Abstrakcyjna wolność w Malej Galerii  

  • 24.08.2019, 09:22
  • Jolanta Wojczulis
Abstrakcyjna wolność w Malej Galerii
-Na wystawę w Augustowie wybrałam obrazy, które powstały „z patrzenia” na to, co mnie otacza –mówiła młoda artystka Maria Kazimierczyk, której wernisaż prac odbył się w piątek, 9 sierpnia, w Małej Galerii Augustowskich Placówek Kultury.

Jolanta Wojczulis

Maria Kazimierczyk urodziła się w 1992 roku w Augustowie. Sztuką (głównie malarstwem i rysunkiem) zajmuje się od około 10 lat. W 2012 roku rozpoczęła studia na wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

- Malując to, co jest wokół mnie, tak, jak ja to widzę, medytując nad kolorem i formą, starałam się znaleźć odpowiednie środki wyrazu dla zaobserwowanej sytuacji – mówiła malarka o swoich pracach. -Prace z lat 2012–2015 charakteryzują się precyzją i dokładnością. Są udaną próbą zarejestrowania rzeczywistości w sposób realistyczny.

Maria Kazimierczyk wyznała, że w nowszych pracach z lat 2016–2019, widać stopniowe uwalnianie się z konwencji malarstwa akademickiego, delikatne przejście z natury do abstrakcyjnej wolności, która coraz bardziej ją pochłania i fascynuje.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Koneser
Koneser 25.08.2019, 12:58
Piekna artystka ciekawa sztuka Warto obejrzec i wybrac cos dla siebie
Koneser
Koneser 24.08.2019, 21:49
Piekna dziewczyna i interesujace prace warto obejrzec i wybrac cos dla siebie

Pozostałe