Filmowo-literackie spotkanie z… Tonym Halikiem

  • 01.11.2020, 11:39
  • Beata Perzanowska
Filmowo-literackie spotkanie z… Tonym Halikiem
DKF KINOCHŁON i „Lektura Obowiązkowa” zapraszają na filmowo-literackie spotkanie z podróżą w tle. W poniedziałek 9 listopada 2020 roku o godz. 18:30* w augustowskim kinie Iskra obejrzymy film „Tony Halik” Marcina Borchardta, a po seansie z Mirosławem Wlekłym, autorem książki “Tu byłem. Tony Halik” porozmawia Tomasz Adamski!

Autor dokumentalnego portretu Beksińskich w swoim najnowszym filmie opowiada o Tonym Haliku, zmarłym przed ponad dwudziestu laty, podróżniku i autorze programów podróżniczych, spośród których wielu z nas z sentymentem wspomina ten kręcony z Elżbietą Dzikowską pt. „Pieprz i wanilia”.

To film biograficzny w całości oparty na materiałach archiwalnych, w tym dotychczas niepublikowanych, dla których tło dźwiękowe stanowią różni narratorzy dzielący się wspomnieniami związanymi z legendarnym reporterem. Na potrzeby tej produkcji w zawrotnym tempie zdigitalizowany został ogromny zbiór filmowy Tony’ego Halika, z których wyłania się obraz człowieka pełnego pasji, głodnego świata, przyrody i przygody. Film dostarcza też dobrej zabawy, jest sprawnie zmontowany przez Irenę Siedlar i udramatyzowany dzięki energetycznej muzyce Stefana Wesołowskiego.

Jego fabuła została oparta na, nie przemilczającej czarnych kart w biografii podróżnika, książce Mirosława Wlekłego „Tu byłem. Tony Halik”. I właśnie z autorem tej książki po seansie porozmawia Tomasz Adamski – filmoznawca z Uniwersytetu w Białymstoku na wydziale Pedagogiki i Psychologii w Zakładzie Kulturoznawstwa, dobry przyjaciel i częsty gość Kinochłona.

Mirosław Wlekły jest reportażystą „Dużego Formatu”, a także współautorem reportaży i scenariuszy, na podstawie których powstały spektakle teatralne. Na kartach „Tu byłem. Tony Halik” Przemierza blisko osiemdziesiąt lat życia zmarłego w 1998 Halika i tysiące kilometrów na kilku kontynentach, dociera do wielu miejsc i ludzi znających Halika. O tej fascynującej książkowej podróży i niezwykłej osobie Mieczysława Sędzimira Antoniego Halika opowie nam osobiście!

Serdecznie zapraszamy na ten niezwykły filmowo-literacki wieczór.

APK – DKF KINOCHŁON

- - -

Cennik i rezerwacja biletów:

Bilet na pokaz: 15 zł

Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, ul. Nowomiejska 41,

tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.

Uwaga! Wszystkie rezerwacje wygasają na pół godziny przed pokazem.

 

*Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub przeniesienia wydarzenia na inny termin w razie zaostrzenia sytuacji epidemiologicznej.

Liczba miejsc ograniczona, wejście do kina w maseczkach i przy zachowaniu odpowiednich odstępów.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe