Pobiegną dla potrzebujących

  • 20.09.2020, 14:00
  • Bartosz Lipiński
Pobiegną dla potrzebujących
W tym roku miała odbyć się jubileuszowa 10 edycja półmaratonu augustowskiego. Ale z przyczyn niezależnych od organizatorów wydarzenie nie dojdzie do skutku. Uczestnicy imprezy dobrze pamiętają, że półmaratonowi towarzyszył specjalny bieg charytatywny. Taki bieg zostanie zorganizowany w Augustowie w październiku. Zebrane podczas niego fundusze zostaną przeznaczone na pomoc niepełnosprawnym i potrzebującym dzieciom.

Bartosz Lipiński

Półmaraton augustowski wpisał się na stałe do kalendarza imprez sportowych miasta. Szkoda, że w tym roku nie zobaczymy w Augustowie jego kolejnej odsłony. Przyczyn tej sytuacji jest kilka. Zadecydowały m.in. względy budżetowe, ale także ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Jubileuszowa 10 edycja wymaga szczególnej oprawy, najwyższych standardów i rekordowej liczby uczestników. Miejmy nadzieję, że takie zawody zostaną rozegrane za rok.

Nieodłącznym elementem półmaratonu był również towarzyszący mu bieg charytatywny. Na szczęście ten bieg nie został odwołany i odbędzie się w niedzielę, 4 października. Wydarzeniu sportowemu przyświeca szczytny cel, bo zebrane podczas biegu pieniądze przekazane zostaną augustowskim stowarzyszeniom zajmującym się pomocą niepełnosprawnym i potrzebującym dzieciom. Organizatorem biegu charytatywnego jest Augustowskie Towarzystwo Pływackie. Pomoc finansową przy organizacji biegu zadeklarował największy augustowski pracodawca i powiat augustowski. Wsparcia udzielą także Nadleśnictwo Augustów, Płaska oraz firma Superbruk. Natomiast inni sponsorzy chcący wesprzeć imprezę mogą skontaktować się z organizatorem pod adresem Mazurska 22 w Augustowie oraz telefonicznie: 660-564-902.

-Nasz klub podjął się wyzwania, jakim jest realizacja biegu charytatywnego. Bieg rozegrany zostanie w niedzielę, 4 października. Start i meta zlokalizowane zostaną przy amfiteatrze nad jeziorem Necko. Uczestniczy będą mieli do pokonania dwie 5 kilometrowe pętle. Jeżeli ktoś nie będzie w stanie przebiec dystansu o łącznej długości 10 km, będzie mógł zakończyć bieg na półmetku. Ale z dotychczasowych doświadczeń wynika, że wszyscy biegacze starają się pokonać pełen dystans. Każdy zawodnik po przebiegnięciu 1 km dorzuca do skarbonki 10 zł na pomoc dzieciom, tym większa jest determinacja przebiegnięcia trasy w pełnym wymiarze. W tym roku ze względu na obowiązujące nas przepisy w biegu wystartować będzie mogło maksymalnie 300 osób. Biegacze muszą mieć ukończone 18 lat –powiedział nam organizator.

-Do udziału w biegu będzie można zapisywać się elektronicznie. Już niebawem na stronie internetowej: polmaratonaugustowski.pl pojawi się specjalny link oraz szczegóły dotyczące imprezy. W ubiegłym roku udało nam się zebrać ok. 20 tys. zł na pomoc dzieciom. Liczymy, że nadchodzący bieg przyniesie także bardzo pozytywne informacje. Zachęcamy do udziału w zawodach i wsparcia akcji –dodali przedstawiciele Augustowskiego Towarzystwa Pływackiego.

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe