Strefy na sezon nie będzie  

  • 13.05.2019, 09:16 (aktualizacja 14.05.2019, 17:34)
  • Beata Perzanowska
Strefy na sezon nie będzie
Na sezon letni miała być ponownie wprowadzona strefa płatnego parkowania w Augustowie. Pomimo szumnych zapowiedzi, ankiety wśród mieszkańców oraz społecznej debaty parkometry w lecie nie pojawią się na naszych parkingach. Powodem tej sytuacji, jak tłumaczą władze miejskie, są czasochłonne procedury.

Beata Perzanowska

Strefa płatnego parkowania została wprowadzona w 2014 roku i działała przez trzy lata. Płatne parkowanie funkcjonowało przez sześć dni tygodnia. Potem w związku z wyrokiem sądu administracyjnego augustowska strefa została skrócona do pięciu dni tygodnia. Wprowadzenie strefy zdało egzamin. W centrum bez problemu można było znaleźć miejsce do zaparkowania auta, a mieszkańcy przyzwyczaili się, że udając się na zakupy nie warto jechać autem, ale przejść się piechotą. W zeszłym roku władzom miejskim nie udało się utworzyć strefy, ale miała ona ponownie powrócić na ten sezon letni. Warto jednak podkreślić, że jej brak zwłaszcza latem komplikuje ruch pojazdów, szczególnie w centrum. Poza tym rodzi wiele problemów takich jak blokowanie przez cały dzień miejsc parkingowych przez pracowników sklepów i firm znajdujących się w centrum miasta. Kiedy opłata za parkowanie była pobierana, blokujące auta znikały z parkingów. Do tego nie mając miejsca do zaparkowania mieszkańcy pozostawiają swoje samochody w niedozwolonych miejscach, a przez to stwarzają niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nie można pominąć wielokrotnie przez nas podkreślanej roli straży miejskiej, która została przed laty zlikwidowana. To właśnie strażnicy miejscy najczęściej zajmowali się przestrzeganiem prawa ruchu drogowego przez kierowców i skutecznie likwidowali problem nieprawidłowego parkowania. Odpłatność za parkowanie rozwiązałoby wiele tego typu problemów i powrócono do rozmów nad jej ponownym uruchomieniem. W kwestii ponownego wprowadzenia strefy parkowania augustowski magistrat przeprowadził ankietę wśród mieszkańców, według której, większość chciała powrotu strefy. Odbyła się nawet specjalna debata społeczna na ten temat. Mimo akceptacji społeczeństwa władzom miejskim strefy w tym roku nie uda się przywrócić.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Max
Max 14.05.2019, 16:53
Ludzie (mówię do tych komentujących) naprawdę nie rozumiecie, że prawo jest prawem i procedura musi być przestrzegana. Koniec.
Ronin
Ronin 16.05.2019, 11:21
A teraz prawo jest prawem i procedura obowiązuje ! Brawo bo jakoś wcześniej to była wina urzędników że źle pracują i przez to są blokowane inwestycje . Punkt widzenia się zmienia względem punktu siedzenia prawda ?
Powiem tylko że jesteście śmieszni i jak na razie nic nie możecie zrobić porządnie a to świadczy o waszej niekompetencji. A tak już na marginesie to lepiej patrzeć w ścianę niż w oczy mieszkańców po tych wszystkich obiecankach, konferencjach , unieważnionych przetargach , przekazanych działkach, zwolnieniach pracowników iitd
Szkło powiększające
Szkło powiększające 14.05.2019, 19:03
Daj spokoj dziewczyno, lepiej miastem się zajmij bo zarasta
Biba
Biba 13.05.2019, 22:47
Tyle miało być, a niczego nie ma. Żyjemy w czasach PR a nie skutecznych działań. Brawo augustowianie za wybór władz. Dajcie się dalej nabierać na piekne słówka a będziecie w czarnej dziurze. Już jedną nogą jesteście..
des
des 13.05.2019, 16:46
Kononowicz mówił prawdę.

Pozostałe