Ponad 6,3 miliona złotych dla Augustowa!

  • 07.07.2020, 19:57
  • Beata Perzanowska
 Ponad 6,3 miliona złotych dla Augustowa!
Wieści z miasta. Ambitny budżet miasta przynosi efekty. W ramach kolejnej tarczy antykryzysowej samorządy otrzymają środki rekompensujące część poniesionych strat spowodowanych epidemią koro-nawirusa. Dlaczego Augustów otrzymał ponad 6,3 miliona złotych - podczas gdy np. ponad dwa razy większe Suwałki otrzymały niewiele ponad 7 milionów?

Za wyznaczanie kwoty dofinansowania odpowiadał specjalny algorytm. Wysokość wsparcia była uzależniona między innymi od poziomu zaplanowanych inwestycji i kształtu budżetu przyjętego przez daną gminę, miasto czy powiat. To dzięki budżetowi, w którym planowane są duże inwestycje Augustów otrzymał prawie tyle środków co ponad dwa razy większe Suwałki czy Ełk. Symboliczny czek Burmistrz Mirosław Karolczuk odebrał z rąk Premiera.

 

  • Dziś śmiało mogę powiedzieć, że ciężka praca i odważne decyzje przyniosły podwójne korzyści, a nasze działania doceniono i wsparto kwotą, która umożliwi utrzymanie wysokiego tempa pozytywnych zmian dla Augustowa. Dziękuję radnym, którzy wspierają moje projekty, za zaufanie przy konstruowaniu budżetu. Dziękuję za odpowiedzialność i umiejetność podejmowania słusznych decyzji nawet wtedy, kiedy głośna krytyka to utrudnia. Warto, choćby dla takiej satysfakcji jak dziś. Ogromne podziękowanie kieruję także w stronę wszystkich urzędników Urzędu Miasta w Augustowie. To sukces całego naszego zespołu, który może być dumny z efektów! Jednakże przede wszystkim dziękuję wszystkim mieszkańcom! Za zaufanie i każde proste słowo wsparcia, które od Was otrzymuję, a także za każdą radę co można zrobić lepiej - to bardzo cenne. - powiedział Mirosław Karolczuk - Burmistrz Miasta Augustowa.

 

Środki zostały przyznane w ramach kolejnej tarczy antykryzysowej. Dotacje dostał m.in. 60-tysięczny Powiat Augustowski (niemal 3 razy mniej niż miasto), a także Gminy z Powiatu Augustowskiego (po ok. 500 000 zł).

 

- Możliwość uzyskania tak dużej dotacji to przede wszystkim zasługa ambitnego budżetu i gotowości Miasta Augustowa do realizacji kolejnych inwestycji. To wspaniała chwila i nowe szanse dla naszych planów. - dodaje Zastępca Burmistrza - Filip Chodkiewicz.

 

Urząd Miasta Augustowa

Beata Perzanowska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wstydu nie macie
wstydu nie macie 08.07.2020, 13:29
Miliony na ulice przy których mieszkają "właściwi" radni oraz vice jest przegięciem.
A jednocześnie 100% podwyżki dla komunalnych. Wstyd!!!
Marlena Sk.
Marlena Sk. 08.07.2020, 13:25
Fajnie.dostali. Niech się cieszą zamiast krzyczeć na prawo i lewo: My najwięcej, patrzcie na nas! Aż się nie dobrze robi. Szkoda tylko, że oprócz poziomu zaplanowanych inwestycji i kształtu przyjętego budżetu brany jest pod uwagę również wskaźnik zamożności: "Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów będą wynikały z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów"... o czym to świadczy? O tym, że trzeba wziąć kolejny kredyt na spłatę powiększającego się zadłużenia Augustowa.... http://bip.um.augustow.pl/prze…
NOTHING everywhere in powiat
NOTHING everywhere in powiat 08.07.2020, 10:41
Lepszy asfalt w mieście niż NIC w powiecie. KRzyczeć, że ktoś coś robi to juz trzeba miec nieźle poprzestawiane klepki żeby myśleć, że ludzie w to uwierzą.
SZkiłoZgniło
SZkiłoZgniło 08.07.2020, 10:39
Już się krzyk i jęk powiatowców zaczął. Jazda do roboty to może powąchacie kiedyś połowę tego co miasto.
Mc
Mc 08.07.2020, 12:59
Tomek, daj spokój. Opanuj się!
Flip i Flap
Flip i Flap 08.07.2020, 12:44
Wąchać was nie należy bo jedzie od was obłudą
Dyzma was nabrał ...
Dyzma was nabrał ... 08.07.2020, 06:32
Trzymacie czeki bez pokrycia, lepiej powiedzcie otwarcie ile wydaliście i jakie zadłużenie ma miasto dzięki "wspieraniu" przez obecny rząd samorządów . Bądźcie tak asertywni jak burmistrz Chodzieży ..który nie bał się wystawić rachunku Morawieckiemu ...
https://tiny.pl/7dfmb
Sukces 😁
Sukces 😁 08.07.2020, 00:33
"Zasługa ambitnego budżetu" masz czlowieku nas za idiotów ? To rekompensata z powodu kryzysu spowodowanego koronawirusem! Grunt to umieć wszystko wykuć w sukces . Zapewne asfalt się wyleje .....
Fałszywy s.
Fałszywy s. 07.07.2020, 22:34
🤮🤮🤮🤮
Asphalt everywhere.
Asphalt everywhere. 07.07.2020, 20:14
Mirek nie pitol. Z góry wiadomo, że wywalisz wszystko na asfalt. I tyle z tego ludzie zobaczą.
FIS
FIS 07.07.2020, 20:10
Budżet miasta w wyniku korona wirusa straci dużo więcej ,to jest tylko częściowa rekompensata więc nie ma co tak czołem bić i się ekscytować dobrze że planują rekompensaty ale to niczyja zasługa chyba że wirusa lepiej żeby go nie było rząd sobie tą pomoc w vat-cie odbierze bo samorząd będzie też ze swoich środków dołożyć w Augustowie z kredytu...
duduś
duduś 08.07.2020, 09:07
Czytam i oczom nie wierzę, jedni piszą, że to czeki bez pokrycia, inni , że miasto przez nie się zadłuży i przez nie augustowianin stanie się uboższy. Można tej promesy nie przyjąć i po problemie . Można wrócić też od najbliższego poniedziałku do czasów kiedy pieniędzy nie było i nie będzie jak mówił klasyk z PO.
Red
Red 08.07.2020, 14:47
Duduś jaki klasyk z PO co ty p... Za PO to i miasto prowadziło potężne inwestycje bulwary,prawdziwe ulice ,basen ,wyciąg wodociągi ,kanalizację i wiele innych a rządy PO to autostrady drogi ekspresowe ,obwodnice gazoport ośrodki kultury baseny parki wodne i wiele innych a obecnie to tylko plany,plany i PR i niszczenie demokracji.....
duduś
duduś 09.07.2020, 09:22
Inwestycje w mieście to były za Cieślika, który lepiej zarządzał miastem niż obecna ekipa, chociaż totalnie zaniedbał tworzenie rynku pracy poprzez tworzenie warunków na rozwój nowych miejsc pracy. Natomiast za PO, praca do 67 roku życia, zgoda na uchodźców zarobkowych, podniesienie vat-u, sześciolatki w szkołach, przyzwolenie na mafię vatowską, zamykanie dużych zakładów pracy (stocznie), otwarcie granic absolwentom uczelni do pracy wyrobniczej w krajach UE, bawienie się w warszawskich restauracjach na koszt podatnika gdzie nabijano się z Polski i Polaków a oficjalnie padało stwierdzenie, że dla Polaków pieniędzy nie ma i nie będzie.

Pozostałe