działalności w połowie lutego cieszą się wielkim zainteresowaniem. Ktoś z nich musiał mówiąc delikatnie mijać się z prawdą. Gorzej, jeśli były to celowe kłamstwa.
Ropuch
Ropuch 27.02.2021, 12:46
Prawdomówny? Słońce nasze by kłamało? Nieeee. To chodząca uczciwość. Ideał człowieka. Cud natury i człowiek transparentny. Poważny polityk, ojciec wielu sukcesów. On i kłamstwo? Never.

Pozostałe