Z uśmiechem na kółkach

  • 02.06.2019, 06:20
  • Jolanta Wojczulis
Z uśmiechem na kółkach
Dużo zdrowego ruchu, świeżego powietrza i przedniej zabawy- tak w kilku słowach można podsumować X edycję Rowerowej Wycieczki Rodzinnej, która odbyła się w niedzielę, 26 maja, tradycyjnie zorganizowanej przez Augustowski Klub Sportów Rowerowych i Wrotkarskich „WIR”.

Jolanta Wojczulis 

W niedzielne przedpołudnie Rynek Zygmunta Augusta zapełnił się cyklistami. Na dwóch kółkach przyjechali zarówno duzi, ale także mali rowerzyści, którzy z wypiekami na twarzy wyruszyli leśną trasą wiodącą przez Puszczę Augustowską na plażę przy Ośrodku „Skowronek” (nad Jeziorem Sajno), gdzie czekało na nich wiele niespodzianek. Cała impreza miała bowiem charakter rekreacyjnego pikniku rodzinnego urozmaiconego wieloma atrakcjami, wiążącymi w sobie aktywność i dobrą zabawę.

Dzieciaki mogły skorzystać między innymi z trampoliny, ścianki wspinaczkowej, wziąć udział w konkurencjach sportowych oraz maratonie rowerowym.

Najmłodsi licznie gromadzili się przy zdolnych paniach, które tworzyły na ich buziach istne dzieła sztuki.Roześmianych maluchów nie zabrakło też przy „stoisku” z watą cukrową.

Odgłosy dziecięcej radości roznosiły się także przy ogromnej dmuchanej zjeżdżalni, która była również stale oblegana.

Najmłodszym uczestnikom wycieczki wielką frajdę sprawili również druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów –Lipowiec. Strażacy zorganizowali konkurs, w którym dzieci mogły wcielić się w rolę strażaków. Główną atrakcją była woda z węża strażackiego.

Po sportowych zmaganiach można było posilić się smakowitą kiełbaską z ogniska oraz spałaszować coś słodkiego. Dla spragnionych nie zabrakło też wody i soków.

Po zakończeniu pikniku wszyscy pełni emocji i zadowoleni wrócili do swoich domów.

-Jestem tu co roku i za każdym razem jest świetnie– powiedziała mi jedna z uczestniczek wycieczki. – Za rok z pewnością całą rodziną znowu weźmiemy udział w tej imprezie.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą wycieczki, która od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem, był świętej pamięci Janek Bukłaho.

Zorganizowanie tak dużego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie ludzi dobrej woli i wielu instytucji. Wycieczka była współfinansowana przez miasto Augustów.

-Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu przedsięwzięcia: właścicielom Sklepu Rowerowego „ABC”, Hurtowni „Sezam”, Hortexowi, OSP Lipowiec, Ośrodkowi Wypoczynkowemu „Skowronek”,firmie Brunswick oraz Active Team –dodał Arek Hawryluk prezes Augustowski Klub Sportów Rowerowych i Wrotkarskich „WIR”.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe