Oświadczenie Danuty Jańczak

  • 20.11.2020, 12:30
  • List do redakcji
Oświadczenie Danuty Jańczak Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Przedszkole nr 6
Oświadczenie Danuty Jańczak, byłej dyrektor Przedszkola nr 6 w Augustowie.

Oświadczenie Danuty Jańczak

W związku z zamieszczeniem przez Wiceburmistrza Miasta Augustowa Filipa Chodkiewicza na Facebooku wiadomości dotyczącej projektu „Słoneczne przedszkole”, który będzie realizowany w Przedszkolu nr 6 im. Słoneczne Szósteczka w Augustowie oświadczam, iż projekt nie został napisany ani przez Pana dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 Andrzeja Kaszkiel, ani przez Panią zastępcę dyrektora ds. przedszkola Annę Lachowicz, ani też przez urzędników Urzędu Miasta Augustowa. Zacytuję w tym miejscu treść wpisu:

„Kolejna inwestycja w edukację i przyszłość najmłodszych mieszkańców Augustowa. W kampanii KWW Nasze Miasto mówiliśmy jasno: edukacja to inwestycja w przyszłość najmłodszych, w przyszłość naszej społeczności, w przyszłość Augustowa. Powstanie więc, między innymi ogród sensoryczny, czy plac zabaw. Projekt powstał między innymi z myślą o dzieciach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Chcemy, aby dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej otrzymały należyte wsparcie terapeutyczne.(…) Cieszę się niesamowicie, kiedy mogę przekazywać takie wiadomości. Czym innym jest uzyskanie zgody RM, czym innym złożenie projektu, a czym innym informacja, że jest sukces. Nie wiem czy słyszeliście, ale projekt w pewnym momencie był zagrożony. Udało się go wyratować dzięki zaangażowaniu i błyskawicznym decyzjom Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego na Mickiewicza Pana Andrzeja Kaszkiela. Pana Dyrektora wspomaga jako wicedyrektor odpowiedzialna za Przedszkole nr 6 Pani Anna Lachowicz, więc projekt zdecydowanie jest w dobrych rękach. (…) Jak widać dajemy razem redę.”

Jako autor projektu przedstawię pokrótce historię jego powstania:

Po przeprowadzce Przedszkola nr 6 do budynku przy ul. Mickiewicza 2b w Augustowie zwróciłam się z pismem oraz osobiście przedstawiłam Panu F. Chodkiewiczowi problem związany z placem zabaw, który był w bardzo złym stanie zagrażającym bezpieczeństwu dzieci. Pan wiceburmistrz wygłosił wtedy opinię – „jeżeli znajdę fundusze to Miasto dołoży”. Więc zaczęłam szukać tzw. Funduszy. W międzyczasie rozpoczęła się realizacja projektu TRAMPOLINKA, dzięki któremu udało się pozyskać na plac zabaw ponad 30 000,00 zł. Cały czas wnioskowałam do Pana Burmistrza o przygotowanie placu, czyli wyrównanie, nawiezienie ziemi. Pierwszy wniosek złożony został odrzucony, dopiero następny na dużo mniejszą kwotę został rozpatrzony pozytywnie. W miesiącach letnich dzieci mogły już bezpiecznie korzystać z placu zabaw. Jednak nadal wymagał on wiele pracy. Nawiązałam w 2019 r. kontakt z Lokalna Grupą Działania „Kanał Augustowski”. Przedstawiłam koncepcję projektu pracownikom LGD. Pomysł napisania projektu został zaakceptowany. Napisanie projektu o dofinansowanie z funduszy EFS nie jest łatwe. Wymaga dużo czasu i zaangażowania. W wolnych chwilach w domu, w weekendy planowałam i opisywałam zadania, napisałam diagnozę, opracowałam wskaźniki. Największym wyzwaniem było skonstruowanie budżetu projektu, który musiał być realny i zgodny z wymogami Wytycznych dot. pisania projektów EFS. Wykonałam wiele telefonów do firm w celu rozeznania rynku dotyczącego ujętych zakupów. Nikt mi przy tym nie pomagał. Konsultacji udzielali mi tylko pracownicy LGD. W maju 2019 roku projekt został złożony pierwszy raz. Wyniki pierwszej próby zaakceptowania projektu wymagały poprawek. Wspólnie z pracownikami LGD podjęliśmy decyzję, aby złożyć jeszcze raz projekt pod nazwą „Słoneczne przedszkole”. Dopracowałam jeszcze zadania związane z zajęciami dodatkowymi dla 90 dzieci, szkoleniami dla 10 nauczycieli oraz wyjazdami edukacyjnymi. Zwiększyła się także kwota projektu. Projekt
Słoneczne przedszkole” został złożony 07.02.2020 r. poprzez generator wniosków aplikacyjnych. 22.07.2020 Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego Departament EFS poinformował pismem o konieczności dokonania poprawek. Takie też wykonałam i złożyłam wniosek aplikacyjny poprzez generator w określonym terminie 14 dni. Następnie otrzymałam wiadomość na poczcie elektronicznej od pracowników Urzędu Marszałkowskiego rozpatrujących wniosek o konieczności dosłania kosztorysów ujętych przedsięwzięć we wniosku, które wysłałam 29.08.2020 r. Z początkiem września otrzymałam od dyrektora Pana Andrzeja Kaszkiel Kartę weryfikacji spełnienia warunków udzielenia wsparcia, wg której trzeba było jeszcze raz dokonać poprawek wniosku o dofinansowanie. Nie wykonałam tego, ponieważ nie pozwalał na to mój stan zdrowia oraz nadmiar obowiązków związanych z prowadzeniem projektu TRAMPOLIKA. A także zadecydowało o tym moje rozgoryczenie spowodowane potraktowaniem mnie przez Pana Chodkiewicza.

Gdy rozpoczynałam prace nad projektem, kierowałam się jedynie potrzebą utworzenia miejsca, które służyłoby edukacji dzieci, wzbogaciło infrastrukturę przedszkola oraz osiedla Śródmieście. W żadnym wypadku projekt nie był narzędziem promowania działań politycznych, a szczególnie KWW Nasze Miasto. Pan Wiceburmistrz nigdy nie promował tego, co ja jako dyrektor Przedszkola nr 6 wykonałam dla tej placówki. Nigdy nie interesowało go, co dzieje się w przedszkolu wtedy, gdy ja byłam dyrektorem. Dlaczego na swoim profilu nie wygłaszał informacji dotyczących realizacji dwóch poprzednich projektów -: Słoneczna Szósteczka” i „Trampolinka”, które w sumie przyniosły miastu około 500 000,00 zł. Oba projekty także napisałam sama. Gorycz, jaka wylała się po utworzeniu Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2, działania podjęte przez pana Chodkiewicza przeciwko mnie mały wpływ na to, że zrezygnowałam z dokonania ostatnich poprawek projektu „Słoneczne przedszkole”.

Pan Chodkiewicz w swojej wypowiedzi twierdzi, że najważniejszy jest sukces. Tylko jakim kosztem osiągnięty? Drogą przywłaszczenia cudzej pracy i przypisania sobie sukcesu? Poniżania i pomawiania osób, które pracowały uczciwie? Aby uzyskać sukces, trzeba włożyć wiele pracy. Jest to oczywista prawda. Jednak nie dla ludzi takich jak Pan Chodkiewicz. Gdyby nie zaistniały w/w fakty powstawania projektu, nie byłoby sukcesu. Jeśli osoby zarządzające Miastem mają takie pojęcie sukcesu, to nie ma co się dziwić temu, że czyjaś praca jest poniżana. Chciałabym, aby społeczność Augustowa, Radni Miejscy znali prawdę o projekcie „Słoneczne Przedszkole”. Oświadczam, iż w obecnej sytuacji nie chcę prowadzić projektu. Wiele poświęconych moich godzin pracy w domu nad projektem zostało przypisanych osobom, które całkowicie nie miały z nim związku, czyli Panu Dyrektorowi i jego zastępcy.

Za moją pięcioletnią rzetelną pracę na stanowisku dyrektora Przedszkola nr 6 im. Słoneczna Szósteczka w Augustowie nie otrzymałam od Pana Burmistrza żadnego podziękowania, ale cóż oczekiwać – zemsta się dokonała, ale czy takimi zasadami powinny kierować się osoby pełniące władzę?

