Konrad na podium na Arnold Sport Festival 

  • 11.03.2020, 06:23
  • Jolanta Wojczulis
Konrad na podium na Arnold Sport Festival
Strongman z Augustowa Konrad Paszkiewicz już po raz kolejny wziął udział w mistrzostwach świata Arnold Amateur Strongman World Championships 2020. Z zawodów wrócił z podniesioną głową, ponieważ jako jedyny Polak stanął na podium, zajmując trzecie miejsce.

Jolanta Wojczulis 

Prestiżowe zawody rozegrano w dniach 6-8 marca. Walka przez wszystkie dni była zacięta, a poziom bardzo wysoki, do ostatniej chwili eliminacji skład przechodzący do finału był niepewny. Ostatecznie możliwość zaprezentowania się w czołówce zdobyło dwóch Polaków, nasz zawodnik Konrad Paszkiewicz w kategorii u105 oraz Konrad Karwat w kategorii open. Zawody rozpoczęły się belką (136kg) na ilość powtórzeń w minutę.W tej konkurencji Konrad zaliczył 6 powtórzeń, dzięki czemu wszedł na prowadzenie razem z dwoma innymi zawodnikami. Drugą konkurencją był martwy ciąg (obowiązkowe trzy powtórzenia na axlu o wadze 285kg oraz jak największa ilość powtórzeń na sztandze o wadze 295kg) - niestety tym razem sztanga zawiodła i Konrad spadł na 6 lokatę ex aequo z drugim zawodnikiem.

Drugi dzień był bardziej sprzyjający Konradowi, po pierwszej konkurencji jaką był „spacer farmera”, czyli przenoszenie walizek o masie 2x141kg na dystans 18m (Konradowi udało się zrobić to w 8.06sek), uplasował się na drugim miejscu. Ostatecznie po kolejnym zmaganiu, jakim było przenoszenie yoka o masie 355kg również na 18m (czas to 9.87sek i trzecia lokata), nasz zawodnik dzień zakończył na czwartym miejscu, które zakwalifikowało go do finału. Sama walka finałowa była bardzo wyrównana i pozostawiająca w nieustannym napięciu. Pierwszą konkurencją było wyciskanie hantla (82kg) jedną ręką nad głową na jak największą ilość wyciśnięć na minutę - było blisko 9 powtórzeń, jednak zaliczone zostało jedynie 8, co zapewniło drugą lokatę.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe