Otwarcie szybciej niż w lipcu

  • 03.06.2020, 08:26
  • Beata Perzanowska
Otwarcie szybciej niż w lipcu Remont Kilińskiego, Rybackiej i Hożej w Augustowie
Trwają prace na ulicach Kilińskiego, Rybackiej i Hożej w Augustowie. Zakończenie modernizacji zaplanowane jest na koniec lipca, ale prawdopodobnie nastąpi to wcześniej.

Wykonawca robót rozpoczął prace w połowie listopada ubiegłego roku. Inwestycja obejmuje remont ulicy Kilińskiego, Rybackiej i Hożej.

-W ramach tej inwestycji przebudowywana jest cała infrastruktura drogowa. Powstały już nowe nawierzchnie chodników i zatok postojowych oraz ułożono pierwszą warstwę bitumiczną na jezdniach Kilińskiego i Rybackiej. Zostaną ustawione nowe słupy oświetleniowe z nowymi stylizowanymi, nowoczesnymi oprawami LED, w tym oprawy dedykowane przejściom dla pieszych -mówi Magdalena Sokołowska, kierownik wydziału inwestycji miejskich w Augustowie. -Skrzyżowanie ulic Hożej, Sienkiewicza i Rybackiej zostało zorganizowane w formie małego ronda z przejezdną wyspą. Zostaną nasadzone krzewy i drzewa.

Termin zakończenia inwestycji zaplanowano na 31 lipca, ale jak dodaje Magdalena Sokołowska, wykonawca prac deklaruje wcześniejsze zakończenie wszystkich prac. Być może nastąpi to nawet w czerwcu.

Koszt przebudowy i rozbudowy ul. Rybackiej wraz z Hożą wynosi 3,07 mln zł, a koszt modernizacji ulicy Kilińskiego 1,4 mln zł. Na inwestycję pozyskane zostało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości blisko 2 mln złotych. 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Asfalt
Asfalt 04.06.2020, 20:36
To dopiero będzie otwarcie!!! Przecięcie wstęgi co najmniej ośmiokrotne, tłumy fotoreporterów nieprzebrane, transmisja na żywo na fejsie, insta i twitterze. Przygotujcie sole trzeźwiące, poziom ekstazy nerwowej Mirka "Asfalt" Karolczuka może zagrażać jego życiu lub zdrowiu. Tyle nowego asfaltu i jaki piękny polbruk! A później tej atrakcji turystycznej cała Polska będzie nam zazdrościć, co tam Polska, to lepsze niż druga Japonia.
duduś
duduś 08.06.2020, 08:45
Brawo. Po zakończeniu części oficjalnej niekończąca się fiesta w "jabłonkach".
mieszkaniec
mieszkaniec 04.06.2020, 09:10
To teraz przenieść kolumnę Zygmunta na błonie koło jabłonek i mamy centrum Naszego Miasta na miarę jego możliwości. Umiera to miasto pod rządami ekipy "komu robotę?" Tak nieudolnej i gnuśnej władzy to miasto nigdy wcześniej nie miało.
Zezowata
Zezowata 04.06.2020, 17:21
Same fachowcy
JOHAN
JOHAN 04.06.2020, 07:26
A może trochę tych słupów przenieść (przesadzić) na Mazurską!!! Bo tam cimno!!:)
Flipoflap
Flipoflap 06.06.2020, 11:46
Godz 11, a na alejach a światła napier..... W dzień palą, takie oszczedniaci. Ale jak zgarną za komunałki to stać będzie za prąd zapłacić
liczmy
liczmy 03.06.2020, 21:17
a 2,5 mln z pieniędzy mieszkańców
janusz
janusz 03.06.2020, 11:11
a słupy energietyczne w ciągu pieszym i parkingowym też usunięto czy będą atrakcją turystyczną

Pozostałe