Rowerzyści bez przywilejów 

  • 30.11.2019, 14:27 (aktualizacja 30.11.2019, 19:14)
  • Bartosz Lipiński
Rowerzyści bez przywilejów
Augustów nie jest miastem nadzwyczaj przyjaznym rowerzystom. O tym, jak niełatwo jest dzisiaj poruszać się rowerem po naszym mieście najlepiej wiedzą ci, którzy udadzą się latem do jego centrum. Komfortowy przejazd często jest utrudniony. Na brak ścieżek rowerowych zwracano już uwagę niejednokrotnie. Na pewne niedoskonałości wskazała w interpelacji również jedna z radnych miejskich i zaproponowała też szereg rozwiązań.

Bartosz Lipiński

Latem łatwiej jest pójść pieszo

W wielu miastach nie tylko Polski, ale przede wszystkich Europy Zachodniej, sentyment do rowerów staje się coraz bardziej zauważalny. Głównym czynnikiem takiego zjawiska nie jest ani chęć zaoszczędzenia pieniędzy na paliwie, ani też dbałość o środowisko. Powód wydaje się dużo bardziej prozaiczny. Niekiedy na popularnym jednośladzie można dojechać szybciej, niż stojąc w korku na ruchliwej ulicy. Na szczęście problem zakorkowanych jezdni raczej nas nie dotyczy, co wcale nie oznacza, że rowerzyści w Augustowie mają El Dorado. Zwłaszcza latem, po przyjeździe wielu turystów, ta sytuacja nie jest kolorowa.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe