Rekreacja na łonie natury  

  • 28.06.2019, 08:23
  • Jolanta Wojczulis
Rekreacja na łonie natury
Jedni wskoczyli na rowery, drudzy dosiedli wierzchowców a jeszcze inni popłynęli kajakami. Mowa o uczestnikach cyklicznej imprezy „Z biegiem Kanału Augustowskiego”.

Jolanta Wojczulis

Już po raz piąty amatorzy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu mieli pole do popisu. W sobotę, 22 czerwca, wzięli udział w cyklicznej imprezie „Z biegiem Kanału Augustowskiego”. W tym roku w imprezie udział wzięło 100 osób. Podobnie jak w latach ubiegłych do wyboru było kilka form aktywności i urokliwych szlaków do przemierzenia. Ucieszyli się na pewno miłośnicy jazdy na rowerze, jazdy konno oraz pływania w kajaku. Wybierając jedną z tych aktywności, wszyscy udali się na piknik przy śluzie Swoboda.

Tradycyjnie jak co roku uczestnicy imprezy wystartowali spod amfiteatru (kajakarze pojechali autokarem na śluzę Gorczyca, by tam przesiąść się do kajaków), gdzie serdecznie ich powitała Ewa Janewicz, prezes Augustowskiej Organizacji Turystycznej, główny organizator rajdu.

Celem sobotniej imprezy, podobnie jak w latach ubiegłych, było zapoznanie mieszkańców Augustowa i okolic oraz turystów z kraju i zagranicy z pięknem szlaków położonych wzdłuż Kanału Augustowskiego oraz promocja zdrowego trybu życia poprzez upowszechnianie turystycznych imprez i aktywnego spędzania czasu.

Na pikniku przy śluzie Swoboda jak zwykle nie zabrakło pysznego jadła oraz dobrej muzyki. Wszyscy biorący udział w wydarzeniu otrzymali pamiątkowe koszulki oraz mapę szlaków do samodzielnego zwiedzania Augustowszczyzny i terenów wzdłuż Kanału Augustowskiego.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe