Zaskakujące wyniki rankingu

  • 15.05.2019, 10:00 (aktualizacja 16.05.2019 08:40)
  • Bartosz Lipiński
Zaskakujące wyniki rankingu Na zdjęciu: Radna Aleksandra Sigillewska odczytuje interpelację na ostatniej sesji.
Z badań opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że Augustów jest w dość odległym miejscu, jeśli chodzi o pozyskiwanie środków unijnych. Przed nim są np. małe miasteczka z naszego województwa o dużo mniejszym potencjale. Tak smutne dane przedstawiła w interpelacji jedna z miejskich radnych. Burmistrz nie podziela tej opinii. Jego zdaniem omawiany ranking GUS należy rozpatrywać w zupełnie innym kontekście.

Bartosz Lipiński

Cały artykuł dostępny wyłącznie w papierowym wydaniu tygodnika Przegląd Powiatowy, do kupienia od czwartku, 9 maja. Zapraszamy do lektury.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (59)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hieronim
Hieronim 17.05.2019, 23:43
Rankingi są tylko biurokratyczną formalnością. Nasze miasto mlekiem i miodem płynie.
augustowiak z krwi
augustowiak z krwi 15.05.2019, 12:39
Dokładnie u nas wszyscy potarzają, że na nic nie ma pieniędzy... takim tokiem rozumowania widzimy jak wygląda nasz basen, urząd miasta, drogi, o miejscach dla rozrywki już nie wspomnę. Tu trzeba młodych chętnych ludzi, a nie starych , zmieniający tylko stołki pionków, podstawiających sobie kłody pod nogi, aby tylko ten drugi czegoś nie osiągnął.. Tu trzeba pracować dla ludzi a nie dla siebie i cele polityczne !!
 Czlowiek
Czlowiek 15.05.2019, 15:11
Przecież teraz rządzą "młodziakiaki" ! Wielkie plakaty przyćmiły ludziom rozum !
Red
Red 15.05.2019, 14:02
W poprzedniej kadencji podobno była młodzież i miało być tak pięknie .....a czym się skończyło podtrzymaniem, donosami a całowała w tym młodzież z Naszego Miasta a w Suwałkach starzy wyjadacze to i widać ....
Jasne
Jasne 15.05.2019, 22:49
Nasi Młodzi nie wiedzą co oznacza pojęcie "dobro wspólne".
Blue
Blue 16.05.2019, 07:53
Właśnie oni najlepiej wiedzą co to znaczy "dobro wspólne" NM
mieszkaniec z dziada nie pradziada
mieszkaniec z dziada nie pradziada 14.05.2019, 11:56
puk puk . tu niż demograficzny. dzień dobry .
Augustowiak
Augustowiak 13.05.2019, 15:56
Pan Cieślik zrobił bulwary,położył kostkę za unijne pieniądze i od tamtej pory totalny zastój.Kiedyś to Suwałki i Ełk przyjeżdżały do nas,teraz to my jeździmy do nich,bo tam przynajmniej coś się dzieje i idzie cały czas do przodu,a Augustów stoi w miejscu.
Chociaż bieda w kamienicy hulaj na ulicy :):):)
Chociaż bieda w kamienicy hulaj na ulicy :):):) 13.05.2019, 19:59
W Suwałkach i Ełku dzieje dlatego, że dawno temu postawili tam na rozwói gospdarczy, założyli dawno strefy ekonomiczno-gospodarcze. A bulwary kostki place baseny itp porobili całkie niedawno. Zyli we właściwej kolejności. Najpierw przemysł miejsca pracy i zarobki oraz budownictwo mieszkaniowe a potem zabawki dla ludzi . A u nas dokładnie na odwrót. Jeśli ktoś uważa że wykładanie kostki to jest inwestycja która sprawi że będzie "się działo " w Augustowie to uchroń nas Panie od takich rządców..
Net
Net 13.05.2019, 20:29
Kilka stoczni jachtowych to kiedy powstało?a kiedy nastąpiła prywatyzacja papierosówki a POM i wiele firm budowlanych to kiedy powstało a jak dawniej wyglądała baza hotelowo-noclegowa i wiele innej drobniejszej działalności a w firmach strefy w Suwałkach kokosów nie płacą idź i sprawdź Augustów władze Augustowa muszą się wreszcie zdecydować w jakim kierunku mamy się rozwijać a nie opowiadać bajki i robić propagandę ....
Pracownik
Pracownik 15.05.2019, 19:42
W strefie suwalskiej tyle płacą że jest w sam raz aby Augustowianie jeżdzili tam do pracy gromadnie. Niektóre zakłady ze strefy swój transport wysyłają bo tylu pracowników z tąd dojeżdża.
Przespana szansa
Przespana szansa 14.05.2019, 19:55
Te zakłady które opisujesz powstały bez wsparcia samorządu. I jest ich za mało. Potrzeba było działań rowojowych samorządu wspomagających przemysł zachęcających do umiejscowania produkci w Augustowie a nie bylibyśmy teraz na począku drogi.
August
August 14.05.2019, 23:16
Samorząd ma uzbroić teren w wodociąg ,kanalizację,prąd zbudować drogi ,stwarzać dobry klimat dla rozwoju nie gnębić podatkami kształcić młodzież stwarzać możliwości wypoczynku nie załatwiać spraw dla kolesi aprzedsiębiorcy sami sobie poradzą z zarządzaniem i tworzeniem przedsiębiorstw i to samorząd w latach 90-tych robił i powstawały zakłady lub się prywatyzowały w Augustowie rozwijały się te które miały tradycje byli fachowcy dlatego np.nie powstała żadną stocznia w Suwałkach mimo że była strefa ani nie powstała produkcja papierosów a POM mimo strefy w Suwałkach chyba upadł itd.problemem w Augustowie w ostatnich latach jest słabe korzystanie ze środków U E i brak wizji rozwoju i kierunku ,radni Naszego Miasta nie mają o tym zielonego pojęcia kłócą się między sobą donoszą na siebie i mamią ludzi jakie to rozwojowe inwestycje ,baza kajakarzy za kilka milionów ,urząd miasta za miliony a ulice buduje się z kredytu bylejak i jeszcze na ludziach wymusza się haracz i ludzie chcąc jakiej kolwiek ulicy są zmuszani dopłacać i tak że wszystkim nauczycieli też się traktuje po macoszemu itd,itd ludzie muszą się obudzić i przestać udawać się ogłupiać ........
Możlif
Możlif 11.05.2019, 23:20
Cały układ planetarny?
Kiedy to bylo
Kiedy to bylo 11.05.2019, 15:59
Nasi radni to tak teraz zapracowani ze Przewodniczący Kleczkowski chciał podnieść diety za te spotkania o niczym ???? Moze ktoś pamięta ??? Kiedy to ostatni raz Wysoka Rada sie spotkała ???!!!!
Nic nie będzie
Nic nie będzie 14.05.2019, 16:43
Ja w ogóle dziwię się, że ktoś chce być radnym w tym mieście. A do tego widać, że niektórzy radni naprawdę angażują i chcieliby coś zrobić dla tego miasta. A co dostają w zamian?
Dieta radnego 530 złotych (można powiedzieć 500+) to najniższa dieta w Polsce jeśli chodzi o taką wielkość miasta. A wykonują dokładnie taką samą pracę jak we wszystkich gminach w Polsce. Do tego jeszcze pretensje, hejt który się wylewa z internetu, brak szacunku.......I nie piszcie, że pracują dla idei, bo w np. w Suwałkach przewodniczący komisji ma 2025 zł na rękę a u nas 670 zł. Widać, który będzie miał motywację do pracy, zaangażowanie, przygotowanie i branie odpowiedzialności za to co się dzieje na posiedzeniach tych komisji.
Kasa
Kasa 14.05.2019, 20:33
O wynagrodzeniu za udział w komisjach nie wspomnę....
Nie
Nie 15.05.2019, 08:09
Nie wprowdzaj w błąd. Jak się nie ma wiedzy w danym temacie to się nie pisze.
pol
pol 14.05.2019, 19:40
Jak za mało to na szparagi. Nikt nie karze być radnym. W tym mieście ostatnimi czasami jest więcej polityki niż na ul. Wiejskiej w Warszawie a obserwując poczynania włodarzy i różnych komisji posiedzeń rady to odnoszę wrażenie że mieszkańcy są na szarym końcu interesu.
Napewno nic
Napewno nic 14.05.2019, 17:47
Panie Przewodniczący Kleczkowski prosze nie błądzić , pan cały czas w Suwałkach ostatnio i nie ma Pan czasu dla mieszkańców Augustowa wyszło wszystko ze za mało kasy na rękę z diety ? Jaka praca taka płaca !!!! Pytam ??? Kiedy ostatnio była sesja? Kiedy był Pan z mieszkańcami i z mimi rozmawiał??
Ma Pan racje pisząc pod nikiem "nic nie bedzie"
Darek
Darek 11.05.2019, 14:48
Nie.ma.czemu.sie.dziwic..burmistrz.zamiast.
pracowac.po.wybraniu.go.na.to.stanowisko
to.kombinuje.jak.starego.burmistrza
podac.do.sadu.bo.tylko.to.umie.robic
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe 11.05.2019, 16:49
A tym czasem los może obrócić się przeciw niemu.
Samotny żagiel
Samotny żagiel 11.05.2019, 16:03
A gdzie to pan M Kotarski ? Zaginął w akcji ? Tak sie z nowa władza wszędzie w pierwszym rzędzie z Burmistrzami !!!!
A teraz co ????? Juz nie w gwardii przybocznej ? Odtrącony samotny żagiel w powiecie
W ząbek czesany
W ząbek czesany 12.05.2019, 09:42
Zastąpił go sztywny pal Azji 😁
Asker
Asker 10.05.2019, 11:55
Trochę merytorycznie..... a te dane z GUS to za jako okres? Kto w tym okresie wnioski unijne opracowywał? kto decydował o tym jakie wnioski będą składane? czy można przedstawić za ten okres , o którym mowa w artykule, ile wniosków zostało złożonych, ile zostało pozytywnie zaakceptowanych?
ja
ja 9.05.2019, 21:32
Po co było tworzyć strefę przemysłową, zasilać w wodę "wężem ogrodowym", zasilać w energię elektryczną "kablem telefonicznym" w sposób idiotyczny, skoro teren po Zakładzie Silikatowym wykupił jeden z w-ce starostów. O ile się orientuję, to jest własność urzędu miasta. Teren jest uzbrojony, zasilanie w energię elektryczną jest porządne dwustronne, właściwym przekrojem przewodu. Do zakładu dochodzą tory kolejowe, pełne uzbrojenie z dala od miasta, od osiedli mieszkaniowych, lokalizacja wspaniała. Może tak przekazać nawet ten ten teren dla BAT-u, zamiast niszczyć las???. Zacznijmy w Augustowie myśleć. Pozdrawiam pozostałość myślącą.
mieszkaniec z dziada nie pradziada
mieszkaniec z dziada nie pradziada 9.05.2019, 19:58
Czy ktoś jeszcze pamięta o programie Mieszkanie+ , czy można już zapomnieć ...
mieszkaniec
mieszkaniec 9.05.2019, 17:47
Malutka gmina Kużnica Białostocka "zorganizowała" panele fotowoltaiczne, caly proces montażu zmiany licznika i.t.d.Mieszkańcy światli na wsi są szczęśliwi. W Augustowie towarzystwo wzajemnej adoracji śpi. Władze w starostwie proszą o pomstę do Boga. Sumarycznie Augustów dogorywa, Utworzyli strefę przemysłową nauczyciele w-f-u i co...BAT chce chyba 4 ha pola. Myślę, że na kolanach władza da zgodę. Wytnie się las, oleje się ochronę środowiska, oleje się racjonalne myślenie. Czy nie można udostępnić strefy przemysłowej dla BAT-u. Tak nakazuje rozum. Mieszkańcy zacznijmy myśleć, Pozdrawiam
Cytat: "nie chcę sutuacji nieczystych"
Cytat: "nie chcę sutuacji nieczystych" 9.05.2019, 16:18
Szanowni! Wracając do konferencji w sprawie faksymilek w dokumentach przetargowych z dnia 10 stycznia br.: prawidłowa forma gramatyczna brzmi: "demontaż pieców" (kogo? Czego? Dopełniacz) a nie "piecy".
Krzywe wargi 💋 B.
Krzywe wargi 💋 B. 12.05.2019, 19:12
Czy zostaną wyciągnięte jakieś wnioski prawne wobec karrolczuka j mecenasa????
Vinci
Vinci 13.05.2019, 16:21
Mecenasa sztuki współczesnej?
Alojzy Strucel
Alojzy Strucel 9.05.2019, 13:08
Burmistrz może sobie nie podzielać a jak jest w rzeczywistości, widzą wszyscy na każdego dnia. Miasto jest brzydkie i zaniedbane, brudne i prowincjonalne. Nie sposób w zasadzie wymienić jakichś zrealizowanych ostatnio w mieście inwestycji, które miałyby jakikolwiek istotny wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców i wizerunku miasta. Aktualnie rządzący miastem nie zaproponowali jak dotąd żadnej wizji rozwoju, czy to w kierunku turystyczno-uzdrowiskowym, czy przemysłowym. Budowa ulic ze środków własnych na peryferiach to zdecydowanie za mało aby gonić uciekający szybko świat. Uzbrojona strefa przemysłowa wciąż świeci pustkami. Nie powstają żadne inwestycje zwiększające atrakcyjność turystyczną - a przecież można by pomyśleć o parku zdrojowym, tężniach itp. Są na to pieniądze, inne samorządy potrafią je pozyskiwać, tylko u nas jakaś niemoc. Skąd się bierze tak wysoki poziom zadłużenia miasta przy ewidentnym zastoju inwestycyjnym? Myślę, że właśnie z niskiej skuteczności pozyskiwania środków zewnętrznych przy jednoczesnym podejmowaniu inwestycji nie do końca przemyślanych i kosztownych, takich jak chociażby powstająca baza kajakowa.
kkkk
kkkk 9.05.2019, 15:09
zgadzam się z tobą, zapomniałeś dodać,że branżę turystyczną rozłożyli na łopatki, zaczęło się jak Nasze Miasto wygrało wybory.
Ciągle zatrudnia się kolesi co do zdjęć pozują, biorą kasę, a ci co się jako tako znali na robocie to pogonili.
Nie wiem
Nie wiem 9.05.2019, 12:17
Jakie inwestycje zostały zakończone w 2018 roku? Może ktoś wymienić potrafi bo ja nie mogę sobie nic przypomnieć. Nie chodzi mi o drogi, bo "nie samą droga żyje człowiek". Skate park - ale to chyba 2017? Nic mi do głowy nie przychodzi.
" prawo jest w takich przypadlach jasne, jednoznaczne, naklada na…
" prawo jest w takich przypadlach jasne, jednoznaczne, naklada na mnie obowiązek bezzwłocznego zawiadpmienia organów ścigania????? 9.05.2019, 11:55
A moze by tak jeszcze raz oglosić przetarg na wymianę pieców? Bedzie jeszcze "skuteczniej"? A naród poczeka....... Wytrzyma? .... Jako$?
zainteresowany
zainteresowany 9.05.2019, 10:37
Kiedy Wymiana kotłów Panie Karolczuk. Mieszkańcy czekają na informację ! Pieniądze mieszkańców już rok leżą na rachunku UM. Jakoś Pan się nie kwapi aby poinformować nas co w tej sprawie się dzieje ! Może jakaś konferencja ? spotkanie ? chociaż pismo rozesłać ?

