Milion na rozwój augustowskiego szpitala

  • 12.12.2019, 09:29
  • Beata Perzanowska
Milion na rozwój augustowskiego szpitala
Wieści z powiatu. W środę, 4 grudnia podpisane zostały umowy o dofinansowanie inwestycji w szpitalach powiatowych w Augustowie, Kolnie i Wysokiem Mazowieckiem.

W imieniu Powiatu Augustowskiego umowę z Bohdanem Paszkowskim – Wojewodą Podlaskim podpisali: Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski i Dariusz Jan Szkiłądź – Wicestarosta Augustowski, przy kontrasygnacie Mirosława Krakowskiego – Skarbnika Powiatu.

Dotacja celowa z budżetu państwa o wartości 1 mln zł przyznana została na zakup sprzętu i aparatury medycznej. Wkład własny w wysokości 290,4 tys. zł będzie pochodził z budżetu Powiatu Augustowskiego. Zaangażowane zostaną również środki własne SP ZOZ w Augustowie w kwocie 31 tys. zł.

Doposażonych zostanie pięć komórek organizacyjnych augustowskiego szpitala. Na Oddział Chirurgii Ogólnej zakupiony zostanie m.in. aparat USG z kolorowym Dopplerem, defibrylator, kardiomonitory, a także aparat do elektrokoagulacji oraz stoły i lampy do gabinetów zabiegowych. Gabinet Endoskopowej Diagnostyki Onkologicznej wyposażony zostanie m.in. w gastroskop z torem wizyjnym, kolonoskop oraz sprzęt do koagulacji z argonem. Zaplanowano także zakup specjalistycznej lampy na Blok Operacyjny oraz zintegrowanego systemu artroskopowego dla Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Wyposażenie Pracowni Diagnostyki Obrazowej (RTG) rozszerzone zostanie o nowoczesny aparat USG z pełnym zestawem głowic i kolorowym Dopplerem. Ponadto zakupiony będzie sprzęt do Działu Rehabilitacyjnego, a także m.in. 100 łóżek szpitalnych z materacami i szafkami przyłóżkowymi na różne oddziały oraz podnośniki elektryczne do przenoszenia pacjentów. Przyznana dotacja zostanie wykorzystana jeszcze w tym roku.

– Cieszymy się bardzo, że augustowski szpital znalazł się wśród 3 szpitali w naszym województwie, które otrzymały dotację z rezerwy ogólnej budżetu państwa – mówi starosta Jarosław Szlaszyński. – Z tej inwestycji skorzystają nasi pacjenci. Środki o wartości ponad 1,3 mln zł w całości zostaną wykorzystane na zakup sprzętu i aparatury medycznej, które umożliwią dalsze podnoszenie jakości opieki medycznej i rozwój naszego szpitala, dodaje starosta.

Red.

 

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ot co
ot co 13.12.2019, 09:40
Brawo!
Basia
Basia 13.12.2019, 08:29
Brawo powiat. Bez fanfarów w stylu obiecane wykonane. W sobotę byłam w w okolicach szpitala. Wszystkie budynki odnowione, ogromny parking pod szpitalem zrobiony, lądowisko, cały plac wokoło szpitala pięknie oświetlony. Dawno nie byłam więc jestem w szoku. Gratulacje panom starostom.
mieszkaniec
mieszkaniec 13.12.2019, 10:57
No i nie ma nienawiści i kłótni w powiecie. Sesje spoko bez awantur i człowiek jest szanowany. Tak trzymać

Pozostałe