Ostra kłótnia radnych

  • 07.06.2019, 08:48 (aktualizacja 07.06.2019, 22:00)
  • Bartosz Lipiński
Ostra kłótnia radnych
Nic nie zapowiadało jednej z największych scysji na sesji rady miejskiej w obecnej kadencji. Ostra i publiczna kłótnia byłaby może bardziej zrozumiała, gdyby dotyczyła radnych z różnych klubów, ale nie samorządowców, którzy startowali z jednego ugrupowania i pojawiali się w kampanii na tych samych konwencjach wyborczych. Tłem całego sporu był realny problem mieszkańców jednego z budynków w centrum Augustowa.

Bartosz Lipiński

Cały artykuł dostępny wyłącznie w papierowym wydaniu tygodnika Przegląd Powiatowy, do kupienia od czwartku, 6 czerwca. Zapraszamy do lektury.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sąsiad
sąsiad 11.06.2019, 22:37
Widać Marcin bardziej skupia się teraz na dyrektorowaniu w Suwałkach niż na ogarnianiu swojego klubu :D
Sąsiad Darka
Sąsiad Darka 08.06.2019, 16:56
Czemu gazeta nie napisze o policji, pogotowiu, leżeniu w krzakach.
wfe
wfe 12.06.2019, 09:28
Znoooooowwwwwwuuuuuuuu?
😂
😂 08.06.2019, 21:34
Nieustannie są artykuły o policji pogotowiu a o krzakach też coś się znajdzie. Sprecyzuj sąsiedzie Darka o co ci chodzi ...
Józef
Józef 08.06.2019, 16:23
Ich Miasto a miało być nasze
Wyborca
Wyborca 07.06.2019, 16:46
Zamiast działać na rzecz miasta,żeby miasto cały czas się rozwijało i szło do przodu,to się kłócą między sobą,po to was wybraliśmy szanowni radni miasta.
Alojzy Strucel
Alojzy Strucel 07.06.2019, 13:38

Każdy radny ma narzędzia dyskusji z władzą wykonawczą, które daje mu ustawa o samorządzie gminnym. Nazywają się one interpelacja i zapytanie. Z narzędzi tych należy racjonalnie korzystać, a nie truć gitary całej radzie i urzędnikom przez godzinę o rolce papy, pięciu deskach i tym co rzekomo powiedział radnemu robotnik na dachu. Być może niektórym zależy na lansowaniu się na wizji tanim populizmem (tzw. pochylaniem się nad losem szarego mieszkańca), ale takie praktyki powinny być pacyfikowane skutecznie przez przewodniczącego RM (który, nawiasem mówiąc, zupełnie nie sprawdza się w tej roli). Rada Miasta spotyka się dosyć rzadko i w ramach swoich spotkań powinna dyskutować tematy strategiczne i kluczowe z punktu widzenia rozwoju miasta - a takich z pewnością nie brakuje. W sprawach ***relnych (choć może istotnych z punktu widzenia jednostek) należy kierować zapytania i ewentualnie dyskutować je (z umiarem) na komisjach. Dobra rada wujka Alojzego - przewodniczący RM do wymiany, wybrać kogoś skutecznego i nie politykiera no i do roboty gonić uciekający świat.
luzik
luzik 07.06.2019, 19:38
Popieram i jestem za !
Mam do tego jeszcze jedną propozycję aby Radni Na posiedzenia Rady przychodzili w miarę punktualnie a nie jak co nie którzy wpadają po 3 godzinach i udają zatroskanych o los mieszkańców . Wszyscy wiemy o co chodzi lista podpisana i dieta leci. W związku z powyższym proponuję aby Posiedzenia Rady Rozpoczynały się np. o godz 16:00 tak aby nawet ze Śklepska można było przyjechać na czas lub ustalić limit czasowy na spóźnienia np. 1 godzinę chociaż osobiście uważam że to i tak za dużo ( człowiek kulturalny i szanujący innych powinien na spotkanie przybyć punktualnie ) A tak na marginesie to faktem jest że Przewodniczący Rady jest do wymiany.
***j
***j 07.06.2019, 19:21
Już dawno powinni zmienić przewodniczącego. Ten to porażka największą w historii rady
ssd
ssd 07.06.2019, 11:53
Ale jazda , sterowalni z tylnego fotela ...tylko WW się nie dał
Www
Www 07.06.2019, 19:49
Bardzo dobrze że nie jest już burmistrzem. Bardzo się cieszę. Ktokolwiek byle nie on.
wow
wow 08.06.2019, 13:24
BARDZO DOBRZE
winter is comig
winter is comig 07.06.2019, 23:13
Ktokolwiek....ha,ha,ha .No to z takim myśleniem mamy co mamy. Brak słów.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 06.06.2019, 18:42
Panie Miklas jako mieszkańcy i wyborcy oczekujemy od Pana stanowczej reakcji na takie zachowania radnych klubu i koalicji , publicznego wyśmiewania sie z Pana i obrażania !!! Włącznie ze złożeniem skargi do struktur powiatowych i wojewódzkich Pana Partii
Tron
Tron 07.06.2019, 15:05
Jak już to mów w imieniu wyborców którzy na tego Pana głosowalii a nie mieszkańców bo se tego nie życzę.
Zygmunt August
Zygmunt August 07.06.2019, 13:16

Następnym razem trzeba myśleć na kogo się głosuje ....ale tak to jest jak się słucha ,,pielgrzymów'' i bzdetów wybirczych. Myśleć ludziska to nie boli.
hit
hit 07.06.2019, 10:19
Oraz do prokuratury. Plosem pani a oni mnie bijooooom....
klub
klub 06.06.2019, 16:49
Mam prośbę do Pana Radnego Miklasa, aby nam mieszkańcom przedstawił tego przedsiębiorcę który jest właścicielem przedszkola Montessori dla którego to Pan Radny walczył tak dzielnie o dotację miejską.
Eye
Eye 06.06.2019, 21:49
Wszyscy wszystko wiedzą
Kary
Kary 07.06.2019, 13:38
TRANSPARENTNIE, wszystko jest......
Łysek
Łysek 07.06.2019, 21:39
O bardzo......
Rudolf
Rudolf 08.06.2019, 09:53
Za plecami się śmieją a ten nie wie o co chodzi
niezadowolona
niezadowolona 06.06.2019, 15:40
Darek wracaj!
@
@ 08.06.2019, 10:44
Darek na burmistrza !!

Pozostałe