Dobra gospodyni u Pana Boga za piecem

  • 19.05.2019, 19:14
  • Krzysztof Przekop
Dobra gospodyni u Pana Boga za piecem
Dobra gospodyni, jak mówią o Urszuli Pasławskiej jej bliscy współpracownicy, zobowiązała się, że w Europarlamencie wywalczy dla naszego województwa 2 mld euro na rozwój. W kampanii wyborczej znakomicie wykorzystała podlaskie akcenty. Jej dwa filmiki czerpią inspirację z filmu Jacka Bromskiego "U Pana Boga za piecem". Zapraszamy do obejrzenia. Tak powinno się robić materiały wyborcze.

Poniżej publikujemy pierwszy z filmów.

 

I jeszcze jeden.

 

 

Urszula Pasławska jest „dwójką” na liście Koalicji Europejskiej do Europarlamentu w okręgu województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

-Podlasie to wspaniały, historyczny region, różnorodny kulturowo, tolerancyjny, bogaty przyrodniczo, pełen cudownych gościnnych ludzi. Dlatego musimy jeszcze lepiej wykorzystać jego potencjał, co się zwyczajnie nie uda bez pieniędzy z Unii na rozwój infrastruktury, na dotacje dla lokalnych przedsiębiorców, na dofinansowanie szpitali, na inwestycje w rolnictwie. 2 mld euro jest kwotą, którą jako dobra gospodyni wynegocjuję dla Podlasia w Brukseli. Mam doświadczenie w negocjacjach z UE, ponieważ jako wicemarszałek zdobywałam pieniądze z strukturalnych funduszy. To zadanie, którego dziś publicznie się podejmuję przed każdym mieszkańcem Podlasia –zobowiązała się kandydatka.

Materiał sfinansowany przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni

Rozmowa z kandydatką do Parlamentu Europejskiego Urszulą Pasławską

Pani poseł, proszę powiedzieć, dlaczego w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego warto oddać głos na Urszulę Pasławską?

-Uważam, że warto poprzeć moją kandydaturę, ponieważ wiem, jak zabiegać o sprawy polskie oraz o fundusze z budżetu unijnego. Warto jest głosować na ludzi sprawdzonych i doświadczonych. Przyjęłam hasło: „Dobra gospodyni”, bo dobra gospodyni dba o wszystkich. Zarówno o województwo podlaskie, jak i województwo warmińsko-mazurskie. Zajmowałam się przez wiele lat funduszami europejskimi, byłam wicemarszałkiem województwa i negocjowałam programy unijne. Pozyskiwałam środki dla Polski wschodniej. Posiadam doświadczenie, potrafię poruszać się po korytarzach ważnych instytucji. Założyłam sobie program: 2 miliardy euro dla Podlasia i jest to cel, z którego będzie mnie można rozliczyć.

Jakie działania zamierza pani podjąć w Europarlamencie dla dobra naszych rolników?

-Na Podlasiu rolnictwo jest na bardzo wysokim poziomie. Standardy produkcji żywności są chwalone nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Myślę tu przede wszystkim o branży mleczarskiej, ale i o innych. Jako posłanka skupiam się na budżecie unijnym w ramach wspólnej polityki rolnej. W poprzedniej perspektywie wynegocjowaliśmy 32 miliardy euro i teraz nie może być ani złotówki mniej. Natomiast, jeżeli chodzi o dopłatę bezpośrednią, to już dzisiaj jesteśmy po konsultacjach z kolegami z Parlamentu Europejskiego, żeby dopłaty obszarowe stanowiły około 280 euro do hektara. To pozwoli rolnikom w województwie podlaskim na wzmocnienie konkurencyjności i dalszą produkcję żywności dobrej jakości. Ale oczywiście gospodarstwa są rozmaite np. ekologiczne, różne pod względem wielkości. Każdy ma szansę i prawo się rozwijać. O to będę walczyła.

Jak ocenia pani postawę kolegów z PiS, którzy w ostatnim czasie robią wiele w mediach, aby zdyskredytować Polskie Stronnictwo Ludowe?

-Ta fala nienawiści wobec PSL trwa od kilkunastu miesięcy. PiS chciało wyeliminować PSL już w wyborach samorządowych. My jesteśmy partią bardzo mocno osadzoną wśród ludzi i w małych środowiskach, dlatego robimy swoje. Idziemy ze swoimi sztandarowymi i programowymi pomysłami. Nie robimy żadnej anty-kampanii. Nie idziemy do wyborów przeciwko komukolwiek, lecz w sprawie Polski i naszego regionu.

Proszę zachęcić mieszkańców Augustowa i powiatu augustowskiego, aby 26 maja poszli na wybory i poparli pani kandydaturę.

-Szanowni państwo, województwo podlaskie i Ziemia Augustowska zmieniły się w ostatnim czasie nie do poznania. Jest to oczywiście zasługa pracy mieszkających tu ludzi, ale również Unii Europejskiej. Żeby móc dalej się rozwijać potrzebne są nam z całą pewnością środki unijne. Dlatego 26 maja, w Dzień Matki, ale też dobrej gospodyni, pójdźcie państwo na wybory i oddajcie na mnie swój głos.

Materiał sfinansowany przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni

 

Krzysztof Przekop
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zielony
zielony 21.05.2019, 11:05
wykorzystanie munduru policjanta w spocie wyborczym. na to jest paragraf?
Nie
Nie 20.05.2019, 18:26
Na tęczowy PSL-nigdy farbowana partia,zawsze jak kwiatek do kożucha.Cytując klasyka przecież to "sami swoi " - są w KE " bujaj się w...o. "

Pozostałe