Ukłon w stronę polskiego kina 

  • 10.01.2020, 06:53
  • Jolanta Wojczulis
Ukłon w stronę polskiego kina Fot. Radek Nowacki
To była prawdziwa uczta dla pasjonatów polskiego kina. Mowa o siódmej już edycji cyklu „3xGdynia”, który organizuje Dyskusyjny Klub Filmowy „Kinochłon”. Tym razem augustowska publiczność przez trzy dni obejrzała trzy filmy fabularne i jeden krótkometrażowy. Widzowie mieli też okazję spotkać się z reżyserem Maciejem Pieprzycą i aktorem Sebastianem Fabijańskim.

Jolanta Wojczulis 

Cykl „3xGdynia”, czyli jeden z pierwszych autorskich pomysłów augustowskiego DKF-u Kinochłon, od lat cieszy się ogromnym powodzeniem. Jest to bowiem ukłon w stronę polskiego kina, tego najlepszego, najbardziej porywającego, pokazywanego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Tym razem Bartek Świerkowski prezes DKF Kinochłon i rada programowa klubu wybrała dla swojej wiernej publiczności bardzo zróżnicowany repertuar, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wszystkie rozmowy z gośćmi z powodzeniem prowadziła Ola Salwa, dziennikarka i recenzentka filmowa, redaktor naczelna „Polish Film Magazine”. Przypomnijmy, że wcześniej przez lata nasz cykl prowadził zaprzyjaźniony z nami Michał Oleszczyk, który również zdobył wielką sympatię wśród naszej publiczności.

W pierwszym dniu (niedziela, 15 grudnia), widzowie obejrzeli film „Ikar. Legenda Mietka Kosza” w reżyserii Maciej Pieprzyca, który był gościem po seansie tego filmu.

Podczas niedzielnej rozmowy Pieprzyca zdradził, że temat filmu podsunął mu Piotr Adamczyk.

-Było to podczas kręcenia filmu „Jestem mordercą”. Wówczas Piotr opowiedział mi o mało znanym muzyku jazzowym, niewidzącym Mieczysławie Koszu. Bardzo mnie zainteresowała ta historia, zacząłem więc drążyć i szukać o nim informacji. Łatwo nie było, bo zbyt dużo danych na temat tego wybitnego muzyka nie zachowało się –mówił podczas spotkania, opowiadając również jak wyglądała jego współpraca z Dawidem Ogrodnikiem, odtwórcą głównej roli i z kompozytorem Leszkiem Możdżerem.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe