Kiedy pójdziemy na augustowski basen?

  • 13.02.2021, 14:00
  • Bartosz Lipiński
Kiedy pójdziemy na augustowski basen? Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Pływalnia w Augustowie
Zgodnie z rozporządzeniem rządu od piątku, 12 lutego, otwarte mogą być baseny. Na razie na dwa tygodnie, później zapadną kolejne decyzje. Użytkownicy basenów będą mogli korzystać z nich z zachowaniem reżimu sanitarnego. Augustowianie na możliwość skorzystania z pływalni przy ulicy Sucharskiego czekają już od marca ubiegłego roku. Otrzymujemy wiele pytań od naszych Czytelników, którzy chcieliby poznać dokładną datę otwarcia naszego basenu. Poznaliśmy sporo ciekawych informacji.

Bartosz Lipiński

Skontaktowaliśmy się z dyrektorem Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie Pawłem Głowackim. Dyrektor CSiR przekazał nam, że od poniedziałku, 15 lutego, niecki basenowe będą napełniane wodą. Następnie zostaną przeprowadzone niezbędne badania laboratoryjne m.in. na obecność szkodliwych bakterii. Uruchomiony zostanie proces uzdatniania i podgrzewania wody. Cała procedura może potrwać trzy-cztery tygodnie. Augustowski basen prawdopodobnie może być otwarty w tygodniu pomiędzy 8, a 14 marca. Tym samym ze względu na procesy technologiczne, na możliwość skorzystania z augustowskiej pływalni musimy jeszcze poczekać. Ale połowa marca ma być najpóźniejszym terminem. W kolejnym numerze „Przeglądu Powiatowego” opublikujemy obszerny artykuł na temat przyszłości basenu. Obiekt oddano do użytku latem 2001 roku, dlatego w tym roku przypadnie 20 rocznica jego uruchomienia. Cały czas jest to jedna z największych atrakcji miasta.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Basen
Basen 07.03.2021, 13:55
Minął rok na przemyślenia, władze centralne i samorządowe idą rączka w rączkę w upodlaniu Polaków a ci drudzy z pomocą dużej ilości wazeliny wchodzą tym pierwszym bardzo głęboko... byle robić karierę, choćby po trupach.
A co do trupów, to władze tak nas starszą, bo codziennie wychodząc z domu pełnić szczytne obowiązki służby narodowi polskiemu odgarniają niezliczone ilości ciął osób zakażonych najmodniejszą bezobjawową chorobą na świecie o śmiertelności na poziomie prawdopodobieństwa że dostaniemy w głowę meteorytem...
Basen
Basen 07.03.2021, 13:43
lan_Thorpe, Basebo tak jest. Koronką przykrywa się każdy przekręt obyczajowy czy finansowy, przestępstwa milicji straży miejskiej sanepidu, tak samo na samej górze żyrandola jak i tu na parkiecie samorządowym.
Koronką doskonałe narzędzie zniewolenia.
Nasze Miasteczko
Nasze Miasteczko 16.02.2021, 16:13
Nasze asy to są asy. Inni wydają kasę na otwarcie basenów, a burmistrz i Dobek nie otwierają i kasa zostaje z mieście. Można ją wydać na Reportera. Uczcie się matoły z opozycji
Zatrudniający-ludzi
Zatrudniający-ludzi 17.02.2021, 12:36
gratuluję pytania w Ankiecie: i procentu głosów na nie oddanych: Czy burmistrz powinien jak najszybciej otworzyć basen: najbardziej, basen jest niezwykle potrzebny, zwłaszcza w dobie pandemii... Żenujące... zapytajcie się może lekarzy wirusologów, czy w okresie pandemii basen to jest najpotrzebniejsza rzecz.. głupole pobawili się na Krupówkach i mamy skokowy wzrost zarażeń... ale z drugiej strony to znaczy że nie macie nic do zarzucenia władzy w mieście to przyczepiliście się basenu jak rzep psiego ogona... Gratuluję mądrości..
Basen
Basen 07.03.2021, 13:12
*** jesteś, minął rok na przemyślenia a ty dalej odgarniasz setki trupów z pod drzwi zanim wyjdziesz z domu na zewnątrz...
Zatrudniający ludzi nie widzi że zaraz sam będzie zatrudniany w globalnym kołchozie z dwoma pracodawcami.
Zakamuflowany członek
Zakamuflowany członek 17.02.2021, 15:43
Znamy doskonale te wasze sztuczki. Straszyć ludzi, stworzyć atmosferę grozy, podsycać panikę, byle nie otwierać niczego i żeby laba trwała dalej.
Ludzina duszona
Ludzina duszona 15.02.2021, 22:48
Wcześniej się wszyscy podusimy niż Karolczuk otworzy basen.
Dobkowski
Dobkowski 15.02.2021, 13:03
Zapytajcie dyrektora dlaczego WSZYSTKIE okoliczne i nie tylko baseny otworzyły się natychmiast? Mają inne procedury? W Augustowie Karolczuk i dyrektorek winę próbują zwalić na laboratoria i procesy technologiczne. Natomiast winę powinni szukać u siebie i w swojej nieudolności.
pływak
pływak 16.02.2021, 09:09
ale skąd taka pewność że wszyscy chcą otwarcia basenu? ja nie chcę i wielu moich znajomych też nie chce...
Spływak
Spływak 16.02.2021, 10:32
Taki z ciebie pływak. Pewnie jeden z ludzi burmistrza.
Kolega z bramki
Kolega z bramki 14.02.2021, 15:17
Tak się dzieje jak ciecie dorwą się do koryta.
No_open
No_open 16.02.2021, 13:26
ciecie to pojechały do Zakopanego.. poluzuj trochę i ciecie się odezwały.. tak samo będzie na basenie.. ciecie spowodują nowe ognisko zakażeń... NIE OTWIERAĆ!!!!!! a kto wzywa do otwarcia niech weźmie odpowiedzialność za to co się stanie.. i proszę z nazwiska kto jest za otwarciem basenu!
Narciarz
Narciarz 16.02.2021, 15:58
Ostapowicz w Zakopanem na nartach? To kto pilnuje rozwoju? Oneta?
Lafalod
Lafalod 13.02.2021, 17:24
A co z lodowiskiem? Otwarcie w lipcu?
Tekst dnia
Tekst dnia 13.02.2021, 17:47
Hahahaha, padłem. Gratuluję udanego żartu, inteligentnej ironii.
Covid
Covid 13.02.2021, 17:22
Ciekawe czy jest szczepionka na głupotę i nieudolność. Trzeba by zaszczepić nią nasze miejskie władze.
Doktor
Doktor 13.02.2021, 17:21
Towarzyszom z Ich Miasta proponuję zafundować szpitalne baseny i kaczki. Niech poskaczą z tych słynnych słupków Karolczuka
bylywyborca
bylywyborca 13.02.2021, 15:29
Przecież „obiecanewykonane” już obiecywał, że w październiku, że w listopadzie, że konsultują, że jakieś słupki i inne brednie. A teraz to już nowy dyrektor zbierze na klatę i jak nie wyjdzie to będą mieli kogo spalić na stosie
#wszystkopsujemy, #nicniemozemy
#wszystkopsujemy, #nicniemozemy 13.02.2021, 12:52
Jak już otworzą to ogłoszą ogromny sukces, że #doboju, #obiecanawykonane, #zrobione, #Burmistrzgóra, #jestesmynajlepsi
Rudy
Rudy 13.02.2021, 14:13
Okraszony przygłupimi mirdkami, muskulsmi itp. Jaki piszących taki post
Trzeba nie być ***em
Trzeba nie być ***em 13.02.2021, 12:48
Trzeba Karolczukowi, Chodkiewicz owi i Dobkowskiemu zafundować lekcje pływania w Ełku. Może przekonają się do basenu
Jacek
Jacek 13.02.2021, 15:40
a czamemu az do Elku, Suwalki blizej.... basen w Suwalkach juz czynny. Najlepsze jest to ze juz pazdzierniku pisali ze basen jest gotowy na przyjecie klientow.
dyro
dyro 15.02.2021, 19:21
Bo noy dyrektor basenu w Augustowie był szefem w Ełku. Ma tam układy..
