Nie można parkować na Nadrzecznej

  • 02.08.2019, 10:22 (aktualizacja 06.08.2019, 18:00)
  • Beata Perzanowska
Nie można parkować na Nadrzecznej
Na początku lipca Powiatowy Zarząd Dróg w Augustowie wprowadził obustronny zakaz parkowania na odcinku ulicy Nadrzecznej w Augustowie. Decyzja ta podyktowana jest zapewnieniem bezpieczeństwa, zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych. Zakaz obowiązuje tylko w sezonie letnim, ale nie wszystkim podoba się jego wprowadzenie.

Beata Perzanowska

Do naszej redakcji wpłynął sygnał od jednego z czytelników, który był oburzony wprowadzeniem zakazu parkowania przy ulicy Nadrzecznej w Augustowie.

-Mamy sezon turystyczny, a utrudnia się życie turystom -wyjaśnia augustowianin. -Miejsc do parkowania jest jak na lekarstwo, a teraz na sezon robi się taki krok. Po co komu ten zakaz? Z tego co się dowiedziałem, to dlatego go wprowadzono, bo panie z wózkami nie mogły przejść. A może to na polecenie tych co mają w okolicy łodzie i nie mogą z nimi przejechać? O zwykłych mieszkańcach się nie myśli.

Dodajmy, że ulica Nadrzeczna wiedzie nad jezioro Necko, na plażę Bielnik i rzeczywiście przy niej usytuowane są mariny i przejeżdżających samochodów z łodziami nie brakuje. Ulica ta jednak do najbezpieczniejszych nie należy. Znajdują się na niej dość problematyczne zakręty, a zaparkowane na obydwu stronach jezdni pojazdy nie ułatwiają poruszania się po niej. Zresztą przez zaparkowane samochody pojazdy z łodziami nie mogą przejechać, a to tak naprawdę stwarza ogromne zagrożenie dla wszystkich użytkowników drogi. Należy też dodać, że ulica znajduje się w dzielnicy domów jednorodzinnych i tak naprawdę każdy z mieszkańców ma własne podwórko, gdzie bez problemu może zaparkować auto. Jak podkreśla Daniel Hiero, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Augustowie, zakaz został wprowadzony po to, by było na ulicy Nadrzecznej o wiele bezpieczniej.

 

-W sezonie o wiele więcej osób korzysta z tej ulicy, bo prowadzi ona do kwater turystycznych, ośrodków i jeziora. Zakaz parkowania po obu jej stronach został wprowadzony na początku lipca i będzie obowiązywał do końca sierpnia. Jego wprowadzenie jest efektem debaty z mieszkańcami, jaka niedawno się odbyła w Augustowie. Augustowianie sami apelowali o postawienie znaków zakazu parkowania. W tej sprawie interweniował także Filip Chodkiewicz, zastępca burmistrza - tłumaczy Daniel Hiero. -Jeśli chodzi o miejsca parkingowe, to przy tej ulicy ich nie brakuje. Na końcu Nadrzecznej jest duży parking nad samym jeziorem. Miejsca parkingowe są też na początku ulicy, przy wjeździe z Mostowej oraz w połowie Nadrzecznej, przy ulicy Kwaśnej. Przy Kwaśnej naprawdę jest ogromny parking i cały czas stoi pusty. Nie wiem, czy z wygody czy z niewiedzy.

Daniel Hiero dodaje też, że zakaz parkowania ma przede wszystkim wpłynąć na bezpieczeństwo pieszych i zmotoryzowanych, a nie utrudniać komuś życia.

Przypomnijmy, że o bezpieczeństwie na ulicy Nadrzecznej debatowano publicznie wielokrotnie. Samorządowcy przez lata apelowali o wprowadzenie rozwiązań, mających poprawić bezpieczeństwo na tej ulicy. Wielokrotnie podkreślali, że augustowianie narzekają na to, że tą ulicą masowo rozwijają nadmierną prędkość zarówno motocykliści, jak i kierowcy samochodów. Tak więc postawienie zakazu obustronnego parkowania należy uznać za rozsądne. Czekać należy na progi zwalniające.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kierowca
Kierowca 05.08.2019, 16:13
Dzisiaj rano jechałem i widziałem nadal zaparkowane samochody na ul. Nadrzecznej gdzie jest ten zakaz / były na rejestracjach augustowskich/. Myślę że nic nie da ten znak.
mk
mk 04.08.2019, 15:19
i bardzo dobrze tylko poproszę o częstsze patrole policji bo nie parkują na ulicy tylko na chodnikach
Mieszkaniec
Mieszkaniec 03.08.2019, 22:05
Gdyby władze odpowiedzialne za katastrofalny stan nawierzchni ul.Zygmuntowskiej zatroszczyły się o bezpieczeństwo kierowców,dokonując jej remontu ,gdyż jazda tą ulicą to prawdziwy tor przeszkód.
Ja
Ja 02.08.2019, 22:20
Bardzo dobrze.👍👍
Mieszkaniec z Nadrzecznej
Mieszkaniec z Nadrzecznej 02.08.2019, 14:24
Jeszcze powinien być zamontowany próg zwalniający przed pierwszym zakrętem jadąc od ulicy Mostowej .Wyjechać ze swojej posesji to trzeba bardzo uważać.
ac
ac 05.08.2019, 11:40
Należy zwinąć asfalt i zostawić kocie łby. Wtedy na całej długości będą jeździć wolno.
www
www 02.08.2019, 14:03
czy na Rybackiej ten zakaz parkowania też będzie dotyczył?
Biel i czerń
Biel i czerń 04.08.2019, 11:00
Pytasz o ten słynny parking???
Augustowianka
Augustowianka 02.08.2019, 13:53
Dlatego powinny byc płatne parkingi juz w tym roku. A ja jestem za tym zakazem parkowania na Nadrzecznej bo jeżdżę nią dość czesto i tam była masakra i jeszcze czasem jest. Nie którzy nie zwracają uwagi na znaki i dalej parkują. Z całym szacunkiem ale kobieta lub mężczyzna z wózkiem ma prawo iść po chodniku. A parkujacy ma obowiązek pozostawiać 1.5 m. Szerokosci chonika parkując na nim. Pomijam już zakaz.
ads
ads 02.08.2019, 11:28
A czy PZD wie, że znak ograniczenia prędkości na znaku "próg zwalniający" obowiązuje do znaku odwołującego lub najbliższego skrzyżowania? Teraz na odcinku Nadrzecznej przy Necku z jednej strony jedzie się 20, a z drugiej 40. Dlaczego? Na ul. 3 Maja spory kawałek trzeba jechać 20 km/h bo takie jest ograniczenie. Czy to nie przesada?

Pozostałe