Sukcesy uczniów II LO

  • 16.11.2019, 14:26
  • Jolanta Wojczulis
Sukcesy uczniów II LO
W czwartek, 7 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Suwałkach odbył się XXVII Wojewódzki Festiwal Poezji i Piosenki Patriotycznej, którego uczestnikami byli uczniowie szkół średnich nie tylko województwa podlaskiego, ale także warmińsko – mazurskiego. W szranki stanęło ponad stu najzdolniejszych reprezentantów tych placówek. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie uplasowali się na czołowych pozycjach.

Genialną interpretacją wiersza Wojciecha Wencla pt. „Dwie miłości” zachwyciła jurorów Patrycja Bożewicz, która zajęła I miejsce w kategorii recytacji. II miejsce wywalczyła Katarzyna Zaniewska, której wykonanie tekstu Kazimierza Wierzyńskiego pt. „Msza żałobna w katedrze nowojorskiej” również zrobiło wielkie wrażenie na odbiorcach. Na IV pozycji uplasowała się – prezentująca wiersz Jarosława Marka Rymkiewicza pt. „Księżyc nad Wigrami” – Aleksandra Czarow.

Uczniowie II LO okazali się także zwycięzcy w kategorii piosenki. Zespół w składzie: Ewa Chomiczewska, Joanna Czygier, Wiktoria Dębska i Joanna Pawluczyk podbił serca zarówno jurorów, jak i publiczności wykonaniem piosenki „4:30” Dawida Podsiadło. Świetnie poradziła też sobie Patrycja Bożewicz, która – również w tej kategorii konkursu – stanęła na podium, zdobywając tym razem III miejsce. Patrycja wyśpiewała utwór „Warszawo ma”. IV pozycję wywalczył zespół w składzie: Gabriela Wnorowska, Izabela Zaniewska, Krzysztof Pużyński i Bartosz Sztabiński.

Talent młodych poetów z II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie również został doceniony. Na II miejscu ex aequo uplasowali się: Milena Paszkowska z wierszem pt. „Wartość Polski” oraz Mateusz Dadura – autor tekstu pt. „List do Ciebie”. III miejsce przypadło Mateuszowi Perzanowskiemu, autorowi wiersza poświęconego Wacławowi Zawadzkiemu – bohaterowi naszej niepodległości sprzed stu lat.

Opiekunami młodych artystów byli: wicedyrektor szkoły, pan Tomasz Choroszewski (Katarzyna Zaniewska i Milena Paszkowska) oraz nauczycielka języka polskiego – pani Dorota Prokop (pozostali uczestnicy konkursu).

II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie

 

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
:)
:) 17.11.2019, 08:57
3483 zł dyplomowany+ 20% za wysługę lat+50% nagrody za wybitna pracę + dodatek za bycie dyrektorem ( na pewno nie 100 zł :). Najlepsze zarobki w Augustowie a już na pewno w strefie budżetowej za co płacimy my! Podatnicy. Chce wiedzieć za co place ! Chce wiedzieć kto zdzial tak dużo i tak spektakularnie a kto się nie wykazuje . Nie wierzę że panie nie robiły nic ! Chce znać zasady i kryteria! Proszę o zajęcie się tym tematem drodzy redaktorzy!
XD
XD 17.11.2019, 13:01
A wiesz o tym że ludziom się do portfela nie zagląda?

Pozostałe