Będzie jaśniej i ekonomiczniej 

  • 22.06.2019, 15:10 (aktualizacja 22.06.2019, 15:18)
  • Bartosz Lipiński
Będzie jaśniej i ekonomiczniej
Niektórzy z miejskich radnych narzekają na ich zdaniem niesatysfakcjonujący poziom pozyskiwania środków unijnych na rozwój i infrastrukturę Augustowa. Na przekór tym ocenom naszemu magistratowi udało się ostatnio otrzymać spory zastrzyk finansowy na modernizację oświetlenia ulicznego. Niebawem na wielu ulicach miasta pojawią się nowe i wydajniejsze lampy LED-owe. Co ważne, sama eksploatacja będzie też znacznie tańsza.

Bartosz Lipiński

Oświetlenie coraz gorętszym tematem

W ostatnich miesiącach w Augustowie trwały gorące debaty dotyczące oświetlenia ulicznego w mieście. Działo się tak przede wszystkim za sprawą planowanego remontu ulicy Wojska Polskiego. Temat wybudowania nowych latarni omal nie doprowadził do upadku ambitnych założeń, gdy samorząd powiatowy i miejski nie mógł znaleźć consensusu w kwestii, do kogo tak naprawdę należy to zadanie. Aktualnie czekamy na rozpatrzenie przez wojewodę nowego wniosku o dofinansowanie, w którym tym razem ujęto również oświetlenie. Ale przy okazji batalii o Wojska Polskiego w tle przewijał się jeszcze jeden problem.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
www
www 27.06.2019, 11:52
nie rozmieszajcie mnie , bo już ze 3 lata na żabiej stoją słupy do lamp, ponoć miała być pierwszą ulicą w mieście z leadami, do dzisiaj ich nie ma. Zapytajcie Burmistrza gdzie są ? jeszcze jak był zastępcą to obiecywał i tak teraz będzie, no chyba że zostaną zamontowane na Rybackiej to co innego.
Biel
Biel 27.06.2019, 14:46
Magistrat powinien być przeniesiony na rybacką. 😂😂😂
Edyta
Edyta 23.06.2019, 20:25
Lampy wymieniają a że śmieciami nie dają rady ot porażka
sc
sc 23.06.2019, 08:38
"Głównym celem projektu jest zmniejszenie niskiej emisji oraz poprawa jakości powietrza w Gminie Miasta Augustów". Z ciekawości pytam. W jaki sposób zamontowanie ledów zmniejszy smog w Augustowie? Mamy jakąś elektrownię? Tak tylko, bo nie mogę tego rozkminić.
EKO
EKO 23.06.2019, 18:06
w wielkim skrócie - lampy LED - niższe zużycie energii powoduje zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Szczegóły można znaleźć na Google jak się chce....
sc
sc 24.06.2019, 08:29
Led to zmniejszenie zużycia energii owszem, ale nie czarujmy się. Wpływu wymiana na ledy na czystość powietrza w samym Augustowie będzie zerowa. Mniejsze zużycie prądu tak i to dobrze, ale z tym polepszeniem powietrza to bym nie czarował ludzi.
Fantastycznie i transparentne
Fantastycznie i transparentne 22.06.2019, 17:44
Fantastycznie. A może przy tak fantastycznym oświetleniu, fantastycznie ktoś dojrzy śmieci, papiery butelki i pety. W fantastyczny też sposób może znajdą się fantastycznie ludzie z fantastycznej spółki i w końcu sorzatną to co się należy. A fantastyczny prezes po zmroku ale za to w fantastycznym oświetleniu zainteresuje się tym co należy.

Pozostałe