Popłynęli po złote kruszce

• 21.08.2019, 06:44
  • Jolanta Wojczulis
Augustowscy, młodzi kajakarze nie próżnują, szlifują swoją formę, a to przynosi efekty. Tym razem zanotowali bardzo dobre wyniki podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbyły się w Bydgoszczy.

Jolanta Wojczulis

Zawody odbyły się w ubiegłym tygodniu i rozegrane zostały na torze Brdy w Bydgoszczy. Augustów reprezentowali Mikołaj Walulik oraz Łukasz Barszczewski, podopieczni Jerzego Grąbczewskiego oraz Adama Wysockiego. Mikołajowi i Łukaszowi udało się wywalczyć złoty medal w olimpijskiej konkurencji K2 500 metrów.

Ponadto obaj zawodnicy próbowali swoich sił w konkurencjach indywidualnych

Mikołaj Walulik na dystansie 500 metrów zajął tak nie lubiane przez sportowców czwarte miejsce, a na dystansie dwukrotnie dłuższym Łukasz Barszczewski był piąty, ale do medalu zabrakło zaledwie 0,5 sekundy – dodaje Adam Wysocki.

Warto też zanotować, że augustowianka Faustyna Skorupa reprezentująca w tym sezonie klub Dojlidy Białystok wspólnie z Karoliną Karolczuk zdobyły brąz w konkurencji K2-500 m pokonując kilka mocnych osad. Indywidualnie w wyścigu na 5 km Faustyna zajęła wysokie szóste miejsce.

Druga dwójka spartan Wojciech Polkowski i Kacper Dubnicki świetnie zaprezentowała się w eliminacjach na 1000 m. Do mety dopłynęli na drugiej pozycji uzyskując bezpośredni awans do finału. W decydującym biegu po ambitnej walce z przeciwnikami i trudnościami pogodowymi Wojtek i Kacper zajęli ósme miejsce.

Dodajmy, że Mikołaj i Łukasz dzięki świetnej postawie zostali powołani do kadry narodowej juniorów, która w połowie września wystartuje w zawodach Puchar Nadziei Olimpijskich.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom i tradycyjnie życzymy kolejnych tak udanych startów.