Dziękuję
Dziękuję 13.02.2021, 10:27
Panie Redaktorze Przekop trzeba jeszcze otworzyć Atol i nowy ratusz. Proszę o to.
ooloo
ooloo 13.02.2021, 10:08
U nas jak w kawale o basenie dla wariatów.
"Przyjeżdża komisja do domu wariatów - oni się chwalą:
- A my to mamy basen! Pływamy, skaczemy na główkę, a pan dyrektor powiedział, że jak będziemy grzeczni to nam nawet wody napuści!"
Stare ale na czasie.
Przegląd śluzy ludziom, nie władzy
Przegląd śluzy ludziom, nie władzy 13.02.2021, 09:46
Dzięki Panu Zarzeckiemu i Redakcji Przeglądu, w tym Panu Przekopowi władza otworzyła trasy narciarskie. Teraz czas na basen. Dziękujemy
Narciarz
Narciarz 13.02.2021, 08:57
Wielkie podziękowania Przeglądowi za spowodowanie uruchomienia tras narciarskich. Dziękujemy, jesteście wielcy
Pływak
Pływak 12.02.2021, 21:31
Teraz te nasze #obiecanawykonane bedo z miesiąc otwierać, a potem mądrale z Warszawy to szybciutko zamkną. I tyle będzie. To rzeczywiście są debile. Nasze Debile
Polonista z NM
Polonista z NM 13.02.2021, 12:45
Pisze się zamkno a nie zamkną
Pawel
Pawel 12.02.2021, 19:17
Tymczasem Elk i Suwalki juz zapraszaja, a woda w basenie w Grajewie nagrzana bedzie od 15 lutego. Coz u nas tylko miesiac poslizgu.
Czy to ważne
Czy to ważne 12.02.2021, 18:17
W Ełku nie zamknęli, bo remontów nie było. Basen funkcjonował dla klubów i szkółek, ale co tam... podatnik wszak bogaty, więc dopłaci. Było wiadomo od miesięcy...o czym? O tym, że nadal nie wiadomo, czy wszystkiego nie zamkną za dwa tygodnie. O i znaleźli się doradcy.
Rab
Rab 13.02.2021, 09:55
Wracaj do fb. Tam siać propagandę. Albo pilnuj kasy basenu aby nie było jak w Ełku
Gerwazy
Gerwazy 12.02.2021, 22:45
Czyżby ich miasto na forum?
Flip i flap
Flip i flap 13.02.2021, 08:40
To z tych co nie czytają, nie zaglądają, nie komentują, a wszystko wiedzą. Pa. Ich fachowcy zaraz, po pierwszej kawie siadają do lektury 😂
Dodam
Dodam 13.02.2021, 09:29
I papierosie.
Wilczy kieł
Wilczy kieł 13.02.2021, 12:22
O wspólne zejściu do piwnicy oraz skorzystaniu z wspólnego WC?
Śmieszne
Śmieszne 12.02.2021, 19:43
Rok trwał remont?
Pawel
Pawel 12.02.2021, 22:30
Poltora roku trwal remont.
Greg77
Greg77 12.02.2021, 18:05
To jakieś jedno wielkie nieporozumienie Basen niczynny od roku a zarządzający pisze że potrzebuje wiecej czasu .To bardzo wygodne zażądać niczynny obiektem ,roboty niewiele a kasa taka sama

Pozostałe