ŻUBROFFKA zawita do Augustowa

  • 30.11.2019, 09:41
  • Beata Perzanowska
ŻUBROFFKA zawita do Augustowa
14. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się od 4 do 8 grudnia 2019 roku. Głównie co roku festiwal odbywa się w Białymstoku, ale od wielu lat festiwalowe filmy goszczą także w Augustowie. W tym roku Dyskusyjny Klub Filmowy „Kinochłon” zaprasza na pokaz filmów krótkometrażowych z Białorusi.

Festiwal jest marką samą w sobie. To największe tego typu wydarzenie w tej części Europy. ŻUBROFFKA od ponad dekady buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem, dzięki czemu w Białymstoku i na Podlasiu spotyka się twórcza energia z całego świata. ŻUBROFFKA to mądre filmy, niepowtarzalne spotkania z twórcami, warsztaty, panele dyskusyjne, energetyczne koncerty i interesujące wystawy. Podczas tegorocznej augustowskiej odsłony DKF Kinochłon pokaże blok filmowy pod nazwą BIELARUS OUT OF... - BIAŁORUŚ POZA.... Warto dodać, że na Białorusi nie ma studia o światowej sławie ani wielkich producentów, ale filmy fabularne powstają, tyle że poza systemem państwowej edukacji i rządowego wsparcia działa większość młodych filmowców, więc automatycznie są poza oficjalnym środowiskiem filmowym, nie są też niedoceniani przez oficjalne stowarzyszenia twórcze. Twórcy białoruscy szukają więc poza krajem możliwości rozwoju i funduszy na filmy, ale kręcą je u siebie, sięgając często do tematów związanych z miejscem urodzenia. Filmy, które zostaną zaprezentowane są dowodem na to, że współczesne kino białoruskie istnieje. Oczywiście jest jeszcze młode, ale dojrzewa razem z twórcami. Partnerem wieczoru są augustowskie firmy, które swoimi produktami sprawiają, że życie w naszym mieście staje się lepsze. Są to Palarnia Kawy La Kafo i Augustowska Miodosytnia. Augustowski pokaz białoruskich filmów odbędzie się w czwartek, 5 grudnia, o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Spotkanie z białoruskim kinem prowadzić będzie Piotr Malczewski, fotograf, znany podróżnik i współtwórca festiwalu Patrząc na Wschód w Budzie Ruskiej.

Festiwal ŻUBROFFKA zrealizowany z dotacji Miasta Białegostoku oraz dofinansowania Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a jego organizatorem jest Białostocki Ośrodek Kultury i DKF „GAG”. Współorganizatorami wydarzenia jest DKF Kinochłon i Augustowskie Placówki Kultury.

ŻubrOFFka – Białoruś poza…

krótkometrażowy

Białoruś

Czas trwania: 95 min.

Od lat: 16

Reżyseria: Viktor Krasovsky, Sasha Stelchenko, Dima Diedok, Vlada Senkova, Darya Zhuk

BIELARUS OUT OF... - BIAŁORUŚ POZA...

 

Program:

"Souls Dead", Viktor Krasovsky, Belarus 2016, 28’

"Imitation", Sasha Stelchenko, Belarus/Czech Republic 2016, 17’

"Honest Look", Dima Diedok, Belarus, 18’

"From a Great Height", Vlada Senkova, Belarus/Russia 2017’, 16’

"The Real American", Darya Zhuk, Belarus/USA 2015, 13’

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe