Integracja na sportowo

  • 13.11.2019, 05:44
  • Jolanta Wojczulis
Integracja na sportowo
„Baw się śmiej – integracja jest okey ”-pod takim hasłem w Szkole Podstawowej nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowickich pod koniec października odbył się dzień sportu integracji. W zawodach podzielonych na dwie części wzięły udział klasy integracyjne I-III oraz IV – VII.

Jolanta Wojczulis 

-Program integracyjnego festynu sportowego powstał z potrzeby integrowania społeczności szkolnej, w szczególności dzieci uczęszczających do klas integracyjnych. Właśnie poprzez wspólną rekreację i zabawę wyzwala się wiele pozytywnych emocji i przeżyć oraz konsoliduje środowisko, budując silne poczucie wspólnoty –mówi Katarzyna Łebska, która wraz z Elżbietą Kierklo, Dorotą Dunaj-Kozłowską oraz Haliną Poźniakowską przygotowała turniej. -Celem imprezy było także wspomaganie dziecka w jego całościowym rozwoju, kształtowanie umiejętności współdziałania zespołowego, opartego na wzajemnym zaufaniu, życzliwości, pomocy, poszanowaniu współpartnera i rywala.

W ramach rywalizacji odbyło się w każdej kategorii po pięć konkursów sprawnościowych oraz konkurencja o charakterze plastycznym.

-Konkurencje sprawnościowe odbywały się między innymi przy użyciu specjalistycznego sprzętu jakim były… gazety oraz obuwie uczestników. Konkurencja plastyczna polegała w klasach młodszych na stworzeniu portretu wychowawcy, a w klasach starszych na wymyśleniu hasła promującego zdrowy styl życia –dodaje Katarzyna Łebska. -Wśród najciekawszych były: „ Jedz warzywa ! Wodę pij ! No i zdrowo sobie żyj”, „ Sport to zdrowie, każdy Wam to powie, nawet 6 ei, czyli my! Ruszaj się, dużo śpij, wodę pij, zdrowo żyj”, „ Jedz owoce i warzywa, a mniej mięsa i pieczywa”, „ Biegam, skaczę, wodę piję, dbam o linię więc nie tyję”, „ Do życia niezbędna witaminka, bo na twarzy wesoła minka”. Wszystkim uczestnikom i tym startującym i tym dopingującym kolegom dopisywał dobry humor, a uśmiech nie schodził im z twarzy, gdyż najważniejsza podczas festynu była dobra zabawa. Komisja złożona z organizatorów wspieranych przez wychowawców klas oraz nauczycieli opiekujących się w tym czasie klasami dwoiła się i troiła nad sprawnym przebiegiem imprezy oraz podliczeniem punktacji poszczególnych konkurencji. W wyniku przeprowadzonej rywalizacji zwyciężyli wszyscy uczniowie klas integracyjnych otrzymując pamiątkowe upominki, których sponsorami była Rada Rodziców oraz Towarzystwo Młodego Krechowiaka. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

W sprawnym przeprowadzeniu konkurencji organizatorkom pomagali uczniowie klas ósmych.

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe