Bieg pamięci powstańców 

  • 13.01.2020, 09:00
  • Jolanta Wojczulis
Bieg pamięci powstańców
Już niespełna dwa tygodnie pozostały do trzeciej edycji Nocnego Biegu Powstańca, który ma przypominać o rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, zapisy już trwają.

Jolanta Wojczulis

Lubisz biegać, możesz oddać się swojej pasji, a przy okazji oddać hołd bohaterom Powstania Styczniowego. W sobotę, 25 stycznia odbędzie się bowiem Nocny Bieg Powstańca. Osoby chętne do wzięcia udziału w biegu mogą jeszcze się zapisywać. Organizatorom wydarzenia, czyli członkom Stowarzyszenia Woda Las z Płaskiej, zależy na popularyzacji sportu oraz propagowaniu atrakcyjności terenu i okolicy, a przede wszystkim na uczczeniu 155 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w tym regionie.

-W ramach naszej imprezy odbędą się dwa biegi, pierwszy na dystansie około 13 km oraz drugi na dystansie 1863 m, przeznaczony szczególnie dla osób starszych i młodzieży, którzy w ten sposób będą chcieli oddać hołd powstańcom styczniowym – informuje mówi Antoni Kuźma, sekretarz Stowarzyszenia Woda Las, które jest organizatorem akcji. -Start biegu krótkiego odbędzie się jeszcze za dnia o godzinie 15.15 i nic poza strojem do biegania nie będzie od zawodników wymagane. Natomiast start biegu głównego jest przewidziany po zmroku i zawodnicy poza odpowiednim strojem powinni posiadać latarkę czołową oraz naładowany telefon.

-W biegu głównym, wzorem lat ubiegłych, zawodnicy startują co jedną minutę. Trasa jest w niektórych punktach oświetlona pochodniami typu szwedzkiego (przecięty na krzyż pień drzewa). Na zwycięzców w kilku kategoriach czekają pamiątkowe puchary.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe