Fantasmagorie Dobkowskiego

  • 17.01.2021, 14:00
  • Krzysztof Przekop
Fantasmagorie Dobkowskiego Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Tomasz Dobkowski
Kiedy brakuje argumentów w dyskusji, Nasze Miasto uruchamia insynuacje i kłamstwa. Idealnym dowodem na poparcie tej tezy było pytanie postawione na grudniowej sesji przez Tomasza Dobkowskiego. Lider Naszego Miasta wiedział, że jego słowa były absurdalne, bo ledwo powtrzymał się przed gromkim śmiechem. Ale historia jest bardzo poważna. Fantasmagorie Tomasza Dobkowskiego sugerują inwigilację redaktora naczelnego „Przeglądu Powiatowego”.

Krzysztof Przekop by Koty2

Członkowie koalicji rządzącej bardzo często podkreślają, że nie czytają „Przeglądu Powiatowego”, nie odwiedzają portalu dziennikpowiatowy.pl oraz nie znają treści komentarzy pojawiających się na naszym forum dyskusyjnym. Przewodnicząca rady miejskiej Alicja Dobrowolska mówiła nawet, że nikt z jej wyborców nie kupuje naszej gazety. Ale jak przychodzi do konkretnych rozmów okazuje się, że ci sami ludzie dobrze znają pisane przez nas artykuły, a komentarze z forum pamiętają lepiej od nas. W kuluarach można usłyszeć opinię, że atakujące nas osoby rozpoczynają dzień od lektury wpisów na portalu dziennikpowiatowy.pl. Bardzo możliwe, że coś jest na rzeczy. Z kolei próby umniejszania naszej skuteczności podejmowane przez zastępcę burmistrza i jego teorie o rzekomych zasięgach, to tylko zaklinanie rzeczywistości przez rządzących.

Portal internetowy dziennikpowiatowy.pl jest miejscem największej dyskusji mieszkańców Augustowa i okolic. Niemal pod każdym artykułem toczy się ciekawa debata o różnych sprawach miasta. Zresztą tak jest od dawna. Pamiętamy, że w poprzedniej kadencji dużo komentarzy było mocno nieprzychylnych ówczesnemu burmistrzowi skłóconemu z Naszym Miastem. Nie chcemy spekulować, kto pisał opinie atakujące Wojciecha Walulika. Przypomnijmy, że absolutny rekord aż 225 komentarzy padł po zaskakującej decyzji, o powołaniu Wojciecha Krzywińskiego na funkcję dyrektora MPEC. Przytłaczająca większość internautów nie zostawiła na byłym burmistrzu suchej nitki. Można domniemać, że osoby piszące na forum miały w tej sprawie podobną ocenę jak Nasze Miasto.

Ostatnimi czasy większość komentarzy jest nieprzychylna działalności koalicji rządzącej Naszego Miasta i banitów z klubu PiS. Zrozumiałym jest, że powoduje to u nich frustrację. Radni atakujący naszą gazetę podejmują coraz bardziej desperackie i śmieszne kroki. Na grudniowej sesji rady miejskiej gościł redaktor naczelny „Przeglądu Powiatowego” Krzysztof Przekop. Kuriozalne pytanie do redaktora skierował Tomasz Dobkowski. Szef Naszego Miasta zapytał, dlaczego podczas wyjazdów K. Przekopa na wczasy nikt nie pisze na moderowanym przez niego forum? Radny Dobkowski artykułując swoje pytanie z trudem powstrzymał się od śmiechu. Lider Naszego Miasta zasugerował, że redaktor naczelny sam pisze komentarze na forum. To zwykła potwarz niemająca odzwierciedlenia w prawdzie.

Nad pytaniem radnego można spuścić zasłonę milczenia, ale sprawdziliśmy jego insynuacje. Podczas kilkudniowego wyjazdu redaktora naczelnego na urlop w 2020 roku, na Dzienniku Powiatowym pojawiło się ponad 150 komentarzy. Teoria spiskowa T. Dobkowskiego legła w gruzach. Ale jego słowa mogą niepokoić. Skąd radny Dobkowski wie, kiedy Krzysztof Przekop przebywał na wczasach? Uprzedzając kolejne wymysły szefa Naszego Miasta, redaktor o ostatnich wyjazdach nie informował w mediach społecznościowych. Czyżbyśmy mieli do czynienia z inwigilacją redaktora naczelnego?

*Artykuł ukazał się w 1/2021 numerze "Przeglądu Powiatowego".

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jan
Jan 17.01.2021, 13:27
Problem radnych NM polega na tym ze nie chcą przyjąć do wiadomości ze czasem najbliżsi im „przyjaciele” sąsiedzi itp widza co się dzieje w mieście i nie chcą robić sobie wrogów ale dadzą zdecydowanie upust emocjom przy wyborach. Ja głosowałem na was i widzę ze to był błąd. Tu można napisać przynajmniej anonimowo co się myśli. Niestety ale wasz czas się kończy i nie pokazaliście nic co obiecaliście.
Qwerty
Qwerty 19.01.2021, 17:52
Trzeba uczyć się na błędach ale zadufanie nie pozwala przyznać się. Najrozsądniej było by zrezygnować rozpisać nowe wybory ... myśle ze większość mieszkańców by poparła. Trzeba nam ludzi z krwi i kości- prawdziwych polityków a nie Marianek a Przedsiębiorcy do swoich firm, przedszkolankowie do przedszkoli, nauczyciele do szkół, kucharze do restauracji ...
fantomas
fantomas 16.01.2021, 22:39
Nie za trudne słowo w tytule dla adresata ...?
Aż boli
Aż boli 16.01.2021, 20:08
Za jakie grzechy?
Wymiot
Wymiot 16.01.2021, 17:20
Temu też odbiera. Popatrzcie tylko na niego
Darek
Darek 16.01.2021, 15:50
Alce powoli już odbiera rozum tak boi się utraty stołka że
zaklina rzeczywistosc

Pozostałe