Jańczak Danuta

List do redakcji

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dariusz Szkiłądź
Dariusz Szkiłądź 23.11.2020, 17:40
Danusiu gratuluję solidnej oceny wydarzeń związanych z przygotowaniem projektu, który miał służyć augustowskim przedszkolakom a nie zbijaniu kapitału politycznego maluczkim. Brawo za odwagę i wspaniałe pióro.
Renata
Renata 23.11.2020, 19:54
Panie Dariuszu, zawsze Pan jest, był i będzie autorytetem.
A sio!
A sio! 24.11.2020, 13:53
Całe szczęście że ten uwielbiany autorytet przez pewne osoby oraz kręgi już nie mąci w augustowskiej oświacie i tyle w temacie - a sio!
Nel
Nel 24.11.2020, 21:43
Na szczęście jego kółko rozancowe już odklejone od stołków.. I choćby wypisywali tu litanie chwalebne na swój temat nikt w to nie wierzy poza nimi. Jeszcze nie wszyscy dostali to co dali. Powolutku. Czekam. Co dajesz to otrzymujesz.
Miś Paddington
Miś Paddington 23.11.2020, 18:51
W tem przypadku ma Pan rację, Panie Szikłądź, choć z małym zastrzeżeniem. Otóż w potocznym rozumieniu być maluczkim znaczy być skromnym, niewyróżniającym się człowiekiem. A chłopcy i dziewczęta z NM ... no cóż ..., nie wiem czy można im przypisać skromność, a wyróżniają się raczej bezczelnością.
Darek Szkiłądź
Darek Szkiłądź 24.11.2020, 08:51
Misiu Paddington słuszna uwaga, więc zmieniam z maluczkich na oszustów politycznych.
Haha
Haha 24.11.2020, 21:30
I znowu z przyjaciółką piszecie sobie nawzajem słodkie lisciki? A kysz!!!
kania
kania 25.11.2020, 17:05
Dobrze, że ktoś ma przyjaciół a nie obrzępów
H.
H. 21.11.2020, 20:11
Niezłe: "zagrażające niebezpieczeństwu..."
Współczesna i Poranny
Współczesna i Poranny 21.11.2020, 17:34
Kradzież cudzej pracy to w NM norma. Wystarczy popatrzeć ile tekstów kradnie Reporter z różnych gazet.
wkurzony
wkurzony 23.11.2020, 09:58
a my zrobili łódkę w firmie i dostali za to kasę. .z powodu wirusa nas zwolnili bo nie ma tyle roboty dla wszystkich. to ta łódka jest teraz nasza czy szefa?
Taczka
Taczka 20.11.2020, 20:49
flip i flap to gamonie, jeden myśli, że myśli, drugi tylko tępo patrzy. Kolesie kolesiów.
Augustowianie
Augustowianie 20.11.2020, 19:57
Pani Danuto, dziękujemy Pani za podjęcie się i gratulujemy prowadzenia z sukcesem projektu. Pani ciężka praca przyniesie pozytywne efekty najmłodszym mieszkańcom miasta.
bylywyborcaNM
bylywyborcaNM 20.11.2020, 19:35
Ten chorobliwy kłamca myśli, że pracą i zaangażowaniem innych wjedzie na stołek burmistrza w przyszłej kadencji. Już teraz przebiera nogami. Przecież to tylko o to chodzi. Chociaż, po zachowaniu na sesjach, gestykulacji i głupich minach widać, że czasami nie wytrzymuje ciśnienia. Dlatego my mieszkańcy musimy mówić wszystkim wokół jak jest naprawdę.
Nauczyciel
Nauczyciel 20.11.2020, 18:03
Brawo pani Danusiu! Ktos w koncu powiedział prawdę!
mieszkanka
mieszkanka 20.11.2020, 17:43
Dzięki takiej postawie jak Pani nie uda się im zakłamać rzeczywistości. Tym nikłym osóbkom może się zdawać że mogą nagiąć każdą prawdę dla własnych lub znajomków korzyści !
Dziękujemy Pani za to oświadczenie które pozwoli wielu mieszkańcom dokonać oceny sprawujących władzę i mieć się na baczności w kontaktach z nimi.
Mi
Mi 20.11.2020, 17:05
Wiem, to smutne i bardzo przykre. Pani płacze. Pani uwaza że spotkała ja niesprawiedliwość. A ja powiem tak: co dajesz to otrzymujesz. Proszę teraz sobie przypomnieć czy Pani nie uczestniczyła w czymś co spowodowało łzy i poczucie niesprawiedliwosci u innych osób? Dobro w aca i zło wraca.
Mimi
Mimi 21.11.2020, 17:19
Ale tu nie chodzi o łzy tylko o bezkarna kradzież cudzej pracy i chelpienie się tym w internecie. A ty Mi po prostu konkurs przegralas i juz
Agnieszka
Agnieszka 20.11.2020, 19:06
Spadaj do Suwałk kobieto
Hahaha
Hahaha 20.11.2020, 18:51
Ojojojoj - ktoś pracował a powiedzieli że nic nie robil......co za ironia losu, co za nagłe kolo historii, co za książkowy przykład - mieczem wojujesz od miecza giniesz.....Bardzo wielu ludzi wie kto płakał i jak było ..... Teraz wróciło. Otwieram popcorn .... I mam poczucie sprawiedliwości.... I kto by pomyślał że całe to kółko różańcowe rozwiąże taki niepozorny fifi 😀🥰
Zwierciadło
Zwierciadło 20.11.2020, 22:33
Nie pisz jak pijesz lub palisz jakieś świństwo.
Wytrzeszczony
Wytrzeszczony 20.11.2020, 20:03
Ty jesteś psychopata 😬😬😬😬
Wiewiórka
Wiewiórka 20.11.2020, 22:26
To specyficzny stan umysłu. Zastanawiam się czy do czubków się kwalifikuje czy też już egzemplarz nie uleczalny
Władza na antywartościach
Władza na antywartościach 20.11.2020, 16:12
Władza na antywartościach
Pani Danuto to co Pani pisze jest bardzo smutne. Brak szacunku dla człowieka i jego pracy jest ewidentnym przykładem zepsucia władzy. Widoczny jest jak na dłoni brak standardów które powinny być podstawą tam gdzie jest człowiek i człowiek. Ale cóż się dziwić, wystarczy się rozejrzeć, żeby zrozumieć że obecnie w kręgach władzy królują antywartości.
................................................................................................
"Indywidua, które mają braki w edukacji i wychowaniu, decydują.
Jednostki niedouczone sprawujące władzę pouczają masy.
Kłamcy bezkarnie głoszą i upowszechniają fałsz i chcą, by uznać go za prawdę.
Złodzieje i aferzyści stanowią prawa i ich wykładnie.
Ignoranci decydują o losach profesjonalistów.
Fakty zmyśla się, a zmyślenia uznaje się za fakty.
Uczciwość nie opłaca się, ponieważ lepsze jest cwaniactwo."
Znamy to?
tutejszy
tutejszy 20.11.2020, 15:58
NM-w*********ć !
NigdyNsPis
NigdyNsPis 21.11.2020, 17:21
NM i ich koalicjanci z PiS w............ac
Mieszkańcy
Mieszkańcy 20.11.2020, 16:31
Napiszmy tak wszyscy NM w********c
J. K
J. K 20.11.2020, 19:07
Dokładnie!!!!!
Mama przedszkolaka
Mama przedszkolaka 20.11.2020, 15:24
To jest przykre, w jaki sposób została potraktowana była pani dyrektor. Miałam styczność niejednokrotne z p. Danutą, jako że podczas edukacji mojego dziecka byłam w Radzie Rodziców. Była pani dyrektor niejednokrotne robiła wszystko aby tylko coś zrobić dla przedszkola. Pisała niejeden projekt bo niestety UM mało kiedy chciał coś sfinansować. I mogę potwierdzić, że projekt został stworzony przez p. Danutę, gdyż o tym słyszeliśmy już dawno, na jednym z zebrań w tamtym roku.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.11.2020, 15:20
Pani Danuto, składam wyrazy szacunku.
Rodzice
Rodzice 20.11.2020, 16:33
Pani Danuta wielki szacunek
Mama
Mama 20.11.2020, 15:13
Jestem mamą dzieci, które chodzą do "trójki" jak i do przedszkola nr 6.Jestem zawiedziona jak i wściekła na sposób zarządzania placówkami.Jeśli chodzi o opisaną sytuację to brak słów.W sytuacji epidemicznej uważam że dyrekcja też nie potrafi się odnaleźć.Za równo w szkole jak i w przedszkolu nie było kolorowo ale rodzice nie byli informowani o przypadkach zachorowań na covid w obu placówkach. Od dyrekcji dostałam odpowiedź że nie udziela informacji na temat covid. Na wiosnę od Pani dyrektor Jańczak rodzice dostali jasny komunikat odnośnie sytuacji epidemicznej.
!!!
!!! 20.11.2020, 17:47
A to "Mama" nie wiedziała że oddaje dziecko w czasach pandemii do przedszkola i że może różnie to się skończyć? O czym miała informować dyrekcja? Miała wywiesić listę chorych pracowników z imienia i nazwiska na tablicy ogłoszeń czy na drzwiach placówki? Zachorowania na całym świecie a "Mama" niedoinformowana😂🤣Otworzyła oczy bo dopiero usłyszała że pandemia😁
Big
Big 20.11.2020, 13:47
Pani Danuto za Pani kadencji byl porządek w przedszkolu. A teraz to szkoda gadać. Trzeba chyba dzieci zabrac do innej placówki. Tak to jest jak rządzą przy***sy pana Ch. Tańczą jak im zagra.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.11.2020, 18:10
Pan Ch**- pasuje😀😀😀
Sandra
Sandra 20.11.2020, 13:15
Podobnie było w przedszkolu nr 2. Pani dyrektor walczyła o każdą złotówkę dla przedszkola a wszyscy w urzędzie miasta pukali się w głowę. Burmistrz i cała ekipa robili „podśmie***ki” ze wszystkich pomysłów, projektów itd...Jednak nagle okazało się , że się uda. To wtedy oczywiście zdjęcia i pochwały jak pięknie... jak nowocześnie... Ile to KWW nie zrobiło . Wszystkie zasługi dla nich. Obłuda i zakłamanie. Wszystko niby obiecane wykonane tylko przez kogo i dla kogo ?
Brud
Brud 20.11.2020, 12:53
Flap sięgnął dna
polarisy
polarisy 23.11.2020, 09:39
Nie, on dotarł do mułu i będzie schodził niżej.

Pozostałe