Czekający
Czekający 9.05.2019, 12:05
Dokładnie, człowieka szlag trafia. Otwarcie ofert bylo miesiac temu i dalej cisza. Nie rozumiem komu tu zależy na opóźnianiu. Piece trudno i tak juz po sezonie. Ale solary można by bylo sie sprezyc i popchnac temat. Pomijajac fakt ze pieniadze na solary wplacone marzec 2018. Wstyd całej procedury i dla całego urzędu. Porażka rządów Panów Burmistrzów. Żałuje za oddany głos.
sv
sv 9.05.2019, 10:21
Od remontu ul. 3 Maja to nic wielkiego nie widać. Zastój straszny. W Suwałkach dużo inwestycji i widać, że coś się dzieje. W Ełku również. A u nas tylko akademie i sztandary.
August
August 10.05.2019, 13:44
Ełk - 2 x większy od Augustowa.. Suwałki 3 x większe od Augustowa... Masz małe ambicje "sv" ... bo powinieneś Augustów porównywać co najmniej do Białegostoku... Tam też jest więcej inwestycji, a dlaczego? Ełk i Suwałki poszły do przodu i to stało się w pół roku? pomyśl logicznie a nie wylewasz hejt. .Zaproponuj coś sensownego jak potrafisz.... Dlaczego w Suwałkach ulokowało się Forte z inwestycją na ponad 1 mld zł? Zatrudni około 500 ludzi i będzie odprowadzać 2 mln zł podatku rocznie do kasy miasta Suwałki. To zaniedbania władz Augustowa sprzed pół roku????? Piszcie dalej ludzie , piszcie i hejtujcie... i nie zdziwcie się jak za kilka - kilkanaście lat w Augustowie nie będzie starosty i burmistrza tylko wójt... bo kasy na samorządy nie będzie i reforma jest nieunikniona....
Przyszły wójt
Przyszły wójt 10.05.2019, 17:49
I bardzo mnie to cieszy
sv
sv 10.05.2019, 16:00
"Z badań opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że Augustów jest w dość odległym miejscu, jeśli chodzi o pozyskiwanie środków unijnych. Przed nim są np. małe miasteczka z naszego województwa o dużo mniejszym potencjale". Napisz do GUS, że "hejtuje" Augustów. Narazie nic nie widać i z zapowiedzi szumnych widać zastój. No może poza tym, że to co planowane to jak nie przesuniete to będzie dużo droższe. Chyba, że ja nie widzę. Jeżeli nie widzę to zrób listę i wymień.
August
August 10.05.2019, 17:41
z danych z którego roku? bo wątpię że są to dane za
I kw. 2019 r. i czy odpowiadają za to Ci którzy są u władzy od paru miesięcy?????
NM
NM 11.05.2019, 07:56
Pragnę przypomnieć, że u władzy są od 2014 r. To chyba trochę dłużej niż parę miesięcy???
Augustynka
Augustynka 10.05.2019, 18:54
Ci sami są u władzy prawie pięć lat !!!
whattosay
whattosay 10.05.2019, 13:07
to zaszłości i błędy decyzji sprzed ponad 20 lat... Suwałki "poszły" w przemysł i strefę a Augustów chciał bogacić się na turystyce... Kto miał rację wtedy, teraz widać... Budżet Suwałk na 2019 r. to dochody na poziomie ponad 470 mln zł, a Augustowa 135 , 8 mln zł... Suwałki otrzymują potężne środki z podatku od nieruchomości od kilkudziesięciu firm na strefie , w tym Padma Art, której ktoś kiedyś nie widział w Augustowie... A co do turystyki to nie wiem jak to skomentować ale w samym mieście Suwałki są 3-4 hotele o kategorii 3 gwiazdek... a w Augustowie -stolicy turystycznej Augustowa ile jest takich hoteli?????
Pokażcie co potraficie. Działajcie.
Pokażcie co potraficie. Działajcie. 11.05.2019, 11:38
To absolurnie prawda. strefę Augustów mógł mieć już dawno ale ówczesny burmistrz / a nie był to KK / niestety nie dostrzegł w tym szansy chociaż miał propozycję utworzenia strefy w Augustowie.Wtedy strefy miały ogromne znaczenie i możliwości. Trzeba było czekać prawie 2 dekady. WW jak by nie było zrobi tą srefę i wybrnął z "impasu uzdrowiskowego" i podzielił Augustów na dzielnice zamykając uzdrowisko w jednej dzielnicy i otwierając na rozwój przemysłu. Strefa jest uzbrojona. Nie neguję absolutnie wcześniejszych dokonań poprzednich burmistrzów. Cieślik bardzo wiele zrobił. Dobrze też że ustanowiono Augustów uzdrowiskiem. Trzeba teraz wykorzystać stworzony potencjał. Parki muzea ławki i inne ozdoby to nie są inwestycje rozwojowe. To konsumpcja. Miła ale jednak konsumpcja. Tego rodzaju inwestycje powstają zawsze jako logiczna ale wtórna konsekwencja rozwoju gospodarczego. Jeśli teraz zaprzepaszczony zostanie rozwój Augustowa zostanie nam strzyżenie trawy malowanie ławek i sprzedawanie frytek.
Zawiedziony wyborem
Zawiedziony wyborem 11.05.2019, 08:04
Przepraszam, ale o ile mnie pamięć nie myli, to te zaszłości miały być naprawione przez młodych - gniewnych z NM. Nieprawdaż??? Tyle było obietnic przedwyborczych. I co? I nic!!! Dalej to samo. Augustów 100 lat za innymi miejscowościami turystycznymi w kraju. Tragedia!
Szok
Szok 10.05.2019, 16:02
Wygląda na to, że tylko 1 w Augustowie jest 3* natomiast 2 są 2*. Tego się dorobiliśmy przez 30 lat. Jeśli coś pominęłam to proszę o informację.
Wykaz
Wykaz 10.05.2019, 16:33
Centralna Ewidencja Obiektów Hotelarskich Ministerstwa Turystyki i Sportu https://turystyka.gov.pl/cwoh/… wskazuje 8 obiektów hotelarskich:
1. Hotele - 4 ( 3 ***, 1 **),
2. Pensjonaty - 3 (2 **, 1 *),
3. Kemping - 1 (1 **).

Kategorię obiektom (hotelom i pensjonatom) nadaje Marszałek Województwa Podlaskiego.

Inne hotele, hoteliki, itp. inne nazwy nie mają kategorii wg wskazanej ewidencji.
Alojzy Strucel
Alojzy Strucel 10.05.2019, 18:16
To rzeczywiście imponująca baza jak na letnią stolicę Polski (co ciekawe niektórzy chyba rzeczywiście tak myślą). Te trzygwiazdkowe to chyba wliczając Albatros w Serwach i Wojciech. Trzeba przyznać, że zastój w tej dziedzinie jest przeogromny a duży potencjał miejscowości jest od lat marnowany.
Pokojowa
Pokojowa 11.05.2019, 18:31
A hotel pod jablonkami to nie trzy gwiazdki???
🤓
🤓 11.05.2019, 22:32
🤣🤣🤣🤣 10*🤣
Parkingowy
Parkingowy 12.05.2019, 09:45
Toż to prawie ratusz 😁😁😁😁😁????
Ted
Ted 11.05.2019, 08:06
A najgorsze jest to, że nikt z tym nic nie robi. Prywatne interesy ponad wszystko. Żenada!
Red
Red 10.05.2019, 15:27
Budżety Suwałk i Augustowa są porównywalne Suwałki są dwa razy większe od Augustowa a do tego Suwałki są jednocześnie powiatem grodzkim i wykonują też zadania powiatu np.utrzumują wszystkie szkoły średnie dostając budżetu państwa subwencje,wydaja prawa jazdy rejestrują pojazdy ,pozwolenia na budowę itp dlatego mają kwotowo większe dochody ale także wydatki ,problem jest w czym innym Augustow w ostatnich latach mało kożysta że środków U E na inwestycję,A Forte to powstały w latach 90 tych bo dawne zakłady meblarskie wybudowzne jeszcze w latach 70 tych za Gierka kupiła prywatnie firma Pana Formanowicz dlatego taka nazwa w Augustowie gdyby wytwórni papierosów nie kupił bat to pewnie dzisiaj byłaby ruiną itd.itd jeżeli się coś pisze to trzeba coś wiedzieć a z samych podatków jak piszesz ,,potężnych ,,Suwałki ,,nie miałyby takiego budżetu zrobiły wiele inwestycji bo mądrze hojnie sięgały po środki unijne a u nas marazm i budują uliczki bez chodników na peryferiach i z kredytów i jeszcze doją mieszkańców
qwerty
qwerty 14.05.2019, 09:44
co ma do tego fakt że Forte powstały w latach 90? nową inwestycję wartą 1 mld zł ulokowały w strefie w Suwałkach a nie w Augustowie.. dlaczego? bo jak myśleli o takiej inwestycji to strefy w Augustowie nie było... i tylko proszę mi nie mówić że decyzja o takiej inwestycji zapada w miesiąc lub rok.... Aby robić inwestycje to trzeba mieć wolne środki a nie budżet, bo skoro budżet wydajemy na cele ustawowe - to skąd środki na inwestycje? Suwałki mają więcej wolnych środków jak też mają większą zdolność kredytową - raz ze względu na spełnienie wymaganych kryteriów wskaźnikowych a dwa że banki chętniej udzielają kredytów większym samorządom.... a że Suwałki mądrze sięgały po środki unijne to fakt... ale trwa to tak już od 15 lat a nie jest efektem ostatniego kwartału, czy roku.....
Nie porównujmy się do Suwałk, bo nas zje zazdrość, a raczej do Olecka, Grajewa itp....
Zygi
Zygi 14.05.2019, 14:50
Człowieku firma Forte to prywatna firma tak jak BAT w Augustowie i swoje pieniądze inwestuje z tym że Forte korzysta jako przedsiębiorstwo także z finansowania U E Bat też inwestował i nawet chyba większe pieniądze ......natomiast o czym innym mowa o realizacji inwestycji samorządu i tu od kilku lat Suwałki są bezkonkurencyjne Augustów od kilku lat żadnej poważnej inwestycji z udziałem środków UE nie zrealizował i to powoduje marazm i zacofanie i tylko zadłużanie miasta.,długi będą spłacać prawnuki.
UE-fan
UE-fan 15.05.2019, 13:15
A jakie to poważne inwestycje z wykorzystaniem środków UE Urząd Miasta zrealizował w ostatnich 15 latach. które by pchnęły rozwój miasta a nie powodowały jego marazmu? Bo jeżeli usłyszę że bulwary i Mostowa tak rozwinęły Augustów to pozostawię to bez komentarza.... Także nie mówmy o paru latach a całym okresie od wstąpienia do UE.....
Kleks
Kleks 9.05.2019, 09:48
Ale to widać, wystarczy pojechać do innych miejscowości. Co powstaje w Augustowie? Prywatne inwestycje i ulice finansowane z kieszeni mieszkańców.

Pozostałe