Pneumatyczny z nagrodami

  • 18.10.2020, 10:08
  • Beata Perzanowska
Pneumatyczny z nagrodami Fot. Archiwum prywatne teatru, Radek Nowacki i Izabela Pług
W augustowskim Teatrze Pneumatycznym sporo się działo. Niedawno odbyła się premiera spektaklu pod tytułem „Sekret Misia Gagatka”, a zaraz potem augustowska teatralna ekipa wyruszyła na VII Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich „Decha” do Bielska Podlaskiego. Z festiwalu Teatr Pneumatyczny przyjechał z nagrodami.

Tuż po premierze swojego spektaklu, „Sekretu Misia Gagatka” w reżyserii Pawła Leszkowicza Teatr Pneumatyczny pojechał na Festiwal „Decha”. W festiwalu uczestniczyły zespoły teatralne z Warszawy, Gdyni i Gliwic. Uczestnicy festiwalu byli oceniani przez profesjonalne jury w składzie Ewa Błachnio, Marcin Januszkiewicz i Konrad Szczebiot. Augustowscy twórcy wrócili z Bielska Podlaskiego z nagrodami. Pneumatyczni za „Sekret Misia Gagatka” zgarnęli nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej, która trafiła do Anny Gajdzińskiej oraz wyróżnienie za kostiumy. Ponadto grupa otrzymała Nagrodę "z *upy" SEX DRUGS & ROCK'N'ROLL za najbardziej imprezową ekipę festiwalu. Udział w przeglądzie był dla augustowskich aktorów okazją nie tylko do obejrzenia wspaniałych spektakli, ale także do wymiany doświadczeń.

-To było niesamowite spotkanie ludzi dzielących wspólną pasję. Możliwość spojrzenia na teatr z różnych perspektyw. Szansa na wymianę doświadczeń, podpatrzenia warsztatu, ale też poznania się i nawiązania przyjacielskich relacji między artystami-amatorami. Chociaż, jak słusznie zauważył jeden z jurorów konkursu, mylnym może być dzielenie aktorów na tych zawodowych i amatorów -mówi Szymon Jaworowski, aktor Pneumatycznego. -Dla nas wszystkich teatr to coś więcej niż tylko wychodzenie na scenę i udawanie kogoś innego. To radość sama w sobie, a dla niektórych też sposób na przełamanie własnych ograniczeń. Teatr to życie, a dzięki festiwalom stać się ono może barwniejsze.

Z kolei Konrad Milanowski, jeden z Pneumatycznych podkreśla, że festiwal był dla niego możliwością uzyskania cennych uwag związanych z aktorstwem i sztuką teatralną.

-To była wyjątkowa okazja do poznania wspaniałych osób z całej Polski, które łączy wspólna pasja -dodaje aktor z Augustowa. -Możliwość uzyskania cennych uwag i podpowiedzi, które mogą pomóc w dalszym doskonaleniu warsztatu scenicznego. Trzy dni w niezapomnianym, pozbawionym poczucia rywalizacji klimacie, pełnych otwartości relacji i dobrej zabawy. Teatr łączy, a podobne spotkania pozwalają dodatkowo zachować ciepłe wspomnienia i zmobilizować do dalszej pracy, by za jakiś czas na tym, czy innym festiwalu, spotkać się znowu.

Przypomnijmy, że „Sekret Misia Gagatka” to komedia kryminalna opowiadająca historię apodyktycznego i bezwzględnego pisarza książek dla dzieci, który nie chce się zgodzić na rozwód z żoną. Odmowa rodzi sporo problemów i zaskakujących intryg. Scenariusz spektaklu powstał na podstawie „The Sound of Murder” Williama Fairchilda, a wyreżyserował go Paweł Leszkowicz. Muzykę napisał Mateusz Wróbel, a scenografię stworzyły Izabela Cembor i Renata Rybsztat. Charakteryzacji dokonała Agnieszka Gromkowska. Inspicjentami byli Katarzyna Prokop i Mateusz Olszewski. W spektaklu wystąpili Anna Gajdzińska, Adam Granacki, Karol Prymaka, Paweł Leszkowicz, Aleksandra Masiejczyk, Monika Dobrowolska, Karolina Wiszyńska, Szymon Jaworowski i Konrad Milanowski.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fan
Fan 19.10.2020, 11:57
Brawo Pneumatyczny

Pozostałe