Potrzebna i niepewna inwestycja

  • 20.02.2020, 15:03 (aktualizacja 20.02.2020, 17:02)
  • Bartosz Lipiński
Potrzebna i niepewna inwestycja Na zdjęciu: Skałki wspinaczkowe nad jeziorem Necko.
Blisko jeziora Necko w Augustowie ma powstać niebawem kompleks boisk plażowych. Inwestycja, którą wyłoniono podczas głosowania w budżecie obywatelskim miała zostać zrealizowana kilka lat temu. Niestety, przeprowadzone przetargi nie dawały możliwości wykonanie zadania w przewidzianym kosztorysie. Ale miasto chce podjąć próbę. Jedna z radnych obawia się, że niezwiększenie budżetu na ten cel może zakończyć się porażką.

Bartosz Lipiński

Cały artykuł dostępny wyłącznie w papierowym wydaniu tygodnika Przegląd Powiatowy, do kupienia od czwartku, 20 lutego. Zapraszamy do lektury.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ben
Ben 21.02.2020, 18:40
hej Swojak, a Ty jaki projekt złożyłeś do ABO? I jak poszło? Za ratrak i skutery podziękuj pani Piaseckiej i Kożuchowskiemu, za Atol - najbadziewniejszy budynek w Augustowie, z którym od lat nie ma co zrobić Cieślikowi. A Dyskotekę to sobie sam otwórz, bo co może miasto ma z naszych podatków danc bude z disco-polo otwierać? A z bazą poczekaj, czas pokaże czy Sparta tą szanse wykorzysta jako kuźnię talentów.
Zygmunt
Zygmunt 27.02.2020, 11:28
Może kiedyś ktoś Cieślikowi podziękuje za wodociągi budowę kanalizacji bulwarów obwodnicy i wiele innych inwestycji także drogowych i za to że ludzie wybierali go tyle razy i urząd funkcjonował normalnie i była współpraca w radzie i w całym mieście było normalnie a budynek atola tam funkcjonowała Informacja turystyczna bo dla niej był zbudowany no jeżeli ty ,,architekcie,,uważasz że ten budynek w Augustowie jest najgorszy to twoje poczucie estetyki wychodzi wraz ze słomą z butów....
przedsiębiorca
przedsiębiorca 28.02.2020, 16:28
pewnie że było normalnie.. trzeba było odstać swoje żeby się dostać do Pani Tereski, bo akurat piła kawę... ale wtedy urzędnik to był "KTOŚ"... nie tak jak teraz, jak jest internet....
Swojak
Swojak 26.02.2020, 16:42
Ja. Nie jestem od składania projektów, ale patrząc jak to u nas wygląda... Z tego co wiem Augustów jest jednym z najgorzej pozyskującym fundusze europejskie w Polsce!!!! I proszę mi powiedzieć ile miasto zarobiło tej zimy? Ile? Dokładną kwotę. To jest wstyd, popatrzcie na Suwałki, park trampolin, drużyna Slepska u nas niepotrzebna, Wigry w 1 albo 2 lidze u nas Sparta od 20 lat w 4 lidze a nawet i okręgówki były... A kasa jak szła dla swoich tak dalej idzie... Gdzie dzieci mają się rozwijać? Na bulwarach?
Obiektywny
Obiektywny 26.02.2020, 20:12
Funduszy podobno pozyskują więcej niż poprzednicy.. nie wierzysz to sprawdź... Za Ślepsk to też podziękuj Cieślikowi i Kożuchowskiemu... a potęgą w piłce nożnej to nie będziemy i szkoda wywalać kasę... Moim zdaniem trzeba w szkołach średnich stworzyć profil sportowy - siatkówka -narybek dla Plus Ligi Ślepska. Młodzież będzie się garnęła bo szansa niesamowita występowania w Lidze Mistrzów Świata... Ale niech powiat się postara i zbuduje salę do treningów dla młodzieży z powiatu augustowskiego... chyba że w ramach rozwoju młodzieży z powiatu augustowskiego niech zbuduje jeszcze jeden parking przy szpitalu i odnowi elewację...
Swoj
Swoj 27.02.2020, 17:38
Tak tylko zrobić klasy sportowe a nie pseudo sportowe, że rodzice dzieci wypisują się, bo trenerzy nie potrafią ich wyszkolić. Np klase sportowa pływacką prowadzi Pani która trenuje fitnees a druga taniec... No proszę was...
Polak
Polak 03.03.2020, 15:07
A daj Pan spokój z tymi klasami, dobrze, że są alternatywy, bo już jedna lub dwie klasy rozwiązane :) A teraz kolejne 50 tys na bazę kajakarzy i kajaki na basenie zardzewiałe i z połamanymi sterami, lodowisko, które prawie nic nie zarobiło patrząc na to ile to pobierało prądu itp... No oczywiście też piękne skałki i plaża miejska najlepsza w mieście. Nic tylko pozazdrościć takiego pięknego i dobrze zarządzanego miasta!
Podobno
Podobno 27.02.2020, 12:59
Podobno ! Grunt to umieć się sprzedać !
Swojak
Swojak 20.02.2020, 17:39
Haha miasto i ich pomysły... Najpierw kajaki na basenie, potem skutery śniezne i ratraki a teraz takie ścianki... Czy wy naprawdę nie macie już lepszych pomysłów? Dlaczego Augustów nie ma plaży z prawdziwego zdarzenia? Czemu w lato nad wodą nie funkcjonuje żadna dyskoteka?? Gdzie ma bawić się młodzież w Albatrosie albo Atvie?? W mieście latem brak parasoli gdzie można było wypić piwko, zjeść a zamiast tego stragany staroci... I nasz piękny atol no i oczywiście baza kajakowa... Brak słów.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.02.2020, 12:54
a jakie pomysły ma starostwo... większość kasy powinni inwestować w Augustów jako stolicę powiatu i miejsce gdzie mieszka ponad 50% ludności powiatu.. tak jak robi każde miasto wojewódzkie.. Białystok najpierw rozwija Białystok poprzez fundusze unijne, fundusze własne i kredyty a później inne miasta z województwa... a co robi starostwo powiatowe??? jak rozwija Augustów???? niech dalej lepią drogi na wsiach... bo tam jest ich elektorat... żenada....
Mieszko
Mieszko 04.03.2020, 00:54
Ty się z choinki urwałeś Mieszkaniec? Gmina miasto Augustów jest jedną z wielu gmin w powiecie, a nie jedyną, więc niby dlaczego starostwo "powinno" dawać miastu większą kasę? Na wsiach gorszy sort ludzi mieszka? Ciekawe czy przypadkiem twoja babka nie ze wsi.
Bombka_z_choinki
Bombka_z_choinki 04.03.2020, 09:02
Białystok też jest jednym z miast województwa a tam są łożone przez władze miasta, województwa i urzędu marszałkowskiego największe pieniądze z UE i innych źródeł dofinansowania. Analogicznie stolicą powiatu jest miasto Augustów....
Mieszko
Mieszko 04.03.2020, 16:19
No właśnie. I skutki tego mamy takie, że Białystok postawił sobie wypasiony dworzec PKS, a w innych miastach, takich jak Augustów, dworce likwidują. Tak ma wyglądać zrównoważony rozwój?
Jan
Jan 22.02.2020, 18:39
Parasole w mieście ? ..piwko w ogródkach ? dyskoteka nad Neckiem ? ... zapomnij .. bulwary nie mogą być puste ...
to nie miało prawa się udać.
to nie miało prawa się udać. 22.02.2020, 07:26
Jak się wybiera PR to potem nie dziwić się że władza tak durnowata że nie wie iż 350 dni w roku pada lub wieje. I buduje amfiteatr bez zadaszenia lub grile bez wiaty za to z blatem z marmuru jak cokołem na trumnę.
To nie tylko Augustowska przypadłość.

Pozostałe