Stanowisko w sprawie drogi

  • 18.02.2021, 13:16 (aktualizacja 18.02.2021, 13:39)
  • Beata Perzanowska
Stanowisko w sprawie drogi
Rada i Zarząd Powiatu Augustowskiego realizują wiele działań, zabiegając o przebudowę drogi do Białegostoku. W ostatnim czasie podjęte zostały kolejne kroki.

Wieści z powiatu 

Na posiedzeniu w dniu 8 lutego 2021 r. Zarząd Powiatu wystosował apel do Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podlaskiego Pana Bogusława Dębskiego o podjęcie przez Sejmik, będący reprezentantem mieszkańców naszego regionu, odpowiedzialnym za zrównoważony i harmonijny rozwój społeczno – gospodarczy tego terenu, stanowiska popierającego starania Powiatu Augustowskiego w zakresie przebudowy drogi nr 8 na odcinku Korycin – Augustów – Raczki, jako wariantu drogi S16, będącej połączeniem tras Via Baltica i Via Carpatia. W wystąpieniu podkreślono, że realizacja tego przedsięwzięcia przyczyni się do stworzenia logicznego, racjonalnego, uzasadnionego i prawidłowego systemu transportowego województwa podlaskiego, a także rozwiąże problemy komunikacyjne mieszkańców naszego powiatu i całej północnej części województwa w zakresie bezpiecznego i dogodnego dojazdu do miasta wojewódzkiego – Białegostoku.

Wcześniej, w grudniu 2020 r., w ramach „hybrydowych konsultacji” został złożony formularz opinii dla projektu dotyczącego Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego w sprawie drogi krajowej nr S16. W zgłoszonych uwagach Powiat podkreślił, iż przebudowa drogi nr 8 na odcinku Korycin – Augustów – Raczki, jako wariantu drogi S16, jest inwestycją w pełni uzasadnioną technicznie, ekonomicznie i społecznie, a także stanowi rozwiązanie bardziej korzystne pod względem środowiskowym od każdego z 3 pozostałych rozważanych wariantów przebiegu drogi.

Liczymy na to, że kolejne działania, które są podejmowane, przyczynią się do realizacji tej inwestycji zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami naszych mieszkańców.

Red.

 

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pożyjemy zobaczymy
pożyjemy zobaczymy 21.02.2021, 19:56
Może droga pójdzie przez Augustów, ale to i tak niczego nie zmieni, jeśli chodzi o inwestycje. To mrzonki, patrząc na liczbę dróg ekspresowych i autostrad w Polsce.
Jakub
Jakub 20.02.2021, 11:25
https://tvn24.pl/bialystok/s-1…
Kuba
Kuba 21.02.2021, 15:28
Tamci walczą ... a my? ...otwierajmy się na stacje paliw i restauracje przy MOP-ach

Pozostałe